Viena iš labiausiai viešojoje erdvėje pastaruoju metu linksniuotų ministerijų buvo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), per kadenciją pakeitusi net kelis vadovus.
Portalo Lrytas kalbinti politikai neslepia – švietimo sritis išties yra labai probleminė, o būsimam švietimo ministrui ar ministrei dirbti tikrai nebus lengva.
Visgi, šaltinių žiniomis, į šį postą galėtų pretenduoti keli kandidatai. Į ministro kėdę nuo socialdemokratų galėtų keliauti į naująjį Seimą patekęs Remigijus Motuzas, kuris švietimo ministru jau yra dirbęs 2004–2006 metais.
Svarstoma, kad R.Motuzas galėtų būti geras variantas, kuris, tikėtina, tiktų ir Prezidentūrai. Tačiau jis esą galėtų pretenduoti ir į, pavyzdžiui, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko vietą.
Pats R.Motuzas teigė tokių kalbų dar negirdėjęs.
„Kol kas niekas man nesiūlė, bet kol tebevyksta koalicijos derybos, manau, mūsų partijos derybinė grupė laikosi pozicijos apie konkrečias kandidatūras dar nekalbėti, nes koalicijos partneriai irgi gali pareikšti savo ketinimus“, – sakė jis.
Anot R.Motuzo, aiškesnis vaizdas turėtų susidaryti šeštadienį, po LSDP tarybos posėdžio. Visgi socialdemokratai, pridūrė politikas, tikrai turėtų ką pasiūlyti į šį postą.
„Tikrai mūsų partija tarp 52 išrinktų Seimo narių turi žmonių, kurie turi pakankamai patirties“, – pabrėžė jis.
Užkulisiuose taip pat nuskambėjo profesorės, demokratės Vilijos Targamadzės, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nario ir buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pavardė.
„Girdėjau, kad esu linksniuojamas, bet, man atrodo yra labai labai per anksti tie linksniavimai. Kol kas rimtasis ir didysis iššūkis yra koalicija.
Kol kas, suprantu, socdemams tai yra didžiulis iššūkis, nes yra įvairūs variantai, bet greičiausiai tas, kuris mums atrodytų vienintelis geras ar keli geri, jiems neatrodytų kaip geri, ir mes čia turime didelę problemą“, – portalui Lrytas sakė L.Kukuraitis.
Tiesa, demokratas pats save labiau matytų tame poste, kuriame ir buvo anksčiau – socialinės apsaugos ir darbo ministro.
„Nes tikrai yra labai rimtų iššūkių socialinėje srityje – matome, kad skurdas ir nelygybė niekur nesusitraukia, absoliutus skurdas vėl išaugo, paslaugų plėtra neįvyko... (...)
Yra begalė dalykų, kuriuos reikia imti ir tvarkyti“, – aiškino L.Kukuraitis.
Pasak socialdemokratės Dovilės Šakalienės, rinkimus laimėjusi partija laikosi pozicijos, kad pirmiausiai turi būti suformuota koalicija, o tada bus galima kalbėti ir apie konkrečius kandidatus į ministerijas.
„Pagal tai, kokia bus koalicija, bus paskirstytos kvotos ir jau tuomet į konkrečias ministerijas bus formuojamos kandidatūros.
Dabar užbėgant už akių nieko negaliu pasakyti, nes aš nežinau, ar socialdemokratai tikrai turės Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją“, – Lrytas sakė D.Šakalienė.
„Čia jau, matyt yra derybų klausimas. Pasižiūrėsime, kaip bus“, – paklausta, ar LSDP siektų šios kvotos, aiškino politikė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybė šią kadenciją keitėsi kelis kartus. 2020 metais ministre tapusi konservatorė Jurgita Šiugždinienė pernai iš pareigų pasitraukė po kilusio vadinamųjų čekiukų skandalo.
Ją pakeitęs tuometinis viceministras Gintautas Jakštas pareigas paliko šį pavasarį, po didžiulį ažiotažą švietimo bendruomenėje sukėlusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų.
Kartu su G.Jakštu ministeriją tuomet paliko ir viceministras Ramūnas Skaudžius, laikinai ministerijai paskirta vadovauti Monika Navickienė. Ji iš dvigubų pareigų pasitraukė po „Foxpay“ skandalo.
Galiausiai ministre tapo šiuo metu konservatorių partijos pirmininkės pareigas laikinai einanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.