Tačiau ne mažesnį įspūdį publikai paliko ir pirmojoje koncerto dalyje pasirodžiusi šešiolikmetė Sabina Mustajeva iš Uzbekistano.
Šios mergaitės talentą jau pastebėjo milijoninė televizijos auditorija. 2015-aisiais ji triumfavo Rusijoje surengtame TV šou „The Voice Kids“ – populiariojo projekto „Balsas“ versijoje, skirtoje moksleiviams.
Garsaus prodiuserio Makso Fadejevo pasirinkta dainininkė nurungė daugiau nei 6 tūkst. į atranką atėjusių dainininkų ir pelnė pagrindinį prizą.
Senelio, džiazo saksofonininko į muziką pastūmėta Sabina koncertuoja nuo aštuonerių – pirmasis jos pasirodymas įvyko būtent gimtojo Taškento džiazo klube.
Vėliau ji pelnė trečiąją vietą tarptautiniame vaikų konkurse „New Wave Junior“, o pernai sužavėjo Latvijoje rengiamo džiazo vokalistų konkurso „Riga Jazz Stage“ komisiją ir žiūrovus – laimėjo ne tik antrąją vietą, bet ir specialų publikos apdovanojimą bei atskirą garsiojo Latvijos kompozitoriaus Raimondo Paulo skirtą prizą. Būtent šiame konkurse Sabina buvo pastebėta „Kaunas Jazz“ rengėjų ir pakviesta padainuoti mūsų šalies publikai – ir ne bet kaip, o su daugybės tarptautinių projektų patirtį turinčiu Kauno bigbendu.
„Trokštu tobulėti, siekti gero išsilavinimo ir tapti puikia dainininke. Mano svajonės – studijos Berklio muzikos koledže JAV ir „Grammy“ statulėlė. Kodėl ne?“ – kalbėjo Sabina.
Po pertraukos, antroje renginio dalyje koncertavo N.Paytonas. Pirmąkart į „Kaunas Jazz“ festivalį atvykusi garsenybė koncertavo su savo grupe „Afro-Caribbean Mixtape“.
Muzikantų šeimoje gimęs Nicholas groti trimitu pradėjo ketverių, o būdamas dešimties jau buvo profesionalas – koncertavo su įvairiais kolektyvais, tarp jų – ir garsaus džiazo muzikanto Danny Barkerio.
Naujojo Orleano universitete studijavusiam jaunuoliui raktus į didžiąją sceną įteikė kartu groti pakvietę pianistas Marcusas Robertsas ir legendinis būgnininkas Elvinas Jonesas. Su jais įgijęs didelės patirties, būdamas 21-erių Nicholas Paytonas išleido pirmąjį albumą „From This Moment“, o jau po trejų metų džiaugėsi pirmuoju pelnytu „Grammy“ apdovanojimu – už diską, įrašytą su džiazo veteranu Docu Cheathamu.
Nicholo Paytono pasiekimų sąrašas – įspūdingas. Jis dalyvavo daugiau nei 100 albumų įrašuose, grojo su Ray Charlesu, Herbie Hancocku, Nancy Wilson, Roy Hargrove’u, Wyntonu Marsaliu, Stanley Jordanu ir kitais žymiausiais pasaulio džiazo muzikantais.
Džiazo gerbėjams ypač didelį įspūdį paliko jo 2011-aisiais įrašytas albumas „Bitches“ – jame Nicholas ne tik sukūrė kiekvieną natą, bet ir grojo visais albume skambančiais instrumentais ir net pats dainavo, padedant tokioms žvaigždėms kaip „Kaunas Jazz“ viešėjusi Cassandra Wilson ir Esperanza Spalding. Negana to, 2012-aisiais jis žengė ir į akademinės muzikos pasaulį – Čekijos nacionalinio simfoninio orkestro užsakymu sukūrė pirmąją savo simfoniją „The Black American Symphony“.
Vėlų vakarą klube „Combo“ į sceną žengs prancūzų grupė „Horndogz“.
„Instrumentinis džiazas ir ne tik, muzika, pagal kurią neįmanoma nešokti“, – taip prisistato prancūzai „HornDogz“, kurių ištakos siekia dar paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį.
Būtent tuomet kultinėje Prancūzijos grupėje „Malka Family“ susibičiuliavo saksofonistas Ericas „Shraa“ Rohneris ir trimitininkas Gillesas „C-Freak“ Garinas.
Lemiamas postūmis suburti grupę „HornDogz“ atėjo 2010-aisiais, kai šie talentingi ir linksmi „pūtikai“ buvo pakviesti gastroliuoti kartu su patrakusia JAV fanko muzikos legenda George’u Clintonu.
Rekomendacijų ilgai ieškoti neteko – jau debiutinį grupės albumą „#WOOOF“ įrašyti padėjo legendinis Jameso Browno grupės trombonininkas Fredas Wesley, žymus britų reperis Ty, muzikos gurmanams gerai žinomas JAV muzikantas Amp Fiddler ir kitos garsenybės.
Išradingą grupės muziką lydi ne mažiau „stogą raunantys“ pasirodymai – kai kuriuose jų, kaip ir albumo viršelyje, „HornDogz“ pasirodo su šunų kaukėmis.