Ši reta artilerijos amunicija buvo pagaminta dar Šaltojo karo laikais.
Socialiniuose tinkluose pasirodžiusiuose pranešimuose teigiama, kad per operaciją Rusijos Kursko srityje Ukrainos ginkluotosios pajėgos, siekdamos padaryti nuostolių rusų kariuomenei, panaudojo 155 mm kalibro lazeriu valdomą sviedinį „M712 Copperhead“.
„M712 Copperhead“ buvo sukurtas ir masiškai gaminamas JAV dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje – tiesą sakant, jis yra pirmosios kartos valdomų sviedinių atstovas, todėl tokio šaudmens pasirodymas mūšio lauke šiais laikais buvo yra netikėtas.
Nuotraukomis, kuriose užfiksuotas archajiško sviedinio smūgis į telekomunikacijų bokštą, platformoje „Telegram“ pasidalijo karo naujienų bendruomenė „In Factum“. Įraše teigiama, kad tai įvyko į rytus nuo Sudžos – Rusijos miesto, kurį okupavo Ukrainos pajėgos. Iš viso į šį taikinį buvo paleisti trys sviediniai, paleisti iš haubicos „M777“.
„M712 Copperhead“ nuotolis yra nuo 3 iki 16 kilometrų, karys lauke turi lazerine rodykle pažymėti taikinį, kad būtų užtikrintas tikslus smūgis. Sviedinio svoris – 62,4 kilogramo.
„Copperhead“, kuris buvo pradėtas masiškai gaminti 1978 m., dabar jau nebegaminamas. Pirmą kartą šio tipo šaudmenis JAV kariuomenė panaudojo per operaciją „Audra dykumoje“, iš viso buvo iššauta 90 tokių sviedinių.
Atviri šaltiniai teigia, kad 1995 m. JAV ginkluotosios pajėgos sandėliuose turėjo iki 20 000 valdomų sviedinių „M712 Copperhead“. Taip pat yra informacijos, kad 2017 m. Libano ginkluotosios pajėgosiš JAV gavo „kelis šimtus“ sviedinių „M712 Copperhead“, skirtų kovai su ISIS daliniais.
Portalas „Defense Express“ pabrėžia, kad šiuo metu nežinoma, iš kur Ukrainos gynybos pajėgos galėjo gauti sviedinių „M712 Copperhead“ ir kiek jų galėjo būti. Vis dėlto pati galimybė panaudoti šiuos valdomus šaudmenis smogti rusų pajėgoms teikia naudą – ypač turint omenyje, kad Rusija aktyviai naudoja elektroninės kovos sistemas, trukdančias su GPS valdomiems šaudmenims pasiekti taikinius, tačiau jos nenaudingos prieš lazeriu valdomus sviedinius.