1. Pupelės
Na, taip, niekam ne paslaptis, kad nuo pupelių pučia pilvą. Pupelėse gausu sudėtinio cukraus, kuris skatina dujų kaupimąsi žarnyne. Tad prieš eidami į pasimatymą ar svarbų susitikimą patiekalus, kuriuose yra pupelių, verčiau pamirškite.
2. Džiovintos slyvos
Nuo seno žinoma, kad džiovintos slyvos padeda esant vidurių užkietėjimui. Džiovintose slyvose gausu natūralios kilmės cukraus pakaitalo – sorbitolio, kuris gaubtinėje žarnoje kartais skyla labai sunkiai, sukeldamas visai nepageidaujamą ir kartais netikėtą dujų pasišalinimą.
3. Obuoliai
Obuoliai – sveikatos šaltinis, tačiau juose gausu tirpiosios ląstelienos, dėl kurios kartais jaučiamės išsipūtę.
4. Briuselio kopūstai
Mūsų organizmai negali pagaminti enzimų, reikalingų tam tikriems cheminiams elementams, esantiems Briuselio kopūstuose, suskaidyti. Kitaip tariant, mūsų organizmas Briuselio kopūstus virškina ganėtinai sunkiai, tad ši lapinė daržovė taip pat patenka į juodąjį sąrašą.
5. Pienas
Pienas visuomet buvo tyliuoju žudiku. Fermentas laktazė skaido piene esančią laktozę iki gliukozės ir galaktozės, tuomet šios medžiagos yra absorbuojamos į kraują. Jei laktozė yra nesuskaidoma plonajame žarnyne, kartu su maistu ji patenka į storąjį žarnyną, kuriame laktozę veikia storosios žarnos bakterijos. Galutinis rezultatas – išsiskiria dujos, pasireiškia pilvo pūtimas ir net viduriavimas.
6. Svogūnai
Svogūnuose gausu angliavandenių, kurie ne visuomet skyla mūsų organizme. Tad negana to, kad pjaustydami svogūnus daugelis mūsų apsiverkia, jie dar ir dujų kaupimąsi sukelia.
7. Sūris
Sūris yra pieno produktas, tad grįžkime prie 5-tojo punkto. Netoleruojantiems laktozės sūris taps pražūtingu maisto produktu, ypač jei neplanuojate visos likusios dienos praleisti užsidaręs tualete.
8. Persikai
Persikuose yra vidurius laisvinančių medžiagų, tad nenuostabu, kad jie sukelia dujų kaupimąsi. Šiame vaisiuje taip pat gausu sorbitolio, kurį, kaip buvo minėta anksčiau, organizmas sunkiai pasisavina.