Vertina dvejopai
T.V.Raskevičius į šią peticiją ir surinktus parašus teigė reaguojantis dvejopai – kaip politikas ir kaip žmogus bei pilietis.
„Iš politinės pusės gerbiu šių žmonių teisę reikšti savo įsitikinimus, imtis įvairių pilietinių iniciatyvų, kita vertus, kaip politikas ketinu tęsti savo darbą Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigose“, – laidos metu kalbėjo politikas.
Anot parlamentaro, idėjos, kurias jis atsinešė į Seimą, buvo aiškiai iškomunikuotos rinkiminės kampanijos metu, ir būtent dėl jų jis šiandien yra Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas.
„Tuo metu kaip žmogui man ši situacija yra tiesiog žmogiškai sudėtinga, nes pagrindinis tos peticijos argumentas yra ne kritika kažkokiems mano konkretiems darbams ar jų trūkumui, arba kokie tariamai padaryti nusikaltimai.
Ši peticija yra nukreipta prieš mane kaip žmogų, homoseksualų Lietuvos respublikos pilietį, taip pat kritikuojami mano įsitikinimai. Manau, bet kuriam žmogui tokioje situacijoje turėtų būti pakankamai sudėtinga“, – laidoje kalbėjo T.V.Raskevičius.
„Taip, nemalonu, bet, matyt, tokia yra tų temų kaina, kurias ir aš asmeniškai, ir Laisvės partija, atsinešėme į didžiąją politiką“, – pridūrė jis.
Skundo neteiks
T.V.Raskevičiaus manymu, ši peticija ir jos rezultatas iš dalies yra ir valstybės politikų ilgus dešimtmečius besitęsiančio neveikimo šioje srityje rezultatas.
„Tema visą laiką buvo nepatogi, ir ji išlieka nepatogi. Politikai ilgą laiką rinkosi tą temą paslėpti po kilimu, nediskutuoti, neieškoti kompromisinių sprendimų. Ir kai tam tikri skauduliai nėra išdiskutuojami visuomenėje, jie prasiveržia tokiomis galbūt šiek tiek ir agresyviomis formomis“, – kalbėjo T.V.Raskevičius.
Politiko įsitikinimu, kalbėtis reikia su visomis visuomenės grupėmis, tačiau žmogaus teisės negali būti kompromiso pretekstu.
„Konstitucinės žmogaus teisės negali būti kompromiso ar diskusijos pretekstu ar net įkaitu. Tai tas pats, jei imtume diskutuoti, ar žmogus, turintis judėjimo negalią, galėtų būti Seimo komiteto pirmininku. Tikriausiai tokia diskusija mums atrodytų protu nesuvokiama – ir ačiū Dievui. Labai tikiuosi, kad ilgainiui ir ta diskusija, ar homoseksualus asmuo gali būti Seimo nariu arba Žmogaus teisių komiteto pirmininku, irgi atrodys keistai“, – laidoje kalbėjo politikas.
Nors, politiko teigimu, ši masinė akcija ir jos iniciatorių intencijos galimai prasilenkia su baudžiamojo kodekso nuostatomis dėl diskriminacijos, T.V.Raskevičius teigė neketinantis kreiptis į teisėsaugos institucijas.
„Esu valstybės politikas, ir man taikomi standartai yra šiek tiek kitokie negu paprastam Lietuvos respublikos piliečiui. Tikrai neketinu tokio skundo teikti. Manau, kad ši peticija niekaip neapribos mano teisės dalyvauti politiniame šalies gyvenime“, – kalbėjo Laisvės partijos atstovas.
Parašus įteikė Seimo pirmininkei
Visuomenininkais save vadinantiems asmenims galiausiai pavyko akis į akį susitikti su Seimo pirmininke V.Čmilyte-Nielsen ir įteikti jai dėžes su neva per 365 tūkst. internete surinktų parašų, kuriais raginama nušalinti Laisvės partijos atstovą T.V.Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto.
Seime antradienio popietę V.Čmilytės-Nielsen kabinete apsilankė du šios idėjos iniciatoriai ir įteikė jai dvi dėžes su parašais, ant kurių mirgėjo užrašas „Tautos balsas“. Po trumpo pokalbio su parlamento vadove jie pranešė išgirdę V.Čmilytės-Nielsen pažadą.
Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen trečiadienį sakė, kad Ramūno Karbauskio vadovaujamas šešėlinis Ministrų Kabinetas galėjo prisidėti prie parašų rinkimo, reikalaujant, kad Laisvės partijos narys T.V. Raskevičius būtų pašalintas iš parlamento Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų.
Ko siekia?
Peticiją pasirašę asmenys reikalauja paskirti naują Žmogaus teisių komiteto pirmininką, tvirtindami, kad T.V.Raskevičius „neatstovauja daugumos Lietuvos žmonių teisėms ir interesams, o vykdo priešingą veiklą žmogaus teisėms, propaguojant siaurus seksualinių mažumų interesus“.
„Save profesionaliu homoseksualu pozicionuojantis Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas savo veikla, reputacija ir pažiūromis akivaizdžiai diskredituoja tiek LRS žmogaus teisių komitetą, tiek žmogaus teises, tiek visą LR Seimo vadovybę“, – rašoma kelias savaites internetinėje erdvėje sklandžiusioje peticijoje.