Susirinkusius svečius pasveikino festivalio sumanytojas Jonas Jučas.
Renginio „Džiazo mados“ koordinatorė ir choreografė Marina Kolesinskienė pasakojo, kad prieš tris dešimtmečius jaunieji mados kūrėjai neturėjo kur profesionaliai pristatyti savo sukurtų kolekcijų.
„Prieš 27 metus, rengiantis 6-ąjam „Kaunas Jazz“ festivaliui būtent jo sumanytojui J.Jučui kilo mintis jaunus mados kūrėjus priglausti po festivalio sparnu. Nuo to laiko kiekvienais metais galimybę parodyti, ką sukūrė turi talentingi jaunieji mados dizaineriai. Tai nuostabi galimybė, nes kolekcijų pristatymas vyksta ant profesionalaus podiumo, skambant kokybiškai muzikai, pasitelkus profesionalų apšvietimą“, – pasakojo M.Kolesinskienė.
Anksčiau „Džiazo mados“ būdavo pristatomos scenoje po atviru dangumi. Šiemet pasirinkta nauja erdvė. Modeliai prekybos centre veikiančiais eskalatoriais iš ketvirtojo aukšto leidosi į trečiąjį, kur ir buvo įkurdintas podiumas.
Tie prekybos centro lankytojai, kurie nežinojo, jog čia vyksta „Kaunas Jazz“ renginys, liko patenkinti, kad netikėtai turėjo progą pamatyti įdomias jaunuolių ir kviestinės viešnios dizainerės Julijos Drėmėnienės sukurtas kolekcijas.
Kolekcijų įvaizdį kūrė Kauno kolegijos menų ir ugdymo fakulteto įvaizdžio dizaino studijų programos studentai. Jiems vadovavo įvaizdžio dizainerė, lektorė Violeta Dobrovolskienė.
„Kauno kolegijos Menų akademijos Mados dizaino studijų programos studentai projektuoja drabužių kolekcijas, kuria unikalų audinio dizainą naudodami šiuolaikines technologijas, aktyviai dalyvauja įvairiuose mados renginiuose ir kasmet jų kolekcijos sėkmingai žingsniuoja muzikos ritmu renginio „Džiazo mados“ podiumu“, – sakė V.Dobrovolskienė.
„Džiazo madų“ metu parodyta studentės Emos Remeikytės drabužių kolekcija „Kraitis“ – kelionė, pasakojanti šeimos istoriją, kuri prasidėjo nuo promočiutės rankų ir audimo staklių, o dabar jau prikelta antram gyvenimui su nauja istorija.
Studentė Ela Kamarauskienė savo drabužių kolekcija „Dopaminas“ siekė atspindėti virtualios realybės kartą ir priklausomybės spąstus.
Studentės Karilės Mituzaitės drabužių kolekcija „GMO“ sukurta siekiant skleisti informaciją apie GMO vartojimo pasekmes. Nors šie produktai atrodo gražūs ir sveiki, bet jie kelia daugybę sveikatos problemų ir daro didele žalą aplinkai.
Studentė Emilija Piekautaitė sukūrė drabužių kolekciją „Anemia“.
Neringos Sutkutės drabužių kolekcija pavadinta „Floros atspindžiai“.
„Reikia tiek nedaug, kad pasijustum laimingas. Laimė gali slypėti paprastoje gėlių puokštėje, kurią malonu ne tik gauti, bet ir dovanoti. Augalai gali priversti stabtelėti ir dar labiau įprasminti savo būtį, pilką kasdienybę nuspalvinti gėlių žiedais“, – sakė studentė.
Alina Kusaitė, kurdama drabužių kolekciją „Gambitas“ galvojo apie tai, kad gyvenimą galima prilyginti šachmatų partijai. Nejučia žmonės virsta šachmatų figūromis, kurias kontroliuoja ir valdo kiti.
„Kovojame ir varžomės tarpusavyje, bandydami būti geresniais vieni už kitus. Kartais neišvengiame vidinės kovos, kurdami geresnę savo versiją“, – sakė studentė.
Dizainerė J.Drėmėnienė pristatė kolekcijas „Emotion“ ir „Čiau“.
Po žaismingos mados šventės J.Jučas visu pakvietė į pirmąjį festivalio koncertą.
Jam taip pat parinkta nauja erdvė – „Volfas Engelman galerija“. Koncertuoti pakviesti žinomi svečiai iš Lenkijos – dainininkė Judyta Pisarzcyk ir pianisto Pawelo Kaczmarczyko vadovaujamas trio.