Viena jų – tunas turi pasimarinuoti dideliame aliejaus kiekyje, kad kepant nedžiūtų. Tuno kepsnio kepimo laikas – vos 5 minutės, todėl padengti stalą ir pasiruošti garnyrus patartina iš anksto.
Aš mėgstu garnyrui pateikti šakninių daržovių piure – man skaniausia, kai išverdu bulvę, saldžią bulvę, pusę svogūno, pusę saliero, ir viską pabaigoje sutrinu į košę, pagardindama pienu, sviestu arba grietinėle.
Tuno kepsnio marinatas
Reikės:
nutarkuotos citrinos žievelės
pusės citrinos sulčių
2 cm imbiero šaknies, sutarkuotos
žiupsnio druskos
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų
šlakelio teriaki padažo
šlakelio sezamų aliejaus
šlakelio alyvuogių aliejaus
2 česnako skiltelių, sutarkuotų arba sutrintų
2 šaukštų kapotų kalendrų
Iš visų šių produktų sumaišome marinatą. Būsima tuno patiekalo sėkmė – žuvies pabuvimas aliejaus “vonioje”. Tad aliejaus negailime.
Jei turime tinkamą indą marinavimui, sudedame tuno file. Jei tokio indo neturime (gerai būtų, kad marinatas apsemtų file gabaliukus. O jie juk neploni – 1,5-2cm), panaudojame sandarų polietileninį maišelį: sudedame žuvį, užpilame marinatu, išleidžiame orą ir paliekame mažiausiai pusvalandžiui.
Jei yra galimybė marinuoti ilgiau – dedame į šaldytuvą, bet likus pusvalandžiui iki kepimo išimame ir palaikome kambario temperatūroje.
Tuno kepsnys
Reikės:
2 tuno išpjovos gabalėlių
alyvuogių aliejaus
Gerai įkaitiname keptuvę (geriausia - grilinę (griddle)) ir karštį sureguliuojame iki vidutinio.
Tuno filė išimame iš marinato ir nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Įpilame šlaką aliejaus ir dedame į įkaitusią keptuvę tuno file.
Pažiūrime į laikrodį, nes čia svarbu fiksuoti laiką: vieną tuno filė pusę kepame 2,5 min., apverčiame, ir kepiname kitą pusę dar 1,5 min.
Dažnai tuno kepsnį pateikiu su Vasabi padažu. Nuostabus pagardas, papildantis Azijos aromatų vaivorykštę.
Vasabio padažas
Reikės:
1 šaukštelio vasabio miltelių
1/4 šaukštelio stambios jūros druskos
1/2 puodelio grietinėlės
1/2 šaukštelio citrinų sulčių
Mažo ryšulėlio plonų svogūnų laiškų, smulkiai sukapotų
Mažame puode sumaišome vasabi miltelius ir druską. Užpilame grietinėle ir gerai išmaišome, kad druska ir vasabi ištirptų.
Tada puodą statome ant silpnos ugnies ir nuolat maišant šildome, kol padažas užverda ir pradeda tirštėti (vasabi – natūralus tirštiklis). Pabaigoje įmaišome kapotus svogūnų laiškus.