Pirmasis Vytauto Didžiojo universitete pasirodymą surengė vienas ryškiausių jaunosios kartos muzikantų – Ąžuolas Paulauskas. Su tarptautine muzikantų komanda jis pristatė naujų savo kompozicijų albumą „4”, kuriame grojo net keturiais instrumentais.
„4“ – tai skaičius, be kurio neįmanomą muzika. Tai paralelė tarp muzikos ir gamtos. Ne veltui turime keturis metų laikus metuose, kaip ir labiausiai žmogui suprantamą ir artimą 4/4 metrą muzikoje“, – sakė Ą.Paulauskas.
Žiūrovai gausiais plojimais ir šūksniais įvertino tai, kad naujame projekte jis supynė džiazo, fanko, soulo ir šiuolaikinės popmuzikos stilius.
Muzikantų šeimoje gimęs Ąžuolas groti mušamaisiais pradėjo būdamas vos ketverių. Po metų jis jau grojo su Vladimiro Čekasino vadovaujamu jaunimo bigbendu, o „Kaunas Jazz“ debiutavo būdamas šešerių – kartu su Kauno bigbendu.
Dar po metų Ąžuolas jau muzikavo su grupe „Oktava“ ir pripažintais džiazo meistrais – Dainiumi Pulausku, Rimantu Brazaičiu, Valerijumi Ramoška ir kitais. Į Lietuvos rekordų knygą jis įrašytas kaip jauniausias šalyje profesionalus būgnininkas.
Nuo pirmojo jo pasirodymo „Kaunas Jazz“ scenoje praėjus 25-eriems metams, Ąžuolas yra tarptautinių konkursų laureatas, ne kartą kaip solistas koncertavęs su simfoniniais orkestrais, o džiazo scenoje muzikavęs su Bobu Mintzeriu, Jukka Linkola, Nabiliu Khemiru ir kitais tarptautiniu mastu žinomais menininkais.
Prieš ketverius metus festivalyje „Kaunas Jazz“ jis pristatė projektą „Evoliucija“, kuriame debiutavo ne tik kaip solistas ir lyderis, bet ir kaip muzikos kūrėjas.
Tą patį vakarą VDU salėje žiūrovai negailėjo liaupsių iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykusiam saksofoninkui Joshua Redmanui ir jo kolektyvui.
Prieš 25 metus solisto karjerą pradėjęs J.Redmanas, vadinamas vienu geriausių praėjusio amžiaus pabaigoje išgarsėjusių džiazo muzikantų. Jis Kauną sugrįžo po 14 metų pertraukos.
Tikrieji džiazo gerbėjai dar nepamiršo jo įspūdingo koncerto, „Kaunas Jazz“ įvykusio 2005-aisiais. O šįmet jo koncertas buvo dar įspūdingesnis.
Į Lietuvą J.Redmanas sugrįžo pasidabinęs dar viena, jau septintąja jo karjeroje, „Grammy“ nominacija.
„Mintis į Kauną vėl pakviesti šį muzikantą sukosi jau ne vienus metus. Pastarųjų metų jo koncertai ir įrašai – itin stiprūs ir įspūdingi. Džiaugiamės, kad tuo nesuabejojo ir „Grammy“ komisija – J.Redmanas tikrai vertas visų skambiausių įvertinimų“, – sako festivalio „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.
Nuo mažens muzika susižavėjęs J.Redmanas – legendinio saksofonininko Dewey Redmano sūnus. Būdamas vos devynerių, jis pradėjo groti klarnetu, vėliau į rankas paėmė saksofoną.
Kita diena VDU salėje taip pat buvo ne mažiau įspūdinga. Scenoje publika išvydo dažną šio festivalio viešnią Daivą Starinskaitę, kuri yra bene ryškiausia Lietuvos „r’n'b“ dainininkė, šiuo metu gyvenanti Londone.
Ji festivalyje „Kaunas Jazz 2019“ pristatė naująjį savo projektą „Alchemy of 11“. Pasirodyme, kuriame susiliejo gyvi ir elektroniniai garsai, Daiva koncertavo su žinomais jaunosios kartos Lietuvos muzikantais – „Keymono“ nariu Alvydu Mačiulsku, Giedriumi Naku, Jonu Gliaudeliu ir Domu Aleksa.
„Dėkoju festivaliui, kuris suteikė man galimybę augti, pristatyti savo kūrybą“, – nuo scenos kalbėjo D.Starinskaitė.
