Vos metukų kalytė Maila Gerdos namuose itin mylima, todėl moteris ne juokais išsigando, kai viduryje nakties buvo pažadinta jos klyksmo.
Naujienų portalui Lrytas G. Žemaitė atskleidė, kas vyko lemtingąją naktį ir pripažino, kad tokios patirties nelinkėtų nė vienam augintinių mylėtojui.
„Tikrai negali numatyti ar įtarti, kad taip gali atsitikti. Visą laiką miegame trise – aš, sūnus Nikolas ir Maila.
Maždaug 10 minučių po vidurnakčio pabudau nuo augintinės klyksmo. Čiupau žiūrėti, kas yra. Ji buvo visa įsitempusi, jos kojytės lyg bėgo, trūkčiojo – supratau, kad vyksta kažkas blogo.
Iš pradžių pagalvojau, kad gal tai insultas, mačiau, kad vyksta kažkoks priepuolis.
Ant rankų ją išsinešiau iš kambario. Nenorėjau įžiebti šviesos, kad neprikelčiau Nikolo, jis nuo garso neprabudo.
Greitai nusinešiau ją į apačią ir vaizdas buvo baisus – kalytė buvo neadekvati, bėgo seilėtekis, buvo praradusi sąmonę. Kai ją atgavo, tapo neadekvati, pradėjo kandžiotis, manęs neatpažino“, – patirtimi dalijosi žurnalistė.
G. Žemaitė pasakojo, kad kai augintinei pasidarė kiek geriau ji iškart kreipėsi į kolegą, „TV pagalbos“ veterinarą Paulių Morkūną.
„Jis sakė nepanikuoti ir anksti ryte atvežti Mailą pažiūrėti, kas nutiko. Taip pat pridėjo, ką daryti – šunelį reikėjo įsukti į pleduką, jei priepuolis kartosis. O jis kartojosi dar gal penkis kartus. Taip naktį prie jos ir budėjau.
Anksti ryte ją nuvežiau pas Paulių. Atlikome visus reikiamus tyrimus. Jai dar tik metukai, todėl veterinaras kol kas atmetė smegenų onkologijos galimybę, tačiau pasakė, kad tai buvo epilepsijos priepuolis.
Jį gali iššaukti daugelis dalykų – viena priežasčių gali būti maistas su glitimu. Iškart keitėme maistą, parą Maila praleido klinikoje – ten priepuolis pasikartojo vieną kartą dienos metu.
Labai gaila ją ten palikti, atrodo, namuose be jos neįmanoma, todėl vakar augintinę parsivežėme namo.
Labai džiaugiuosi, kad priepuolis nepasikartojo, dabar ji gauna nemažai vaistų, pakeitėme maistą ir žiūrėsime, kas bus. Tikimės geriausio“, – pasakojo „TV pagalbos“ gelbėtoja.
Gerda svarstė, kad epilepsijos priepuolį galėjo iššaukti ir kalytės genetika.
„Tiesa, jos atveju, labai mažai tikėtina. Nė vienam iš tėvų tokios problemos nėra. Gyvename strese ir įtampoje.
Pasirodo, tokį reiškinį gyvūnams gali iššaukti ir mėnulio pilnatis. Po nakties į darbą atvykęs Paulius sakė, kad toji naktis buvo košmaras – jis turėjo 15 pacientų su epilepsija.
Mailos atveju, jei pasitvirtintų, kad priepuolis nuo maisto, tai turėtų nesikarti. Viską parodys laikas“, – dalijosi G. Žemaitė.