Katės priežiūra saulėtomis ir karštomis dienomis
1. Suteikite šešėlį ir vėsą
Kaip ir žmonės, katės gali sunkiai toleruoti karštį. Svarbu užtikrinti, kad jūsų namuose būtų pakankamai vėsos ir šešėlio. Laikykite užuolaidas užtrauktas per dieną, kad sumažintumėte saulės šilumos patekimą į patalpas. Ventiliatoriai ar oro kondicionieriai taip pat gali padėti išlaikyti optimalią temperatūrą.
2. Vanduo – katės gyvybės šaltinis
Veterinarijos gydytojai Begemote primena, atsakingų šeimininkų užduotis užtikrinti, katė visada turėtų šviežio vandens. Vasarą vanduo greitai išgaruoja ir sušyla, jame greičiau dauginasi bakterijos, todėl būtina dažnai tikrinti ir keisti vandens dubenėlius. Galite naudoti specialius vandens fontanėlius, kurie skatina kates gerti daugiau vandens.
3. Mityba
Veterinarijos klinikos specialistai pastebi, kad vasaros metu kai kurios katės gali prarasti apetitą dėl karščio netoleravimo. Pasirūpinkite, kad katės maistas būtų šviežias. Šlapias maistas karštomis dienomis gali būti ypač naudingas, nes jis padeda papildomai gauti skysčių organizmui. Puikus patarimas, laikyti šlapią maistą šaldytuve ir patiekite jį vėsų ir tik mažomis porcijomis, kad išvengtumėte didesnė sugedimo tikimybės.
4. Apsaugokite kates nuo saulės
Nors katės mėgsta šiltas vietas, per didelis saulės kiekis gali būti pavojingas. Baltaplaukės, trumpesnio kailio ar be kailio katės ypač jautrios saulės spinduliams ir gali nudegti. Jei jūsų katė mėgsta leisti laiką saulėje, apsvarstykite galimybę naudoti specialų, gyvūnams skirtą apsauginį kremą nuo saulės, ypač ant ausų ir nosies.
5. Žaislai ir katės užimtumas
Karštomis dienomis jūsų katė gali tapti lėtesnė ir mažiau aktyvi. Suteikite jai užsiėmimų, kuriems nereikia daug energijos. Katės mėgsta stebėti aplinką, todėl įrenkite vietą prie lango su saugiu tinklu, kad ji galėtų stebėti lauke vykstantį veiksmą.
6. Katės priežiūra ir higiena vasaros metu
Vasaros metu katės gali daugiau šertis. Reguliariai šukuodami savo augintinį, padėsite sumažinti šėrimąsį ir išvengsite per didelio kailio kiekio namuose. Be to, šukuodami galite patikrinti, ar katė neturi parazitų, tokių kaip blusos ar erkės, kurios yra aktyvesnės vasaros metu.
7. Apsauga nuo parazitų katėms
Vasarą padidėja pavojus katėms susidurti su parazitais, ypač jeigu jos išeina į lauką. Reguliariai tikrinkite savo katę dėl blusų ir erkių. Begemoto veterinarijos klinikos veterinarijos gydytojai rekomenduoja naudoti priemones apsaugai tiek nuo vidaus, tiek nuo išorės-kailio parazitų. Blusos ir erkės, virškinamojo trakto, kvepavimo takų bei širdies parazitai gali sukelti įvairias ligas bei ilgalaikes sveikatos problemas, todėl būtina juos greitai aptikti ir pašalinti.
8. Stebėkite sveikatos pokyčius
Karštis gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Stebėkite savo katę dėl šilumos smūgio požymių, tokių kaip gausus seilėjimasis, sunkus kvėpavimas, mieguistumas ar silpnumas. Jei pastebite šiuos simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
9. Saugokite kates nuo atvirų langų
Begemoto veterinarijos klinikos specialistai visus kačių šeimininkus įspėja, kad vasaros metu padaugė kačių „skraiduolių“, kurios bandydamos kraudyti paukščius, muses, bites, drugelius ir kitus lauko gyventojus – iššoka pro langą arba bando tai padaryti per lango kraštą/viršų. Tokio tipo šuoliai dažnai baigiasi traumomis, kaulų lūžiais, arba baisiausiu scenarijumi – katės mirtimi, kai ji uždūsta užtrigus lango rėmuose.
Kada kreiptis į veterinarijos gydytoją?
Yra keletas situacijų, kai būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją:
1. Šilumos smūgio požymiai. Jei jūsų katė atrodo labai mieguista, sunkiai kvėpuoja, daug seilėjasi ar praranda sąmonę, tai jai ar jam gali būti šilumos smūgis.
2. Dehidratacijos požymiai. Jei pastebite, kad jūsų katė negeria vandens, jos dantenos yra sausos arba ji praranda apetitą, kreipkitės į veterinarą.
3. Parazitų aptikimas. Jei pastebite blusų ar erkių, nedelsdami imkitės veiksmų. Erkių pernešamos ligos gali būti pavojingos, sukelti ilgalaikias sveikatos problemas ir net mirtį.
4. Keisti elgesio pokyčiai. Jei jūsų katė elgiasi neįprastai, tampa agresyvi ar per daug rami, tai gali būti ženklas, kad kažkas negerai su jos sveikata. Begemoto vet klinikos specialistai Vilniuje pataria, visad pastebėjus neįprastą katės elgesį kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Kačių priežiūra vasaros metu reikalauja ypatingo dėmesio ir rūpesčio. Užtikrinkite, kad jūsų augintinė būtų saugi, turėtų pakankamai vandens ir vėsos, ir būtų apsaugota nuo parazitų. Stebėkite jos sveikatos būklę ir elgesį, kad laiku pastebėtumėte galimus sveikatos sutrikimus. Su tinkama priežiūra ir meile jūsų katė galės mėgautis vasara saugiai ir laimingai. Veterinarai primena, kad kilus įtarimui ar nerimui susijusiam su augintinio sveikata dėl minimėtų vasaros metu kylančių sveikatos sutrikimų būtina kaip galima anksčiau kreiptis į veterinarijos kliniką.