D.Starinskaitė baigė džiazo magistro studijas Lietuvoje, stažavosi Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, yra daugybės prestižinių apdovanojimų laureatė.
Scenoje jaunoji diva trykšta emocionalumu ir nuoširdumu, o jos unikalus balsas, dažniausiai naudojamas kaip lygiavertis ansamblio instrumentas.
Scenoje jaunoji diva trykšta emocionalumu ir nuoširdumu, o jos unikalus balsas, dažniausiai naudojamas kaip lygiavertis ansamblio instrumentas.
Žiūrovai žino, jog Daiva nebijo eksperimentuoti, jungti įvairius stilius hip-hop, soul, jazz į harmoningą visumą.
Itin ryški buvo ir dar viena šeštadienio programos žvaigždė – JAV pianistas, kompozitorius, prodiuseris, „Grammy“ apdovanojimo laimėtojas Jeffas Lorberis.
Įspūdingą JAV džiazo didmeistrių desantą šįmet priviliojęs „Kaunas Jazz“ J.Lorberio pasirodymą savo publikai pristatė pirmą sykį.
Dar 1977-aisiais pirmąjį savo grupės „Jeff Lorber Fusion“ albumą išleidusio J.Lorberio vardas džiazo pasaulyje dažnai minimas greta tokių grandų kaip Herbie Hancockas, Joe Sample'as ir 2018-aisiais „Kaunas Jazz“ grojęs Bobas Jamesas.
Studijų metais susidraugavęs ir pradėjęs groti su garsiu gitaristu, „Kaunas Jazz“ taip pat viešėjusiu Johnu Scofieldu, vėliau Jeffas vis dėlto pradėjo studijavo chemiją, nebūdamas įsitikinęs, ar muzika taps jo pagrindiniu užsiėmimu.
Vis dėlto aistra džiazui nugalėjo. Įkvėptas tokių atlikėjų kaip „Tower Of Power“ ir „Earth. Wind & Fire“, 1977 metais subūręs savo grupę, jau pirmaisiais keliais jos albumais J.Lorberis pelnė publikos ir džiazo specialistų dėmesį.
Beje, šiuose įrašuose kaip svečias dalyvavo ir garsus džiazo pianistas Chickas Corea, o grupės nariu kurį laiką buvo tada dar mažai kam žinomas saksofonininkas Kenny G, vėliau tapęs pasauline žvaigžde. Vėliau atlikėjas ėmėsi solinės karjeros. Bet kone po trijų solinės karjeros dešimtmečių 2010-aisiais jis į sceną sugrąžino grupę „Jeff Lorber Fusion“, kurioje groja ir „Kaunas Jazz“ publikai gerai žinomas buvęs grupės „Yellowjackets“ bosistas Jimmy Haslipas.
Atlikėjas Kauno publikai pristatė kūrinius iš naujausio albumo „Impact“. Netrūko ir senesnių kūrinių. Mat grupė išleidusi šešis sėkmingus albumus.
Abi dienas Kuano klube–bare „Sandėlis“ vyko naktiniai koncertai. Penktadienį scenoje pasirodė modernumu pasižyminti suomių grupė „Kaisa's Machine“
„Tai muzika, tarsi nužengusi iš geriausių JAV džiazo klubų“, – apie debiutinį šių suomių albumą „In the Key of K, išleistą 2017-aisiais, rašė kritikai.
Nereikia stebėtis – kolektyvo lyderė Kaisa Mäensivu gyvena Niujorke ir studijavo garsioje Manhatano muzikos mokykloje. Įkvėpta mokslų už Atlanto, 2015-aisiais Helsinkyje jauna kontrabosininkė subūrė šį kvartetą, greitai sulaukusį melomanų ir žurnalistų dėmesio.
Klausantis grupės muzikos, nesunku pajusti, jog kūryboje susilieja du pasauliai – energingi amerikietiškojo džiazo garsai ir švelnesnė skandinaviškojo džiazo tradicija.
Šeštadienį klube grojo džiazroko serbų grupė „Jayus Jazz“. Šis pasirodymas žavėjo originaliomis kompozicijomis. Skambėjo muzika, kupina polėkio, energijos ir netikėtų idėjų.
Sekmadienio popietę Kauno sinagagoje pasirodė grupė iš Izraelio „Selah Collective“. Šie atlikėjai festivalio metu Kaune koncertavo jau antrą kartą praėjusį penktadienį surengė pasirodymą Nepriklausomybės aikštėje įrengtoje lauko scenoje.