Be pirties likęs verslininkas A. Strolis išmoko pamoką

2015 m. rugpjūčio 26 d. 11:16
Lina Bartkutė
Aršiu pasipriešinimu prieš savo pirties griovėjus išgarsėjęs buvęs verslininkas Arūnas Strolis pasimokė. Prieš aštuonerius metus Aplinkos ministerijai nušlavus jo pirtį 49 metų vyrui nebekilo rankos ręsti naujo statinio.
Daugiau nuotraukų (7)
„Bažnyčioje už vieną muštą du nemuštus duoda. Įgauni patirties, atšimpa dantys ir pradeda smegenys veikti. Dabar turiu mobiliąją pirtelę, tik jau protingiau“, – prisipažino pusamžis vyras.
A.Strolio pirtis stovėjo Molėtų rajone, Asvejos regioniniame parke, ir pateko į vandens apsaugos juostą, kurioje įstatymai draudžia bet kokius statinius. Aplinkos ministerijos sprendimu ji buvo nugriauta.
Videonaujienose galite pamatyti 2008 metų reportažą iš griovimo.
2008 metai A.Stroliui buvo itin nesėkmingi – griuvo ne tik nelegaliai pastatyta pirtis, bet ir nuosavas verslas. Jo vadovaujamas „Centro kubas“, anksčiau, be kita ko, valdęs viešbutį „Barbacan Palace“, taip pat nutraukė veiklą.
Šiuo metu A.Strolis prisistato esantis kūrybinėse atostogose.
Sumokėjo už griovimo darbus
Prieš aštuonerius metus visa Lietuva stebėjo, kaip statybininkai pirmą kartą griovė Molėtų rajone ant ežero kranto nelegaliai suręstą A.Strolio pirtį.
„Pradėjo griauti, laužyti, kapoti, šiukšlinti teritoriją ir dar po to ieškinį įstatė už griovimo darbus. Su policija ir antrankiais – čia protu nesuvokiama“, – teigė A.Strolis.
Verslininkas turėjo atsisveikinti su 20 kv. m medine pirtimi ir sumokėti priteistus 8 tūkst. litų (2,3 tūkst. eurų) už griovimo darbus.
Skundėsi pražilusiais plaukais
Vyras vėliau suprato, kad pirties jis negalėjo statyti. Pasak jo, viskas išėjo spontaniškai.
„Būčiau žinojęs, kad bus tiek galvos skausmo ir žilų plaukų, tikrai nebūčiau to daręs. Ne specialiai ir ne iš piktos valios, tiesiog mamos žemė buvo grąžinta.
Draugas atvežė sukirstų rąstų ir klausia: „Klientas nenupirko, ką darom?“ Pasakiau jam, kad dėliotų tuos rąstus, ir viskas taip išėjo. Tada buvo suręsta medinė 20 kv. m pirtelė“, – teigė vyras.
Kaltinimai valdininkams
Pašnekovas teigė, kad dabar yra daugiau klaustukų nei atsakymų. Jis pirštu bedė į tuometį aplinkos ministrą Artūrą Paulauską.
„Atrodė, kad pirtis niekam netrukdo ir neužkliūva. Matyt, kažkas turėjo parašyti skundą, galbūt pakilti darbe. A.Paulauskas, būdamas aplinkos ministras, turėjo parodyti, koks jis šaunuolis ir geras valdininkas.
A.Paulauskui buvo naudinga, nes jam reikėjo prezidento kėdės. Manau, kad tai vienaprasmiškai buvo jo iniciatyva“, – sakė A.Strolis.
Vyro nuomone, nereikėjo tvarkytis tokiais metodais, kaip darė A.Paulauskas. Pasak jo, viską buvo galima atlikti civilizuočiau.
„Nebūtų atlikta teisinė registracija, nebūtų įregistravę to turto, būtų savavališkas statinys ir tebūnie jis toks, koks yra“, – svarstė buvęs verslininkas.
A.Strolis teigė, kad 2008 metais tarnautojai viršijo įgaliojimus ir jo net neatsiprašė.
Žmonės susivokė
Pasak Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro, per pastaruosius penkiolika metų pirčių griovimo atvejų labai sumažėjo.
Dabar neteisėtų statybų yra net keliasdešimt kartų mažiau ir tai lėmė keletas veiksnių. Susitvarkė kontrolės sistema. Žmonės pradėjo suvokti, kaip statytis, ir pradėjo laikytis taisyklių. Gyventojai į įstatymus pradėjo žiūrėti kitaip.
„Seniau būdavo begalinis noras viską turėti tiesiai ant ežero kranto ar vos ne ežere. Dabar žmonės pradėjo suvokti, kad tai nėra didelė vertybė“, – dėstė V.Bezaras.
Atstumai dvigubai didesni
Aplinkos ministerijos atstovas informavo, kad šiuo metu saugomose teritorijose statinių atstumas nuo vandens telkinio nustatytas dvigubai didesnis.
„Paviršinių vandens telkinių apsaugos juosta yra skirtinga – gali būti nuo 1 iki 25 metrų. Saugomose teritorijose dažniausiai pasitaikantis atstumas būna 5 arba 10 metrų. Dar priklauso nuo vandens telkinio dydžio ir šlaitų polinkio kampų“, – aiškino direktorius.
Jei pirtis neviršija 25 metrų ir 4,5 metro aukščio,  ją galima statyti iškart už vandens apsaugos juostos. Pavyzdžiui, jei ji yra 5 metrų, tai už 5,1 metro jau galima ręsti.
Saugomose teritorijose vandens apsaugos juostoje taip pat draudžiama statyti ir mobiliąsias pirtis.
PirtisgriovimasAplinkos ministerija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.