Norint nekasdieniškai paminėti meilės dieną galima įsigyti lėktuvo bilietus į svajingąją Veroną arba tiesiog prisivilioti Italiją į savo namus.
Patarimais, kaip pasigaminti puikius itališkus patiekalus su Lietuvoje randamais produktais, pasidalino restorano „Jurgis ir drakonas“ virtuvės vadovė Rūta Augustinavičiūtė.
Šventinė vakarienė namuose
Dvejus metus klientus lepinanti itališkomis picomis R.Augustinavičiūtė siūlė pasigaminti ir kitokių itališkų patiekalų.
„Visada rekomenduoju šviežius makaronus – tai yra tiesiog fantastiška!“, – šypsojosi virtuvės vadovė.
R.Augustinavičiūtė patarė makaronus gaminti rankomis arba specialia mašinėle. Nors tai – daug kantrybės reikalaujantis procesas, pasak pašnekovės, pačių pasigaminti makaronai visuomet yra patys skaniausi pasaulyje.
Norintiems šiek tiek paprastesnių itališkų patiekalų galima gaminti bulvių virtinukus, vadinamus njoki. Šis patiekalas turėtų patikti visiems bulvinius patiekalus mėgstantiems lietuviams.
Juos paruošti yra paprasta, o taip pat galima akcentuoti vis kitokius skonius naudojant skirtingus padažus.
Kuriantiems šventiškesnį stalą galima gaminti patiekalus su jūros gėrybėmis, pavyzdžiui, puikiai išsikepti upėtakį su Viduržemio žolelėmis ar su pomidoriukais bei alyvuogėmis galima tiesiog orkaitėje.
R.Augustinavičiūtė akcentavo, kad itališka virtuvė yra paprasta, tačiau lepinanti gardžiais patiekalais. Tad gaminant šios šalies patiekalus reikėtų nepersistengti ir neužgožti produktų vienų kitais.
Taip gimsta šedevrai
Anot virtuvės šefės, nors genialumas slypi paprastume, vertėtų nepamiršti pasirūpinti kokybiškais maisto produktais.
Visų pirma, kepant picas pasirinkti gerus itališkus miltus, skirtus būtent picų kepimui. Šių miltų jau galima rasti visuose didžiuosiuose šalies prekybos centruose.
Jei nepavyktų jų rasti, galima rinktis ir miltus, skirtus kepti duoną. Tokie miltai nuo įprastų skiriasi kviečių rūšimi – itališki picos miltai gaminami iš minkštųjų kviečių.
„Labai svarbūs ir visi kiti ingridientai. Visgi, labiausiai dėmesį reiktų atkreipti į pomidorus ir sūrį. Gaminant tradicinę itališką naminę picą pomidorai turėtų būti pasirenkami konservuoti, geros kokybės ir be odelės. Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad pomidorai būtų nesutrinti“, – patarė virtuvės vadovė.
Pasak R.Augustinavičiūtės, tikra itališka pica turėtų būti valgoma be padažo, visą reikiamą skonį suteikia pomidorai.
Sūris yra bene svarbiausias ingridientas, dedamas ant picos viršaus, tad rekomenduojama pasirinkti tikrą mocarelos sūrį.
Picų gaminimo kursus vedanti kulinarė patarė nesirinkti jokių šio sūrio pakaitalų ir priminė, kad tikroji mocarela visada turi būti skystyje.
Toliau seka bazilikai ir kiti prieskoniai bei visos likusios sudedamosios dalys.
„Svarbiausi dalykai – kokybiški produktai ir kantrybė, nes pasidaryti gerą tešlą užtrunka,“ – tvirtino R.Augustinavičiūtė.
Paskutinieji akcentai
Norint, kad vakaras būtų tikrai itališkas svarbu nepamiršti ir dekoracijų bei kitų elementų.
„Pirmiausia su Italija man siejasi spalvos ir šviežumas,“ – dalijosi savo mintimis virtuvės šefė.
Šventinį stalą galima puošti įvairiomis daržovėmis, tačiau labai paprastai ir nepersistengiant.
Patys italai visą savo dėmesį ir meilę skiria būtent maistui, tad renkasi labai minimalistinius papuošimus, o itališka muzika padeda sukurti atitinkamą atmosferą.
Taip pat italai yra labai religingi, tad meilės diena yra puiki proga padėkoti ir pagerbti šalia esantį žmogų.