Posakis „kabinti makaronus ant ausų“ tapo realybe

2015 m. gegužės 17 d. 10:34
Teigiama, kad visi naujausi išradimai kuriami tam, kad padėtų įveikti kokius nors iššūkius. Jei panagrinėtume, kokia tauta tų iššūkių turi daugiausiai ir pačių keisčiausių, vienbalsiai atsakytume, – japonai.
Daugiau nuotraukų (5)
Kol lietuviai Kėdainiuose gamina pirmąsias greitai paruošiamų makaronų partijas, pasidomėjome, kokių prietaisų, įtaisų ir net aksesuarų sumanė japonai, kad šį patiekalą būtų ne tik smagu valgyti, bet ir segėti.
Tyrimai atskleidė, kad tik vienas žmogus iš penkių pietų pertraukai turi valandą ir ją išnaudoja maistui valgyti. Visi kiti tuo metu užsiima tikrai ne valgymu. Mados ir pramonės industrijos į šį faktą sureagavo sukurdamos išskirtinį daiktą, nepamainomą kiekvieno kosmopolito aksesuarą – pirmąją rankinę, iš kurios galima valgyti net einant mieste ir daryti tai stilingai. Ši stilinga rankinė buvo pristatyta 2013 m. rudens mados savaitėse Niujorke ir Londone.
Kas nenorėtų turėti stilingos rankinės, iš kurios galima valgyti?
Rankinės kūrėjai norėjo žmonėms suteikti galimybę pajusti valgymo malonumą, nesvarbu, kur jie būtų ir kuo tuo metu užsiimtų. Maistą šioje rankinėje ypač paprasta paruošti: tereikia į specialią vietą įstatyti indelį su greitai paruošiamais makaronais, juos užpilti karštu vandeniu, uždengti dangtelį, ir pirmyn! Rankinėje taip pat yra du skyriai kasdieniams daiktams, tokiems kaip raktai, akiniai, išmanusis telefonas, susidėti bei įtaisytas dėklas įrankiams. Tad ne tik maistas, bet ir įrankiai visada po ranka.
Unikalaus aksesuaro idėjos autorius Crispin Busk sakė, kad jo rankinė yra puikus pasirinkimas savo srities specialistams, kurie rimtai žiūri ir į darbą, ir į stilių. „Kas nenorėtų turėti stilingo ir praktiško daikto, kurį visada galėtų nešiotis su savimi ir dar iš jo valgyti greitai paruošiamus makaronus?“, – klausė Crispin Busk.
Anot rankinės dizainerės Laros Lindsay, jai buvo svarbu sukurti skoningą aksesuarą, kuris gerai atrodytų ir būtų praktiškas. „Ši rankinė turi ne tik funkcionalų vidų, bet ir prašmatnią išorę. Mes tikimės, kad rankinės dizainas, itališkos odos bei drobės derinys artimiausiu metu visas stilingų ir madingų daiktų gerbėjas privers suklusti ir užsinorėti šio originalaus aksesuaro“, – sakė dizainerė.
Kabinti makaronus ant ausų iš tikrųjų
Rankinė toli gražu ne vienintelis su makaronais susijęs aksesuaras. Japonai taip pat išplėtojo ir makaroninių auskarų industriją. Dabar jų galima įsigyti pačių įvairiausių formų bei spalvų. Taigi, posakis: „kabinti makaronus ant ausų“ pamažu tampa realybe. Tokių auskarų vos už 10 dolerių galite įsigyti ir jūs.
Spalvas keičiantis puodelio žmogeliukas
Dar vienas įdomus ir smagus daiktas, kurį tik japonai ir tegali pagaminti, – puodelio žmogus (angl. cupman). Šį mielą silikoninį žmogeliuką sukūrė dizaineris Akira Mabuchi, o pagrindinė jo paskirtis – priglusti ir sandariai uždaryti greitai paruošiamų makaronų indelį, kol jie brinksta užpilti karštu vandeniu. Šis išradimas gali keisti savo spalvą: jis pabąla, kai makaronų dangtelio temperatūra pakyla, taip leisdamas žinoti, kad po trijų minučių patiekalą jau bus galima valgyti.
Makaronų aušintuvas
Japonai, norėdami kuo greičiau atvėsinti makaronus, sukūrė greitai paruošiamų makaronų aušintuvą. Tai prisegamas nešiojamas ventiliatorius, į kurį dedami elementai. Aušintuvas gali būti segamas prie lazdelių ar šakutės ir greitai atvėsinti bet kokius makaronus, kol jie dar neatsidūrė mūsų burnoje. Žodžiu, laikas – pinigai, o laukti kol atvės makaronai, reikia ne per ilgai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.