Jos teigimu, sprendimas dėl atostogų trukmės priimtas po kartu su epidemiologais atliktų situacijos analizių švietimo įstaigose.
„Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną“, – rašoma ministerijos pranešime.
Kadenciją baigiantis švietimo ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad sprendimas nesiūlyti įvesti visuotinio nuotolinio ugdymo priimtas po konsultacijų su mokyklų vadovais, ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo įstaigas ir gimnazijas jungiančių asociacijų vadovais, savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociacijos valdyba, tėvų atstovais.
„Dauguma pasisako, kad visuotinio nuotolinio mokymo nereikia“, – pranešime teigė A. Monkevičius.
Jo teigimu, nuotolinį mokymą atskirose savivaldybėse galima įvesti ir dabar savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu ir pritarus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, sprendimą taip pat gali priimti ir mokykla.
Ministerijos teigimu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu mokykla dirba, matyti, kad susirgimų ar izoliuotų asmenų skaičius nuo to nepriklauso.
„Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu mokykla dirba, matyti, kad susirgimų ar izoliuotų asmenų skaičius nuo to nepriklauso, mokyklos nėra pagrindiniai užsikrėtimo židiniai“, – teigia ministerija.
Jos turimais duomenimis, per visą karantino laikotarpį vidutinis susirgimų skaičius per parą švietimo įstaigose buvo apie 36, įskaitant ir nepedagoginius darbuotojus.
Tai, anot ministerijos, sudarydavo apie 2,4 proc. susirgimų nuo bendro susirgusiųjų Lietuvoje skaičiaus.
„Iš mokyklų gautais duomenimis, apie 75 proc. mokyklų pasisako už kontaktinį arba mišrų būdą“, – tvirtina ministerija.
Jos teigimu, šiuo metu 57 proc. bendrojo ugdymo mokyklų dirba mišriu būdu, tai – daugiausia ilgosios gimnazijos, 15 proc. rengia įprastas pamokas, tai – daugiausia pradinės mokyklos, o 28 proc. mokyklų dirba nuotoliniu būdu, tai – daugiausia keturmetės gimnazijos.
Paankstinti mokinių atostogas dėl koronaviruso grėsmės siūlė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, įvesti visuotinį nuotolinį mokymą prašė kai kurios pedagogų profsąjungos.