Kokia vandens filtravimo nauda?
Yra keletas būdų filtruoti vandenį namuose. Galima įsigyti filtravimo ąsočių ir filtruojančių gertuvių, taip pat papildomų filtrų kasečių ir virtuvei skirtų filtrų maišytuvų. Filtruodami vandenį mes ne tik rūpinamės savo sveikata, nes geriame tikrai švarų, kokybišką vandenį, bet taip pat prisidedame prie aplinkos tausojimo, nes atsisakome pirkti geriamąjį vandenį plastikiniuose buteliuose. Šis pasirinkimas naudingas ir finansine prasme, nes gerti filtruotą vandenį pigiau nei pirkti buteliuose.
Kodėl verta įsigyti vandens filtravimo ąsotį?
Švaresnis ir gaivesnio skonio vanduo. Vandentiekio vandens filtravimas pagerina jo skonį ir chemines savybes, todėl net kava ir arbata išeina visiškai kitokia. Vandens filtrai reikšmingai sumažina skoniui kenkiančių medžiagų, pvz., chloro, kiekį. Vandentiekio vandens sudėtyje dažnai gali būti daugybę kenksmingų medžiagų – kalkių nuosėdų, rūdžių, smėlio, chloro, chloroformo ir kitų organinių chloro junginių, fenolio ir kt. – kurių kiekį gali sumažinti ne kas kitas, o filtravimas.
Nėra kalkių = nėra žalos buitinės technikos prietaisams. Filtravimas sumažina vandens kietumą, todėl buitinės technikos įrenginiuose, tokiose kaip elektriniai virduliai, kavos aparatai ar lygintuvai su garų generatoriumi, rečiau kaupiasi kalkių nuosėdos, o tai lemia ilgesnį jų tarnavimo laiką.
Ekologija ir taupymas. Įsigiję daugkartinio naudojimo vandens ąsotį su keičiamais filtrais, sumažinsite savo išlaidas, nes filtruoti vandenį namuose yra ekonomiškiau nei nuolat pirkti geriamojo vandens butelius. Be to, taip sumažinsite plastiko atliekų, teršiančių planetą.
Pagrindinės savybės, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį
Vandens filtravimo ąsočio talpa. Populiariausias yra 2,4 l indas – tokios talpos vandens filtravimo ąsotis lengvai tilps šaldytuvo durelėse. Tačiau jei jums reikalingas didesnis ąsotis, lengvai rasite ir 3,5 l ar dar didesnės talpos variantų.
Vandens filtravimo ąsočio našumas. Populiariausias pasirinkimas – 100 arba 300 l, kur 300 l našumas reiškia, kad vandens filtru gali naudotis 3–4 asmenų šeima apie 90 dienų. Labai dažnai ąsočio našumas nėra nurodomas prekių aprašymuose, tačiau praktiškai visada gamintojai pateikia rekomendacijas, kas kiek laiko reikėtų keisti filtro kasetę, o tai iš esmės yra tas pats.
Filtro keitimo indikatorius. Filtro kasetės keitimo indikatorius gali būti elektroninis arba mechaninis.
Komplektacija. Atkreipkite dėmesį į tai, kiek filtro kasečių yra standartinėje vandens ąsočio komplektacijoje.
Kaip dažnai reikia keisti vandens ąsočio filtro kasetę?
Svarbiausias kiekvieno vandens ąsočio elementas yra filtro kasetė, kuri valo vandenį nuo nešvarumų ir kenksmingų medžiagų, tokių kaip varis ar švinas. Filtro kasetė sulėtina ir kalkių nuosėdų kaupimąsi. Galiausiai filtravimo procesas leidžia pasiekti geriausią įmanomą vandens kokybę, kuri gerokai pagerina jo skonį, spalvą ir kvapą.
Atsakymas į klausimą, kaip dažnai reikia keisti ąsočio filtro kasetę, labai paprastas – priklauso nuo to, kaip dažnai naudojatės ąsočiu. 300 l našumo filtro kasetės, priklausomai nuo vandens kokybės, paprastai užtenka 3–4 asmenų šeimai iki 3 mėnesių.
Dauguma vandenį filtruojančių ąsočių modelių turi mechaninį arba elektroninį filtro nusidėvėjimo indikatorių. Jis apskaičiuoja laiką, likusį iki filtro eksploatavimo pabaigos. Indikatorius paprastai atsižvelgia į tris parametrus: filtruoto vandens kiekį, jo kietumą ir laiką, praėjusį nuo jo naudojimo pradžios.