Kadangi aplinkos oro užterštumo lygis viršijo nustatytas normas, gyventojai buvo raginami laikytis saugumo priemonių. Sostinės gyventojai sulaukė pranešimų, jog užsivertų langus, rekuperacines sistemas, vengtų buvimo lauke ir susilaikytų nuo vaikų vedimo į ugdymo įstaigas.
Pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijas, gaisro metu reikėjo pašalinti ant lauko terasų, patalpų grindų, kitų paviršių nusėdusius teršalus. Taip pat buvo rekomenduojama išplauti užuolaidas, patalynę ir pan.
Penktadienį į „Bendraukime“ kreipėsi vilniečiai su užklausomis, ar jau galima atidaryti langus ir vaikus vesti į lauką?
„Galbūt galėtumėte vilniečiams padėti susigaudyti, ar po gaisro jau galima grįžti prie įprastinio gyvenimo?
Po Panerių g. kilusio gaisro sulaukėm perspėjamų žinučių, kad nevėdinti patalpų, neiti į lauką. Darželis atsiuntė rekomendacijas nevesti vaikų į ugdymo įstaigą.
Vakar sėdėjome aklinai užsidarę, net kambarių nevėdinome. Gal sutapimas, gal ne, bet vakar jaučiau nemalonų galvos skausmą. Todėl vengiau rodytis lauke. Tačiau nebuvo jokios informacijos, kada jau galima vėl vėdinti namus, eiti į lauką ir pan. Gyvename Naujamiestyje, kur ir vyko gaisras. Ar šiame rajone vis dar labai padidėjusi oro tarša? Ar pavojinga sveikatai?“ – rašė susirūpinusi vilnietė.
Pavojaus sveikatai nebėra
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kokybės vadybos ir komunikacijos skyriaus visuomenės informavimo specialistas Zigmantas Nagys nuramino, kad
„Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Vilniaus mieste kietųjų dalelių koncentracijos ženkliai sumažėjo ir nebekelia pavojaus gyventojų sveikatai“, – teigė NVSC atstovas.