Kam skirtas augalų laistymas arbata?
Šį unikalų patarimą pateikė augalų ekspertė ir „Prestige Flowers“ prekės ženklo vadovė Millie Durbeck, kuri šį metodą pavadino „slaptuoju sodininkų ginklu“ kovojant su šalčiu. Pasak Millie, arbatoje, ypač tokiose rūšyse, kuriose nėra kofeino, kaip ramunėlėse ar rooibos, gausu taninų. Šios medžiagos stiprina augalų ląstelių sieneles, todėl augalai tampa atsparesni šalčiui.
Tai – natūralus apsaugos nuo šalčio ir sniego mechanizmas, kurio daugelis sodininkų nepastebi.
„Arbata ne tik šildo mus, bet ir gali apsaugoti augalus nuo šalčio. Taninai stiprina augalų struktūrą ir suteikia jiems atsparumo, todėl, žiemą juos laistant arbata, galite padėti jiems atlaikyti šaltį“, – sako Millie.
Svarbu pažymėti, kad sodui reikėtų naudoti nesaldžius ir be pieno gėrimus, kad išvengti neigiamo poveikio dirvožemiui.
Panaudoti arbatos lapeliai – vertinga trąša
Be to, arbatos lapeliai, kuriuose gausu azoto, ne tik tinka gėrimui, bet ir yra puiki trąša, skatinanti augalų augimą. Arbatos mėgėjai turėtų išsaugoti panaudotus arbatos maišelius, nes juose esančios tanino rūgštys gali veiksmingai maitinti dirvožemį, suteikdamos augalams daugiau maistinių medžiagų.
Kaip apsaugoti augalus nuo šalčio?
Millie taip pat pateikia keletą kitų naudingų patarimų, kaip apsaugoti augalus nuo šalčio. Vienas iš jų – apsaugoti augalus nuo sniego žalos, uždengiant juos specialiomis apsaugomis. „Galvokite apie tai kaip apie augalų paguldymą į jaukų žiemos miegą.
Aplink lysves išdėliokite drobinį audeklą arba kraštovaizdžio audinį, kad sukurtumėte apsauginį barjerą. Šis audinys veikia kaip izoliatorius, apsaugantis gėles ir augalus nuo stipraus vėjo, taip pat sulaikydamas dalį žemės šilumos“, – paaiškina specialistė.
Vazoninius augalus patariama pakelti nuo žemės, pavyzdžiui, pastatyti ant plytų, kad jie nesiliestų su įšalusia žeme. Tai padės sumažinti šaknų pažeidimo riziką. Papildomai apsaugoti vazonus galima apvyniojus juos burbuline plėvele arba putplasčiu.
Ką daryti su sukulentais?
Sukulentai, kurie kaupia vandenį lapuose, žiemą tampa itin jautrūs žemai temperatūrai. Millie rekomenduoja perkelti juos į patalpą, kad apsaugotumėte nuo šalčio ir perteklinio drėgmės, kuri gali sukelti žalą.
Su šiais paprastais, tačiau veiksmingais patarimais, jūsų sodas galės įveikti žiemą ir pasiruošti naujam pavasariui, net jei šaltis atneš ne tik žemą temperatūrą, bet ir sniego sluoksnį.
Šaltinis: glavred.info