Rūkykite griliuje
Naujausias J.Jonušo posūkis kulinarijoje – griliuje rūkyti žuvį arba daržoves. Dainininkas dažniausiai rūko lašišą bei moliūgą.
Amerikietiškame griliuje, kuris būtų su dangčiu, prikraukite medžio anglies briketų. Ant jų berkite alksnio drožlių. Briketus ir alksnio drožles (jeigu jų neturite, dėkite alksnio pliauską) supilkite vienoje griliaus pusėje. Kai įkais, kitoje griliaus pusėje ant grotelių sudėkite druska ir česnaku menkai pagardintą lašišos filė. Jai išrūkyti pakanka pusvalandžio.
„Kokį aromatą žuviai suteikia alksnio drožlės? Tokį, kurį vasarą užuodžiate Nidoje“, - apie žuvies rūkymą namų terasoje ar net balkone pastatytame griliuje pasakojo J.Jonušas.
Sumuštiniai su rūkyta lašiša ir špinatais
Iš karšto rūkymo lašišos ruoškite sumuštinius. Pakepinkite prancūziško batono riekeles. Smulkintus špinatus sumaišykite su medaus, garstyčių ir balzamiko acto padažu. Ant skrudinto batono dėkite špinatų su padažu, ant viršaus – lašišos gabalėlį. Sumuštinis ne tik spalvingai atrodo, bet ir labai gardus.
Trinta rūkyto moliūgo sriuba
Valgant trintą rūkyto moliūgo sriubą, neabejotinai, juntamas dūmo kvapas. Jeigu toks prieskonis jums patinka, turėkite kantrybės ruošdami šią rudenišką sriubą.
Pirmiausia, supjaustę moliūgą gabalais, juos rūkysite dvi valandas. Prieš rūkymą moliūgo nereikia gardinti prieskoniais. „Griliuje temperatūra nėra aukšta, todėl rūkyti tenka ilgokai, nes moliūgas turi suminkštėti. Juk moliūgo jau nebevirsiu – išrūkytą smulkinsiu trintuvu ir tuomet įbersiu prieskonių“, - receptu dalijosi J.Jonušas.
Trintą moliūgų sriubą ruoškite kaip esate įpratę, skirtumas - tik toks, kad naudosite ne virtą, o rūkytą daržovę. Jeigu išrūkytas moliūgas nebus tiek suminkštėjęs, kad jį būtų galima trinti elektriniu plaktuvu, moliūgą dar trumpam pašaukite į orkaitę. Tuomet lengvai atšoks ir stora žievė.