Laurynas Suodaitis renkasi atsakomybę už gyvenimą po mūsų: ištarė „taip“ organų donorystei

2024 m. lapkričio 20 d. 11:30
„Kai manęs kas nors paklausia, kaip aš matau savo gyvenimą po metų, dažnai tik nusišypsau. Jau kuris laikas žinau, kad ateities nuspėti neįmanoma. Tačiau gyvenimas ir yra gražus savo neprognozuojamumu“ – taip kalbėjo Laurynas Suodaitis, verslininkas, žinomas TV laidų vedėjas, įvairiausiu interneto projektų veidas ir rūpestingas dviejų metų sūnaus tėtis, kuriam rūpi prasmės ir atsakomybės klausimai.
Daugiau nuotraukų (4)
Užpildęs prašymą Donoro kortelei gauti Laurynas atvirai dalijosi mintimis apie organų donorystę, jos reikšmę ir svarbą apie tai kalbėtis su artimaisiais.
„Mes nežinome, kaip mūsų gyvenimas pasikeis po dienos, mėnesio ar penkerių metų, bet šiandien galime priimti sprendimą, kuris sunkiai sergantiems suteiktų viltį ir galbūt net kažkam išgelbėtų gyvybę,“ – sakė Laurynas.
Jis paaiškino, kad pritarimas organų donorystei dar nereiškia, jog būtinai tapsime donorais. Kad donorystės procesas prasidėtų, turi būti įvykdytos tam tikros sąlygos – pirmiausia gydytojai intensyvios terapijos skyriuje turi diagnozuoti smegenų mirtį. Be to, ir artimieji turi neprieštarauti šiam sprendimui. Tik šių aplinkybių laimingo sutapimo dėka gali įvykti organų donorystė, suteikdama šansą išgelbėti iki septynių gyvybių.
Laurynas taip pat pastebėjo, kad pokalbis apie organų donorystę su artimaisiais yra ypatingai svarbus.
„Juk mūsų artimieji turi žinoti mūsų valią, o mes – jų, – kalbėjo jis, atkreipdamas dėmesį į visuomenės poreikį atviriau diskutuoti ir apie mirtį, kuri, deja, vis dar tebėra tabu tema. – Gal tai kyla iš auklėjimo, gal iš prietarų ar mitų, bet svarbu išdrįsti prakalbinti vienas kitą.“
Organų donorystė – tai asmeninė atsakomybė, reikalaujanti drąsos pripažinti, kad galime padėti kitam net ir po mirties. Laurynas drąsiai kalba apie tai, kad atsakomybės baimė kartais verčia žmones pasislėpti už mitų ir prietarų.
„Kartais žmonės tiki klaidingomis nuostatomis, niekuo nepagrįstomis baimėmis, o gal netgi slepiasi už jų vengdami atsakomybės. Tačiau tai tik trukdo priimti kilniaširdišką sprendimą,“ – sakė Laurynas, ragindamas visus išdrįsti pasakyti „taip“ organų donorystei.
„Pritarimas organų donorystei – tai asmeninės atsakomybės forma už pasaulį, tuomet kai mūsų pačių jau nebebus. Tai drąsus žingsnis, kuriam reikia šviesaus ir atviro požiūrio, – teigė Laurynas, pasiryžęs būti šio pokalbio dalimi ir paraginti kitus. – Galiausiai, tai ne tik mūsų apsisprendimas, bet ir žinia aplinkiniams – kad artimojo išėjimas gali įprasminti netektį, grąžindama gyvenimo viltį sunkiai sergantiems.“
Šiuo metu transplantacijų laukia beveik penki šimtai žmonių. Tarp jų: 138 laukia inksto, 100 – kepenų, 52 – širdies, 4 – plaučių, 3 – širdies-plaučių komplekso, 1 – kasos-inkstų komplekso, 172 – ragenų. Iš jų – 19 vaikų.
Pritarimas organų donorystei nieko nekainuoja, tačiau gali padovanoti neįkainojamą dovaną – išsaugoti gyvybę ar pagerinti sveikatą 7-iems transplantacijos laukiantiems žmonėms. Kviečiame išreikšti pritarimą organų donorystei – tai padaryti galite užpildę prašymą internetu ntb.lt svetainėje arba bet kurioje Camelia, Eurovaistinė arba Gintarinė vaistinė vaistinėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.