96 proc. visų oficialiai nustatytų ES maudyklų vandens kokybė atitiko minimalius kokybės standartus ir tik 1,5 proc. buvo įvertintos kaip prastos kokybės.
Atkreiptinas dėmesys, kad šiame vertinime buvo įvardinta ne bendra vandens telkinių ekologinė būklė, bet tarša, turinti poveikį žmogaus sveikatai ir galinti sukelti negalavimus ar ligas. Nors daugumos Europos šalių paplūdimių vandens būklė šiuo požiūriu yra puiki, akcentuota, kad bendra paviršinių ir požeminių vandenų tarša yra didelė.
Tai patvirtina ir Aplinkos apsaugos agentūros surinkti duomenys. Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaitoje nurodoma, kad tik 36 proc. Lietuvos paviršinių vandens telkinių atitinka gerą ekologinę būklę. 46 proc. vandens telkinių ekologinė būklė buvo vidutinė, 14 proc. – bloga, o 3 proc. – labai bloga. Agentūra yra parengusi interaktyvius upių, ežerų ir tvenkinių vandens kokybės žemėlapius, kuriuose pateikti duomenys pagal atskirus rodiklius.
Agentūros specialistai parengė du atskirus interaktyvius Lietuvos paviršinių vandenų kokybės žemėlapius: pirmajame skelbiami duomenys apie upių, antrajame – ežerų ir tvenkinių kokybę už 2022 metus.
EEA pateikė 2023 metų vandens kokybės duomenis iš virš 22 000 maudyklų 27 Europos Sąjungos šalyse, taip pat – Albanijoje ir Šveicarijoje. Taip pat paskelbta statistinė informacija, kokia procentinė dalis iš bendro maudyklų skaičiaus kiekvienoje šalyje vandens kokybė yra puikios būklės. Daugiausia puikios vandens kokybės maudyklų yra Kipre (97,6 proc.), Austrijoje (96,9 proc.), Kroatijoje (96,7 proc.), Graikijoje (95,8 proc.).
Lietuva (89,3 proc.) patenka į dešimtuką ir lenkia tokias valstybes kaip Ispanija, Suomija, Latvija, Švedija, Nyderlandai ir kitas.