Susitikimo išvakarėse šalies vadovui kilo abejonių dėl kandidato, jis tvirtino dar norintis išgirsti apie 29 metų L.Savicko siūlomus veiklos prioritetus, patirtį. Jam itin svarbios buvo ir kandidato politinės veiklos perspektyvos.
Po susitikimo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis sakė, kad G.Nausėda su L.Savicku aptarė svarbiausius klausimus, o sprendimą dėl jo kandidatūros jis žada priimti dar iki Seimo pavasario sesijos, kuri prasidės kovą.
„Kaip jums yra puikiai žinoma, ministras galėtų savo pareigas pradėti eiti tiktai kovo mėnesį, Seimui pradėjus savo pavasario sesiją. Kitaip sakant, liko daugiau kaip mėnuo iki galimo kandidato starto, bet, be abejo, prezidentas savo sprendimą priims gerokai anksčiau“, – sakė A.Bubnelis.
Vertinama vienintelė kandidatūra
Jo teigimu, kol kas į ministro postą yra vertinama vienintelė L.Savicko kandidatūra.
„Šiuo metu mes turime premjero pasiūlytą L.Savicko kandidatūrą. Yra vertinamas šis kandidatas. Kaip ir minėjau, prezidentas turi savo lūkesčius dėl prioritetų ir buvo klausiama, kaip jis tą mato. Kitaip sakant, šiuo metu yra vertinamas vienas kandidatas į šią poziciją“, – patikino A.Bubnelis.
Paklaustas, ar prezidentas nemano, kad likus tokiam trumpam laikui iki rinkimų yra tikslinga apskritai skirti naują ministrą, jis pabrėžė, jog, prezidento nuomone, visos valstybės instuticijos privalo turėti savo vadovus tam, kad veikla vyktų sklandžiai.
„Be abejo, tas vadovas turi būti tinkamas ir tinkamiausias tai pozicijai“, – akcentavo prezidento atstovas spaudai A.Bubnelis.
Į rinkimus tikino neisiantis
Savo ruožtu pats L.Savickas dėkojo šalies vadovui už konstruktyvų pokalbį ir už galimybę pristatyti konkrečius savo prioritetus ir numatomus darbus. Jis labiausiai akcentavo pradėtų darbų tęstinumą.
„Asmeniškai akcentavau svarbą užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą – verslo aplinkos konkurencingumo stiprinimą, inovacijų reformos tęstinumą ir skaitmenizacijos darbų tęstinumą“, – po susitikimo su prezidentu vardijo L.Savickas.
„Papildomai atkreipiau dėmesį, kad jeigu būčiau paskirtas ministru, papildomą dėmesį skirčiau žaliosios ekonomikos skatinimui, turizmo plėtojimui ir viešųjų pirkimų sričiai“, – pridūrė kandidatas.
Paklaustas, ar prezidentas kėlė jo politinės ateities klausimą dėl dalyvavimo rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, L.Savickas atsakė teigiamai.
„Tokia tema buvo paliesta. Galiu pasakyti tą patį, ką pasakiau ir prezidentui: jokių pasiūlymų dalyvauti rinkimuose nesu gavęs ir juose dalyvauti neplanuoju“, – pranešė kandidatas į ekonomikos ministrus.
S.Krėpšta: kandidatas iš artimųjų rato
Dar šią savaitę G.Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta pabrėžė, kad Prezidentūra atidžiai vertina premjero teikiamą kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministrus.
„Gavome kandidatą iš artimų, pažįstamų rato premjero aplinkos ir tikrai atidžiai vertiname. Susitiksime, kalbėsime ir tikrai priimsime pamatuotą ir atsakingą sprendimą“, – LRT radijui sakė prezidento patarėjas.
Paprašytas patikslinti, ar „artimų, pažįstamų ratas“ šiuo atveju yra privalumas, ar trūkumas, patarėjas teigė, kad pasirinkimas, turint daugiau variantų, yra kokybiškesnis.
„Nei pliusas, nei minusas. Visada yra gerai, kai yra daug alternatyvų ir gali palyginti kandidatus ir išsirinkti tinkamiausią, tai čia bet koks pasirinkimas turint alternatyvų yra kokybiškesnis“, – teigė S.Krėpšta.
Pasiteiravus, ar galimas prezidento delsimas tvirtinti naują ministrą yra reakcija į premjero nenorą atleisti prezidento kritikuojamą susisiekimo ministrą, patarėjas teigė, kad G.Nausėda siekia atrinkti geriausią kandidatą.
Pastaruoju metu prezidento ir premjero bendradarbiavimą temdė ginčai dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.
G.Nausėda ragino jį trauktis iš pareigų, bet S.Skvernelis nusprendė, kad ministras gali dirbti toliau.
Beje, dar anksčiau pats G.Nausėda minėjo, kad L.Savickas nėra vienintelis pasirinkimas į atsilaisvinusį ministro postą.
„Mes pasvarstysime kandidatūrą. Ji yra tikrai rimta, bet tai nėra vienintelė kandidatūra, kurią svarstome“, – sausio viduryje sakė prezidentas.
Kokią patirtį turi?
L.Savickas premjero patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais dirba nuo S.Skvernelio Vyriausybės darbo pradžios 2016 metų gruodį. Šiemet jis su valstiečių sąrašu buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.
L.Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.
Po studijų į Lietuvą grįžęs L.Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.
L.Savickas yra vienas iš „Kurk LT alumni tinklo“ steigėjų, Pasaulio ekonomikos forumo Global Shapers ir kitų visuomeninių iniciatyvų narys.
Ekonomikos ministro pareigos atsilaisvino pernai gruodį tuometiniam ministerijos vadovui Virginijui Sinkevičiui tapus eurokomisaru.
Naujasis ministras pareigas eis iki spalio mėnesio, kuomet vyks eiliniai Seimo rinkimai.