Tai ne vienintelis mitas apie putojantį vyną, todėl naujienų portalas lrytas.lt nusprendė sugriauti visus šį gėrimą supančius mitus.
Putojantis vynas – prie deserto
Saldų putojantį vyną galima gurkšnoti vietoj deserto, o ne prie deserto. Nors Lietuvoje itin madinga putojantį vyną gurkšnoti valgant saldų tortą, tai visai netinkamas derinys.
Butelį reikia įmerkti į ledų kibirėlį
Iš dalies tai tiesa, tačiau butelis turėtų būti laikomas kibirėlyje su šaltu vandeniu ir ledukais. Per žema temperatūra yra pražūtinga vyno burbuliukams, tad geriausia putojantį vyną atšaldyti dedant ne į šaldymo kamerą, o į kibirėlį su lediniu vandeniu. Butelį reikėtų palaikyti 20 minučių.
Sidabrinis šaukštelis neleidžia išgaruoti burbuliukams
Nėra prasmės kišti sidabrinio šaukštelio į atidarytą putojančio vyno butelį. Kad burbuliukai kuo ilgiau išsilaikytų, prireiks specialaus kamščio. Be to, burbuliukai laikysis ilgiau, jei gėrimas bus atšaldytas.
Kuo brangesnis gėrimas, tuo jis geresnis
Nėra loginio ryšio tarp putojančio vyno kainos ir jo skonio kokybės. Vienam gali patikti putojantis vynas už 8 litus, o kitam – už 60 litų. Tai tiesiog skonio reikalas.
Putojantis vynas negali prilygti šampanui
Putojantis vynas, cava, prozekas – tai pigesnė alternatyva tradiciniam šampanui.
Prancūzai išrado putojantį vyną
Prancūzai ištobulino putojantį vyną Šampanės regione, tačiau jie jo neišrado. Pasak plačiai paplitusio mito, putojantį vyną visai netyčia išrado prancūzų vienuolis Dom Perignon. Vis dėlto iki šio nutikimo putojantį vyną anglai gamino jau du dešimtmečius.