Liutauras Čeprackas: ne visuomet šviežia mėsa yra geriausia

2016 m. liepos 4 d. 12:47
Mėsos gabalas kai kuriems pirkėjams yra daugiau nei mėsos gabalas. Žmonės vertina potyrius – mėsa gali būti sultinga, minkšta, kvapni. Vilniuje „Steak Supply“ mėsinę jau pamėgo pirkėjai, kuriems svarbi virtuvės estetika, ne vien kasdieninis maisto poreikių tenkinimas.
Daugiau nuotraukų (4)
Šį savaitgalį pirmoji tokia moderni „Steak Supply“ mėsinė-studija duris atvėrė ir Kauno geros mėsos gerbėjams.
„Verslo modelis pasiteisino. Kaunas – antrasis pagal dydį miestas, ekonomika jame auga, taip pat daugėja gyventojų, ieškančių įdomesnių, aukštesnio lygio patirčių virtuvėje. Tai ir lėmė sprendimą Kaune atidaryti trečiąją „Steak Supply“ studiją“, – sako modernių mėsinių įkūrėjas, sociologas Liutauras Daugirdas.
Savo pirkėjus jis nuo pat pradžių supažindina su didkepsnio kultūra, kuriančia ne tik valgymo ritualus, bet ir mokančia, informuojančia, išlaikančia tradicijas.
„Klientams pasakojame apie jautienos savybes, apie tai, kokią mėsą rinktis, kaip ją skaniai paruošti. Kuriame tarsi geros mėsos valgytojų klubą, stengiamės praturtinti kliento patirtį, žaisti skoniais ir aromatais“, – priduria L.Daugirdas.
Mėsinėje-studijoje įrengta speciali vieta, kurioje bus rengiami mokymai. Juose meistrai mokys mėsą pjaustyti, kepti ir ragauti. Šiuos mokymus ves ir pats geros virtuvės guru – Liutauras Čeprackas. Jis yra vienas iš „Steak Supply“ mėsinės įkūrėjų.
„Didkepsniai iš Lietuvoje auginamų mėsinių galvijų pasižymi ryškiai išreikštu jautienos skoniu ir be abejo – mėsa turi būti brandinta!
Tam tikromis sąlygomis laikytos mėsos skonis gerėja, ji minkštėja. O juk dažnas lietuvis vis dar mano – kuo mėsa šviežesnė, tuo geriau, tačiau kai reikia ją valgyti, neįkanda“, – sakė populiarių lietuviškų restoranų savininkas Liutauras Čeprackas.
Garsas šefas moko, kaip nesugadinti dešrelių:  “Turime aštrių marokietiškų dešrelių, taip pat dešrelių su džiovintais baravykais ar su juoduoju alumi. Svarbiausia dešrelių neperkepti, nepervirinti. Geriau šiek tiek žalios, nei perkaitintos“.
Paklaustas, ar lietuviai noriai priima mėsos vartojimo kultūrą, kurią skleidžia gilios jautienos tradicijų šalys, „Steak Supply“ vadovas Liutauras Daugirdas teigia, jog tai, kas vyksta Lietuvoje yra „steikas po revoliucijos“: „Steiku vadiname brandintos jautienos kepsnį. Kai lietuviai tokį žodį išgirdo, steiku vadino bet kokį keptą mėsos gabalą. Dabar gi, pirkėjai skiria gerą, kokybišką mėsą nuo prastesnės. Ir renkasi“.
Kilogramas brandintos jautienos „Steak Supply“ mėsinėje kainuoja tris, o kartais ir keturis kartus brangiau nei parduotuvėje. Mėsinės įkūrėjai per pirmuosius darbo metus patyrė, kad pasaulyje liepsnojantys steikų karai daro didžiulę įtaką mėsos kainoms.
Lietuviška mėsa kokybe ir skoniu nenusileidžia tiekiamai iš didžiųjų šalių importuotojų – Australijos, Amerikos, Didžiosios Britanijos.
L.Daugirdas sako, kad savo mėsinėse orientuojasi į Lietuvos ūkininkų auginamų mėsinių galvijų jautieną, Lietuvoje populiariausias Limousin , Angus, Charolais, Aubrac vesles.
mėsinėmėsaLiutauras Čeprackas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.