Tai vieno geriausių bendrabučių Lietuvoje kambarys: studentės mamai – šokas

2019 m. rugpjūčio 31 d. 20:03
Vilnietė Daina, su būsimąja pirmakurse dukra, pirmąsyk atvykusi apžiūrėti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendrabučio kambario, kurį internete, apžiūrėjusi nuotraukas, rezervavo būsimoji studentė, nustėro – pamatytas vaizdas gerokai skyrėsi nuo matyto kompiuterio ekrane.
Daugiau nuotraukų (11)
Daina pripažįsta – neturėjusi pažįstamų, kuriems jau yra tekę gyventi bendrabutyje, taigi, nė neįsivaizdavusi, kad panašiame kambaryje, kokį rado, apskritai gali kažkas gyventi. Moteris teigė maniusi, kad kambarį pagražinti reikės, bet tokio vaizdo, kurį išvydo, tikrai nesitikėjo.
Beje, kambaryje baldai ir čiužinys ganėtinai nauji, pakeisti langai. Labiausiai į akis krenta apsilaupiusios, apdaužytos grindys, ant kurių, kad ir labai norint, neįmanoma pakloti linoleumo, nes jas, visų pirma,  būtina išlyginti. Tapetai taip pat apiplyšę, kambaryje mėtosi nugaišę tarakonai, pilna dulkių. Moteris stebėjosi, kaip bendrabučio prižiūrėtojai, išsikrausčius buvusiems gyventojams, apskritai kambarį priėmė ir dabar įleidžia naujus gyventojus.
Anot pašnekovės, dukra, nors iš šokiruota pamatyto vaizdo, neturi galimybių kraustytis kitur – nuomoti butą Kaune šeimai per brangu, taigi, vilniečiai ieškos galimybių kambarį kiek įmanoma sutvarkyti. Beje, kambarys dvivietis, tačiau kambariokės šeimai sutikti taip ir nepavyko. Šeima spėja, jog ji tiesiog nusprendė čia nesikraustyti, nors administracija to nepatvirtina – dangstosi duomenų apsauga.
Pasiskundus bendrabučio administracijai  Dainai  buvo paaiškinta, kad galima teikti prašymą gauti kitą, brangesnį, bendrabučio kambarį, nors esą vilties mažoka – norinčiųjų netrūksta. Pradžioje apie galimybę pakeisti bendrabučio kambarį, anot moters, niekas nė neužsiminė.
Pats VDU bendrabučio nr. 7 pastatas renovuotas, pakeisti langai, sutvarkytas visas pirmasis aukštas, kuriame, stebėjosi moteris, iš pažiūros gyvena ne studentai. Dainos nuomone, Aleksandro Stulginskio (ASU), Lietuvos edukologijos (LEU) universitetus prijungus prie VDU, į 7-ąjį bendrabutį įleisti būtent pirmakursiai.
Moteris teigia, jog ją nustebino ne tik tai, kokias sienas ar grindis rado, bet ir į kambarį iš kitų patalpų sunešti baldai – bendrabučio kambarys, pravėrus duris, priminė sandėliuką.
Beje, VDU tinklapyje rašoma, jog bendrabutyje Nr. 7 para dviviečiame nerenovuotame kambaryje su bendrais patogumais kainuoja 2 eurus. 
VDU Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius komentavo, jog valstybė neinvestuoja į universitetų bendrabučių renovaciją, tik į jų būklės palaikymą, todėl aukštosios mokyklos tam turi skirti nuosavas lėšas.
VDU, anot M. Simanavičiaus, visuomet pagal galimybes stengėsi investuoti į bendrabučius, kad gyvenimo sąlygos juose būtų kuo geresnės. VDU bendrabučių būklė – viena geriausių tarp Lietuvos universitetų.
Sausio 1 d. įvykus VDU, LEU ir ASU integracijai universitetas turi didesnį skaičių bendrabučių, tačiau jų būklė skirtinga. Vienodinant gyvenimo sąlygas VDU, atkreipė dėmesį universiteto atstovas, bendrabučiuose pradėtos pertvarkos, kurios pagal galimybes bus tęsiamos ir toliau.
Šiuo metu yra renovuojamas vienas bendrabutis Akademijoje. „Vis dėlto 8 mėnesių laikotarpis po universitetų susijungimo yra per trumpas, jog per jį būtų galima atlikti visus atnaujinimo darbus, todėl VDU atstovai atsiprašo už laikinus nepatogumus“, – teigė pašnekovas. 
Studentai, kurie nusprendžia gyventi bendrabutyje, svetainėje mato apibendrintas nuotraukas, kurios yra fotografuotos atsitiktiniuose kambariuose. Kambarį studentai e. sistemoje rezervuoja ne pagal konkrečias nuotraukas, o atsižvelgdami į kainą, tipą, lokaciją ir kt.
Anot VDU atstovo, studentė turi galimybę keisti kambarį per tą pačią e. sistemą, kai tik atsiras laisvų vietų.
Bendrabučių gyventojai savo lėšomis kambarių tvarkyti neturi. Visi studentai, pasirašydami apgyvendinimo sutartis, yra informuojami, jog pastebėję gedimų ar kitų trūkumų, gali kreiptis į administratorių. Kambarys, kurį gavo būsima pirmakursė, prieš tai buvo eksploatuojamas kitų studentų.
Po universitetų integracijos VDU bendrabučiuose turi 2070 vietų: iš jų apie 1000 yra Akademijoje, apie 600 – Kaune ir apie 400 Vilniuje. Kadangi, kaip ir minėta, šiuo metu yra renovuojamas vienas bendrabutis Akademijoje, laisvų vietų Kaune beveik nėra, Vilniuje – yra. Visos laisvos vietos, kurios atsiranda per akademinius metus, yra keliamos į el. laisvų vietų sąrašą, tuomet studentai jas gali rezervuoti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.