Seimo pirmininkė biudžeto įstatymą siūlys priimti pakartotinai

2014 m. gruodžio 9 d. 10:33
BNS ir lrytas.lt inf.
Nurodė rasti papildomų milijonų
Daugiau nuotraukų (1)
Pasak parlamento vadovės, Seimui priėmimo stadijoje pritarus šiems siūlymams, pranešėjas turėjo prašyti pertraukos projektui suredaguoti, tačiau tai nebuvo padaryta. Opozicija dėl pažeidimų priimant biudžetą kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.
„Aš jau vakar priėmiau sprendimą, kad ketvirtadienį grąžinu į Seimą. Grįžtame, jei Seimas sutiks, į tą procedūrą, kuri buvo praleista, kai Seimas priėmė sprendimus dėl kultūros darbuotojų, neformalaus ugdymo (krepšelio - BNS) ir kitus. Tuo metu turėjo būti finansų ministro kaip pagrindinio pranešėjo paimta pertrauka, ir komitetas turėjo suredaguoti, ir Seimas turėjo balsuoti už suredaguotą projektą.
Tačiau procedūra buvo praleista, finansų ministras (Rimantas Šadžius - BNS) neprašė pertraukos, komiteto pirmininkas neprašė, ir dabar mes turėtume grįžti į tą pačią stadiją. Jei Seimas sutiks, darysime trumpą pertrauką, komitetas suredaguoja, ir Seimas dar kartą perbalsuoja biudžetą“, - antradienį Seime žurnalistams sakė L.Graužinienė.
Anot jos, tokiu atveju nebūtina Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvada. Jos posėdis antradienį atšauktas.
Tačiau premjeras tikisi, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) antradienį pripažins, kad priimant 2015 metų biudžetą, buvo padaryta pažeidimų.
Nurodė rasti papildomų milijonų
Algirdas Butkevičius mano, kad dėl pataisų, kuriomis numatoma mažinant valstybės valdymo išlaidas, surasti beveik 90 mln. litų kultūros darbuotojams, mokiniams ir žemdirbiams, bus iš naujo balsuojama ketvirtadienį.
„Tikiuosi, kad šiandien Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažins, kad kai kurios pataisos buvo paruoštos, nesilaikant Seimo statuto ir po to aš manau ketvirtadienį bus pateikta tos įstatymo pataisos perbalsavimui“, - antradienį interviu LRT radijui sakė premjeras.
Anot premjero, pats biudžeto priėmimas buvo teisėtas, bei kai kurių pataisų, kurioms Vyriausybė nebuvo pritarusi, priėmimo procedūra prieštaravo Seimo statutui.
„Kada yra teikiamos įstatymo pataisos, kuriose yra numatyta tokia pozicija, kaip valdymo išlaidų mažinimas, jie turėjo numatyti asignavimų valdytojus, kuriems bus mažinamos valdymo išlaidos ir kokia pinigine išraiška tai bus padaryta. Jie to nepadarė, ir tai yra statutinės normos pažeidimas“, - sakė A.Butkevičius.
Antradienį vyks dalies opozicijos boikotuojamos Seimo EPK posėdis. Be komisijos išvados, ar priimant biudžetą nebuvo pažeidimų, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė negali jo perduoti pasirašyti prezidentei.
Seimui praėjusią savaitę priėmus biudžetą, 29 Seimo nariai kreipėsi į Seimo pirmininkę dėl šiurkščių pažeidimų.
Seimas nurodė Vyriausybei papildomai surasti beveik 90 mln. litų - daugiausia jų bus skirta kultūros darbuotojams, mokiniams ir žemdirbiams, o lėšų nurodyta rasti mažinant valstybės valdymo išlaidas ir valstybės skolos aptarnavimą. Finansų ministras Rimantas Šadžius tuomet žurnalistams sakė, kad toks sprendimas jam buvo netikėtas.
Seimo statutas numato, kad įstatymą galima sulaikyti, jeigu dėl pažeidimų kreipiasi Seimo pirmininkas, komitetas arba ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų. Tuomet kreipimąsi svarsto Etikos ir procedūrų komisija, ir be jos išvados Seimo pirmininkas negali perduoti įstatymo pasirašyti prezidentui.
Jei komisija nutaria, jog buvo šiurkščiai pažeista procedūra, arba ji nepateikia savo išvadų, Seimas balsuoja, ar įstatymą pripažinti netekusiu galios, ar palikti jį galioti - Seimui pripažinus netekusiu galios, svarstymas kartojamas nuo tos stadijos, kai padarytas pažeidimas.
Finansų ministras Rimantas Šadžius žurnalistams sakė, kad toks sprendimas jam buvo netikėtas. Opozicijos parlamentarai iš karto po balsavimo tikino, kad beveik 100 mln. litų išlaidos nėra konkrečiai perskirstytos ir apibrėžtos.
Lapkričio pabaigoje iš Seimo etikos ir procedūrų komisijos pasitraukė šeši opozicijos nariai, tarp jų ir komisijos vadovas. Opozicija yra pranešusi, jog neteiks naujų kandidatų, kol visa komisija nebus pertvarkyta, keliamos abejonės dėl dabartinės komisijos veiklos sprendimų legitimumo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.