Tačiau romo baro įkūrėjai sugebėjo užgniaužti skeptikų abejones. Baras ir toliau sėkmingai veikia ir jam nestinga klientų, o siūlomų gėrimų meniu ne tik pailgėjo, bet ir buvo išgrynintas.
Šią gegužę „Rhum Room“ žengė naują ir drąsų žingsnį – pristatė Lietuvoje dar visiškai neatrastą Karibų virtuvę. Sukurti baro meniu ėmėsi patyręs šefas iš Slovėnijos Jure Glumacas, kurio pasiūlyti patiekalai nustebino net ir virtuvės profesionalus.
Klientai dalijasi patirtimi
Bet pradėkime nuo pradžių, tai yra nuo pašėlusios idėjos atidaryti romo barą Vilniuje, kuri kilo trims bičiuliams, sostinėje turintiems ne vieną sėkmingai veikiantį restoraną. Šie bičiuliai – tai olandas Bernicas Ter Braakas ir prancūzai Marcas d'Erceville'is bei Jonathanas Rolland'as.
Draugai pasakojo, kad atidaryti restoraną juos paskatino asmeninis domėjimasis romu ir noras padaryti ką nors tokio, ko Lietuvoje dar nėra.
Kaip prieš kelis mėnesius duodamas interviu teigė baro bendraturtis J.Rolland'as, Lietuvoje iki šiol nebuvo vietos, kuri specializuotųsi tiekti romą kaip kokybišką gėrimą.
Po truputį romo baras surado ir ištikimų lankytojų, kurie ne tik čia sugrįžta skanauti romo ir sužinoti apie jį daugiau, bet netgi patys mielai pasidalija turima patirtimi ir literatūra.
Iš pradžių siūlęs apie 100 skirtingų rūšių romo, „Rhum Room“ savo gėrimų asortimentą praplėtė daugiau nei iki 120.
Dabar čia galima paragauti romo, gaminamo per dvidešimtyje pasaulio šalių. Romo meniu vis persvarstomas ir atnaujinamas, atsisakant labiau žinomų ar mažiau vertingų gėrimų ir pakeičiant juos įdomesniais ir geresniais.
Atidarymas užtruko
Kai romo baras pradėjo veikti, jį atidariusiems bičiuliams kilo nauja pašėlusi idėja – atidaryti ir Karibų maisto restoraną.
Kodėl Karibų? Nes šis Amerikos regionas yra tiesiog neatsiejamas nuo romo. Be to, restorano savininkams norėjosi naujų iššūkių. O atidaryti restoraną, kuriame būtų Lietuvoje visiškai nežinoma virtuvė, juk gana drąsu.
Nors planuota, kad virtuvė pradės veikti jau vasarį, šio tikslo įgyvendinimas užtruko.
„Gal ir gerai, kad užtruko, – dabar svarstė „Rhum Room“ vadovas Simonas Laukaitis. – Kol laukėme virtuvės atidarymo, daug skaitėme, domėjomės ir daug naujo sužinojome. Šio restorano valgiaraštis ilgai tobulintas ir brandintas.“
Kokia ta Karibų virtuvė?
Žiemą, vos tik atidarius romo barą ir prasitarus apie planus gaminti Karibų maistą, domėjausi, kuo ši virtuvė ypatinga.
Tada M.d'Erceville'is paaiškino: „Kaip daugumos šalių, esančių prie jūros ar vandenyno, Karibų virtuvės pagrindas yra švieži produktai, daugiausia – jūrų gėrybės ar žuvis.
Specifiniu Karibų maistą paverčia prieskoniai. Tai nereiškia, kad jis yra aštrus, kaip, tarkime, meksikietiškas maistas. Bet gausybė įvairių prieskonių leidžia žaisti skirtingais skoniais, nesvarbu, ką gamintum: mėsą, žuvį ar jūrų gėrybes.“
Nestinga lietuviškų ingredientų
Užuominų apie būsimąjį meniu buvo ir anksčiau, iki oficialiai atidarant Karibų virtuvės restoraną.
