Daug avarijų
Kaip aiškino „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas, toks vanduo gali bėgti dėl įvykusių vandens tiekimo tinklų avarijų.
„Pastaruoju metu turime labai daug avarijų vandentiekio tinkluose. Galbūt tai susiję su daugiabučių namų kiemų kompleksine renovacija.
Sustabdžius vandens tiekimą kuriam laikui, kol tvarkomi avarijos padariniai, o po to vėl paleidus – iš vamzdynų pakyla geležies nuosėdos, todėl kurį laiką gyventojus gali pasiekti rusvos spalvos vanduo“, – informavo R. Gailiūnas.
Nekenkia
Nors toks vanduo atrodo labai neestetiškai, vartoti maistui jį galima.
„Tai geležies priemaišos, jos nėra kenksmingos tik vizualiai atrodo negražiai ir neestetiškai“, – ramino specialistas.
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai atliko rizikos vertinimą dėl geležies, gaunamos su geriamuoju vandeniu, poveikio žmonių sveikatai.
Pagrindinės problemos, kurias gali sukelti per didelis geležies kiekis vandenyje – nemaloni akiai vandens spalva, pakitęs skonis, o tokiam vandeniui tekant vamzdynais jie ima kimštis, mažėja jų pralaidumas.
Geležies perteklių iš vandens galima panaikinti naudojant specialų vandens filtrą, palikus vandenį ilgesniam laikui atvirame inde – tuomet geležis nusės indo dugne. Taip pat geležies kiekį sumažinti galima užvirinus vandenį ir palikus jį nusistovėti.