V. Jakučinskaitė: važinėti automobiliu po Vilniaus senamiestį tampa neįmanoma

2023 m. balandžio 22 d. 15:36
„Vienintelė mano pagalba – vyras“, – juokėsi dizainerė Viktorija Jakučinskaitė (41 m.), prakalbusi apie tvarką savo automobilyje. Mat jame kartu su rūbų dizainere keliauja ir sporto reikmenys, ir maišai įvairiausių margaspalvių audinių, batų, ir dar daug visko.
Daugiau nuotraukų (11)
„Mano mašina nuolat perkrauta ir salone neretai tvyro netvarka. Dėl to man pagelbėja vyras, kuris išvalo, išsiurbia automobilį ir atlaisvina jame vietos“, – pabrėžė žinoma moteris.
– Tiek metų sukatės mados versle, matyt, jums reikia ir talpesnio automobilio? – paklausiau dizainerės V.Jakučinskaitės.
– Važinėju „Jeep Wrangler“, bet jis nėra talpus, atvirkščiai, tik atrodo labai didelis ir kelyje gerai pastebimas.
Vis dėlto man svarbu, kad jis puikiai įveikia kelio nelygumus, yra gero pravažumo, nebijo šaligatvių, nes buvo atvejų, kai važinėdama kitu automobiliu dėl šaligatvio prakiurdžiau padangą.
Taigi važinėdama šiuo automobiliu jaučiuosi saugiau. Kadangi jį gerai pastebi kiti eismo dalyviai, dažnai kelyje mane praleidžia, dėl to kyla mažiau avarinių situacijų.
– Ar seniai važinėjate šiuo automobiliu? Ar dažnai juos keičiate?
– Ne, keičiu labai retai, o šiuo važinėju trejus metus.
– Beveik prieš dešimtmetį sėdote ir ant motociklo. Tuomet sakėte, kad vairuoti motociklą buvo viena jūsų svajonių. Ar dar juo važinėjate?
– Mokiausi vairuoti motociklą, bet man tai neprigijo.
Mėgstu saugumą, dėl to nepatinka, kai jaučiu kokį nors pavojų. Galbūt todėl nemėgstu net slidinėti.
Taigi pabandžiau vairuoti motociklą ir įsitikinau, kad tai – ne man.
– Kas dažniau vairuoja jūsų šeimoje – jūs ar vyras Vitalijus? Kaip dalijatės, kuris sės prie vairo?
– Jei tik galiu, stengiuosi pati nevairuoti ir tai perduoti kitiems. Idealiame pasaulyje turėčiau savo vairuotoją, nes vairavimas mane labai vargina, ypač sudėtinga Vilniuje, kur kyla problemų dėl automobilių stovėjimo vietų. Aš tuomet išgyvenu, jei kur nors vėluoju. Jei galėčiau šito darbo išvengti – tikrai taip ir padaryčiau.
Taigi dažniausiai perleidžiu vairavimą vyrui. Manau, kad tai labiau vyriškas darbas, jie labiau moka susitelkti į vairavimą. Kai vyras vairuoja, aš galiu kurti įrašus socialiniams tinklams, atlikti kitus darbus. Važiuodama automobiliu labiau mėgstu šalia vairuotojo sėdėti.
– Ar išsakote vyrui kokių nors pastabų dėl vairavimo? O galbūt jis ir yra jūsų idealus asmeninis vairuotojas?
– Aš juo pasitikiu, bet esu bailė, kartais bijau, kai jis greičiau važiuoja arba staiga pakeičia kryptį. Bet jis man sako, jog nenurodinėja, kaip reikia gaminti, todėl prašo jam nesakyti, kaip vairuoti. Apskritai vairuojame atskirus automobilius, mat jei turėtume tik vieną, nesuspėtume per dieną atlikti visų reikalų.
– Ar turite mėgstamiausių maršrutų Lietuvoje?
– Labai mėgstame važinėti į Palangą, vasarą ten dažnai keliaujame. Taip pat nuolat vykstame į Varšuvą.
– Esate vilnietė, tad gerai žinote, kaip bėgant metams keitėsi sostinė. Ar jums patinka eismas, vairuotojų kultūra gimtajame mieste?
– Vilnius yra mano mylimiausias miestas pasaulyje. Dėl to niekur neemigruojame, gyvename čia. Bet mieste labai daug problemų, ypač dėl susiaurintų gatvių.
Dėl to man netgi teko nukentėti finansiškai, nes Senamiestyje numušiau stulpelius, mat nebuvo kaip pravažiuoti.
Taigi susimokėjau 300 eurų baudą. Dėl įrengtų dviračių takų buvo panaikinta daugybė automobilių stovėjimo vietų, nors dviračiu galima važinėti 4 mėnesius per metus, o mašina – visus metus.
Labai apmaudu, kad dabar dviratininkai turi didesnes teises nei automobilių vairuotojai.
Važinėti automobiliu po Vilniaus senamiestį tampa neįmanoma, kaip ir rasti vietą jį pasistatyti. Kai čia buvo įvestas kilpinis eismas, pradėjau vengti Senamiesčio, nors iki tol tai buvo mano mėgstamiausia vieta.
Čia kone kasdien važiuodavau į kavines, parduotuves, turėjau savo ritualų.
Dabar čia nebevažiuoju, nes jaučiu didelį stresą ieškodama, kur palikti automobilį, kaip taisyklingai įveikti tą kilpinį eismą. Dėl to dabar renkuosi didesnius prekybos centrus. Manau, kad dėl šių sprendimų centre nukentėjo mažieji verslai, žmonės tiek daug nebevažiuoja į Senamiestį apsipirkti, išgerti kavos.
– Ar daug eismo įvykių esate patyrusi?
– Viename prekybos tinkle Vilniuje kliudžiau stulpą, dėl to nukentėjo automobilis ir teko išleisti nemažai pinigų remontui.
Kai atėjo apsaugos darbuotojas, prasitarė, kad toje vietoje nuolat įvyksta avarijų.
Tai kam reikia įrengti tokią automobilių stovėjimo aikštelę, kad būtų apgadinami automobiliai?

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.