Tie, kurie vasarį lankėsi renginyje „Vilnius Gastro 2016“ ir pasirinko raudonąjį maršrutą, galėjo paragauti ir „Rhum Room“ siūlomo patiekalo – ilgai keptos kvapios vištienos, pagamintos iš Lietuvoje užaugintų ir ekologiškų produktų.
Dabar, per Karibų restorano virtuvės meniu pristatymą, buvo akivaizdu, kad „Rhum Room“ ir toliau ketina laikytis nuostatos ruošti patiekalus iš lietuviškų sudedamųjų dalių, gardinant juos egzotiškais prieskoniais ir patiekiant Karibams būdinga maniera.
Lietuviški ingredientai sudarys ir pagrindines patiekalų dalis, ir garnyrą.
Pavyzdžiui, „Rhum Room“ restorane bus galima paragauti egzotiškai paruošto Lietuvos upių karaliaus – upėtakio, pagaminto riešutų apvalkale ir patiekto su romu apšlakstytomis saldžiomis bulvėmis bei šviežių apelsinų skiltelėmis.
O štai Jamaikos prieskoniais apibertos „Jerk“ vištienos garnyrui buvo parinkta ir paprasčiausia lietuviška kaliaropė.
Meniu staigmena – patiekalas, pavadintas „Blue Mountain Stake“, arba lietuviškai – „Mėlynųjų kalnų kepsnys“. Išskirtinė šio patiekalo ypatybė yra užkoduota pavadinime.
Mėlynieji kalnai yra Jamaikos dalis, o „sous-vide“, arba lietuviškai – vakuumavimo, būdu paruoštam papilvės kepsniui gardinti naudojamas ypatingas sviestas, į kurio sudėtį įeina ne kas kita, kaip Jamaikos Mėlynųjų kalnų kava, pasirodo, puikiai deranti su mėsa.
Įspūdingas desertas
Žinoma, gaminant kai kuriuos patiekalus nebus apsieita ir be romo – jo bus įvairiuose padažuose, pavyzdžiui, mangų.
Taip pat trupučiu šio gėrimo bus gardinami ir desertai. Vienas jų – greitpuodyje paruoštų bananų desertas su kokosų granita ir karamelizuotomis karijomis.
Nepaisant neįmantraus patiekalo aprašymo, šis desertas netikėtu skoniu sužavėjo visus, kurie jo paragavo pristatant valgiaraštį.
Prie jo puikiai derėjo ir S.Laukaičio parinktas švelnus romas iš Barbadoso, kuriame justi slyvų, razinų ir net bananų aromatas.
Prie ko tinka romas?
Ar romas bus derinamas ir prie pagrindinių patiekalų? S.Laukaitis neslėpė – jeigu svečias pageidaus, jie mielai parinks labiausiai prie pasirinkto patiekalo tinkamą gėrimą.
Tačiau stipriųjų gėrimų derinimas su karštais ar sūresniais patiekalais nėra lengvas. Tokie gėrimai labiau tinka kaip aperityvas, digestyvas, arba, jeigu yra saldesni, – prie desertų.
„Kiek teko domėtis, labiausiai romas dera prie sūrių. Galbūt kada sukursime ir dar vieną prie romo derinamų patiekalų meniu“, – svarstė S.Laukaitis.
Vadovaus patyręs šefas
Nors restorano meniu sudarė J.Glumacas, „Rhum Room“ virtuvei vadovaus ne jis, o kitas patyręs šefas Lukas Dūda Gulijevas, dirbęs ir svetur, ir Lietuvoje, tokiuose restoranuose kaip „Marche de Provence“ bei „Jurgis ir drakonas“.
L.Dūda Gulijevas džiaugėsi, kad „Rhum Room“ yra nedidelis restoranas. Taigi jis turės galimybę pats prisiliesti prie kiekvieno patiekalo, pateksiančio ant lankytojų stalų.
O jau rugsėjį „Rhum Room“ planuoja žengti dar toliau ir savo lankytojams pristatyti dienos patiekalų meniu.