Vairuojant ir užsiimant veikla, tokia kaip valgymas, naršymas telefone, trumpųjų žinučių rašymas, nukritusių daiktų ieškojimas arba žvilgsnio nukreipimas nuo kelio į pašalinius objektus gali kainuoti labai brangiai. Miestuose, kur eismas yra labai intensyvus, kiekviena sekundė yra svarbi.
„Kiekvienas dėmesio nukreipimas užima apie 5 sekundes, automobilis per tą laiką nuvažiuoja pakankamai tolimą atstumą, kurį galima prilyginti dešimties automobilių korpusams. Pasekmes galime įsivaizduoti – nukreipus dėmesį nuo vairavimo per tas kelias sekundes įmanoma sudaužyti apie 10 automobilių. Važiuojant didesnius atstumus reikėtų sutelkti dėmesį į vairavimą, ypač dabar, kai prasidėjo laukinių gyvūnų migracija“, – priminė patyręs keliautojas ir žurnalistas Valdas Valiukevičius.
Žmogus vienu metu savo dėmesį sukoncentruoti gali tik į ribotą skaičių objektų, todėl vairuojant ir užkandžiaujant, reguliuojant radijo imtuvą ar kalbant telefonu nepastebimi kelio ženklai, eismo signalai, kitų eismo dalyvių veiksmai, taip pat pailgėja reakcijos trukmė.
„Vairuotojai, keliaujantys didesnius atstumus, dažniausiai susiduria su trimis pagrindinėmis rizikomis: užimta ranka, užimtos akys ir užimta galva. Užimta ranka reiškia, kad ja vis kažkas laikoma – telefonas, kava, sumuštinis ir t.t. Užimtos akys – kai nestebima situacija eisme, vairuotojas plepa, junginėja radijo programas. Užimta galva yra rizikingiausia, nes žmogus lyg ir žiūri į kelią, tačiau paskendęs mintyse ir nėra susikoncentravęs į pačią svarbiausią veiklą – vairavimą“, – aiškino žinomas keliautojas ir automobilių entuziastas Vitoldas Milius.
Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojas negali užsiimti bet kokia veikla, kuri trukdo atlikti pagrindinį jo darbą – vairuoti.