Aludariai tikrino, kaip muzika paveikė bręstantį alų

2016 m. kovo 10 d. 12:25
Turbūt girdėjote, kad muzika gali pakeisti vandens savybes teigiama arba neigiam linkme?
Daugiau nuotraukų (21)
Mokslininkai pastebėjo, kad vanduo, kuriam buvo leidžiama klasikinė Bethoveno, Mocarto ar Šopeno muzika, stuktūrizavosi į gražius taisyklingos formos kristalus, primenančius snaiges.
„Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludariai nutarė patikrinti, o kaip muzika veikia verdamą alų? Todėl į alaus daryklos fermentacijos patalpas buvo atgabentas tokiai vietai neįprastas objektas – fortepijonas.
Kol alus brendo, žinomas džiazo pianistas ir kompozitorius Artūras Anusauskas specialiai jam gyvai fortepijonu grojo muziką iš žinomų kino filmų, tokių kaip „Krikštatėvis“, „Vyras ir moteris“, „Serburgo lietsargiai“ ir kitų.
Taip klausydamasis alaus subrendo specialiai šiųmečiam Lietuvos kino festivaliui „Kino pavasaris“ skirtas belgiško saison stiliaus ribotos partijos alus, pavadintas „Antru planu“.
Alaus pavadinimas – ne atsitiktinis. Anot aludarių, juk alus šalia kino, taip pat ir kitur, paprastai užima antraplanį vaidmenį.
O garso takeliai alui buvo grojami todėl, kad alus buvo skirtas kino gurmanams, kovo 9 dieną susirinkusiems į išankstinę festivalio atidarymui skirto filmo „Viskas dėl šou“ („The Show of Shows„), kurį sukūrė islandų režisierius Benediktas Erlingssonas, išankstinę peržiūrą.
„Geras garso takelis yra itin svarbi įsimintino kino filmo dalis, suteikianti jam išskirtinę nuotaiką ir atmosferą. Kurdami alų apie kiną ir kinui, nusprendėme leisti jam tiesiogiai išgirsti filmų muzikos nešamą emociją, dramą, įtampą ar romantiką.
Unikalus alus, kaip ir filmas, pasakoja istoriją. Norėjome, kad ji būtų kuo įdomesnė ir unikalesnė, persmelkta kino dvasios ir garsų. Bręstantis alus turėtų būti geras ir atidus klausytojas. Idėja keista, tačiau patiko ir pačiam atlikėjui“, – prisipažino „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludaris Andrius Bagdzevičius.
Aludaris pasakojo, kad „Kino pavasariui“ buvo išvirtas alus pagal dirbtuvėse anksčiau neišbandytą receptą. Tai – belgiško charakterio sainson stiliaus šviesus alus, pasižymintis aukso geltonumo spalva, lengvais vaisių aromatais ir aštresniais poskoniais.
„Tai išraiškingas alus. Jame daugiau aromatų, kurie man primena gėles. Alus kiek stipresnis. Visa tai dėl elio mielių ir gausesnio ingredientų – salyklo ir apynių – kiekio.
Tai nėra dar vienas šviesus alus, tačiau jis, kaip ir „Kino pavasaris“, siūlo alternatyvą, kurią pabandžius, atrandi kažką nauja.
Alus skirtas kinui ir filmų aptarimams baruose, todėl mums atrodė būtina į alų įdėti kino. Gyva fortepijono muzika daryklos patalpose skambėjo fantastiškai ir, noriu tikėti, kad jos paklausę, geresni tapome ne tik mes, bet, ko gero, ir pats alus“, – „Antro plano“ pristatymo renginyje sakė A.Bagdzevičius.
Tai – ne pirmasis specialiai „Kino pavasariui“ skirtas ribotos partijos alus, kurį išvirė „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludariai.
Pernai, bendradarbiaujant su „Kino pavasariu“, „Raudonų plytų alaus dirbtuvėse“ gimė ribotos partijos su riešutais brandintas elis, gavęs pavadinimą „Išplautas kadras“.
Tai buvo pirmasis alus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, kuris bręsdamas, tikrąja to žodžio prasme, žiūrėjo kino filmus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.