Margarita ir Povilas dukrą pavadino Nikolina.
„Jau mėnuo, kai mes su Nikolina grįžome namo! Pagaliau turiu laisvą minutę pasidalinti pirmomis nuotraukomis iš savo kasdienybės. O, svarbiausia, norėčiau padėkoti visiems nuostabiems gydytojams, kurie padarė viską, kad mano nėštumas būtų ne tik malonus ir laimingas. Lengvas gimdymas, greitas sveikimas...
Man pasisekė patekti į profesionalų rankas. Ačiū!
Žinoma, taip pat noriu padėkoti savo draugams ir šeimai už palaikymą. Taip pat visiems gerbėjams ir sekėjams už sveikinimus bei dovanas mūsų mergaitei“, – rašė M.Drobiazko.
Naujienų portalas Lrytas primena, kad visą nėštumo laikotarpį šią žinią slėpusi pora apie tai prasitarė tik likus kelioms savaitėms iki gimdymo, kai Vilniaus teisme buvo nagrinėjama byla dėl M.Drobiazko Lietuvos pilietybės atėmimo.
„Aš kalbėsiu rusiškai. Kaip jaučiuosi? Kol kas gerai. Mes ilgai laukėme, aš džiaugiuosi, kad pagaliau sulaukėme (teismo – ELTA). Trys savaitės iki gimdymo“, – žurnalistams pasakojo M. Drobiazko. Dėl šios priežasties teismo prašė per posėdžius daryti pertraukas. Byla buvpo atversta praėjus daugiau nei metams po jos gavimo teisme. Per posėdį kaip liudytoją ketinama apklausti jos sutuoktinį Povilą Vanagą. M.Drobiazko žurnalistams teigė, kad Lietuvoje nesilankė pusantrų metų.
„Daug pasakoti, 30 metų istorijos“, – sakė ji. Juodu drauge jau daugiau nei 30 metų, iš jų beveik du dešimtmečius – susituokę. 2019-aisiais „Lietuvos ryto“ žurnalui „Stilius“ pora teigė, kad jau seniai nustojo įrodinėti, kad laimingi jaučiasi ir gyvendami be vaikų. „Dažniausiai į tokius klausimus reaguoju labai blogai, net audringai, nes nesuprantu, kaip galima to klausti. Juk moteris turi teisę visą gyvenimą nugyventi viena, netekėti ir neturėti vaikų. Ji tiesiog nori gyventi viena. Kai kurios moterys gyvena su moterimis, kai kurie vyrai – su vyrais. Kai kurios šeimos paima vaikų iš globos namų, kitos susilaukia daug vaikų. Yra ir tokių, kurie susilaukia vaikų būdami 15-os ir paskui juos pameta. Kiekvienas turi savo asmeninę istoriją ir gyvena taip, kaip mano esant reikalinga.
Stereotipas, apie kurį kalbate, likęs dar nuo Sovietų Sąjungos laikų. Mano visos draugės ištekėjo būdamos 18–20 metų ir ne po kartą, nes, sulaukus šio amžiaus, jų mamos ėmė kalbėti, kad jei neištekės iki 25-erių, visą gyvenimą liks vienišos. Nepagimdys iki 27-erių, niekada neturės vaikų.
Taip, ištekėjo 20-ies, o 22-ejų jau išsiskyrė. 23-ejų pagimdė vaiką nuo kažko, 24-erių liko viena su tuo vaiku. 30-ies jau turėjo 4 sutuoktinius ir 3 vaikus nuo skirtingų vyrų ir nežinojo, kaip juos išmaitinti.
Kiekvienas kuria savo istoriją. Aš juk nelendu į kitų gyvenimą ir neklausiu: „Kiek jūs turite vaikų? Kodėl tik du? Aš manau, kad reikia trijų.“ Nieko neklausiu, kodėl jie neturi šunų. Pavyzdžiui, aš turiu daug šunų, bet niekam juk jų neperšu“, – tuomet žurnalui „Stilius“ sakė Margarita. Primename, kad prezidentas pernai rugsėjo viduryje pasirašė dekretą, kuriuo iš M.Drobiazko atėmė Lietuvos pilietybę.
Šių metų pradžioje paaiškėjo, kad Konstitucinis Teismas (KT) vertins, ar Pilietybės įstatymo nuostatos dėl išimties tvarka gautos pilietybės netekimo neprieštarauja Konstitucijai.
Tokį sprendimą KT priėmė po to, kai sulaukė Regionų administracinio teismo kreipimosi. Pastarasis sustabdė administracinės bylos nagrinėjimą ir nenutarė, ar pagrįstai buvo atimta Lietuvos pilietybė iš šokėjos Margaritos Drobiazko. Kaip skelbiama KT išplatintame pranešime, M. Drobiazko bylą nagrinėjančiam teismui kilo abejonės dėl Pilietybės įstatyme įtvirtinto teisinio reguliavimo tikslo, aiškumo, proporcingumo. Taip pat abejojama, ar pilietybės panaikinimas prisideda prie keliamo tikslo – užtikrinti nacionalinį saugumą.