Į žmonių svaiginimo ir prievartos skandalą garsiame sostinės klube sureagavo policija

2024 m. lapkričio 4 d. 16:07
Lrytas.lt
Pastarosiomis dienomis naktinis sostinės klubas „Opium“ – kaltinimų centre. Viešumoje plinta nukentėjusių istorijos, kuriose teigiama, kad į pasilinksminimo vietą užsukusiems žmonėms į kokteilius buvo pilamos narkotinės medžiagos, o dalis jų patyrė seksualinį priekabiavimą ir net prievartą.
Daugiau nuotraukų (11)
Viešojoje erdvėje netylant istorijoms apie įvairius incidentus naujienų portalui Lrytas policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis atskleidė pastaruoju metu ten užfiksuotus nusikaltimus.
„Kalbant apie šį konkretų klubą, policija gavo 2 pranešimus dėl pranešėjos galimo apsvaiginimo naktiniame klube.
Pirmas pranešimas gautas spalio 13 d. 20.55 val., kad naktį iš 12 d. į 13 dieną, merginai, galimai naktiniame klube, į kokteilį buvo įdėta neaiškių medžiagų, po ko jai sutriko atmintis, smurto ar vagystės nepatyrė.
Mergina nurodė, jog šiuo metu ji yra prie ligoninės. Tačiau patruliams nuvykus į ligoninę, nepavyko rasti ar susisiekti su pranešėja, jos telefonas buvo išjungtas, ligoninėje ir namuose asmuo nerastas. Informacija tolimesniam aplinkybių patikslinimui buvo perduota į Vilniaus m. 3-iąjį policijos komisariatą.
Spalio 14 d. 16.59 val. buvo gautas antras merginos pareiškimas, kuriame ji patikslino galimo įvykio aplinkybes, tačiau negalėjo nurodyti nei konkrečios vietos, nei laiko, kur galimai buvo bandoma ją apsvaiginti. Taip pat buvo gautas pranešėjos prašymas pareigūnams gauto jos pareiškimo nenagrinėti, nes atlikus tyrimą, jokių narkotinių medžiagų nerasta“, – komentavo R.Matonis.
Ką daryti, jei įtariate, kad buvote apsvaigintas?
Jeigu asmeniui reikalinga skubi medicinos pagalba – tikslinga pirmiausiai kreiptis į medicinos įstaigą ir nurodyti, kad galimai buvo apsvaigintas arba įtaria galimą apsvaigimą. Esant duomenų apie galimą nusikaltimą, gydymo įstaigos visuomet informuoja policiją.
Jeigu į gydymo įstaigą asmuo nesikreipė – tikslinga kreiptis į policiją. Policija nurodys siuntime gydymo įstaigai, kokius tyrimus reikalinga atlikti (dažniausiai – kraujo ir šlapimo tyrimai). Jeigu yra kitų nusikaltimų požymių (pvz. seksualinė prievarta apsvaiginus), bus atliekamas kūno tyrimas, siekiant nustatyti nusikalstamos veikos požymius (sužalojimus, prievartos požymius). Tolimesnis procesas vyksta priklausomai nuo surinktų duomenų (arba atliekamas aplinkybių patikslinimas, arba pradedamas ikiteisminis tyrimas).
Ar pavyks aptikti narkotines medžiagas, labai priklauso nuo panaudotų narkotinių medžiagų ir asmens organizmo. Bet kokiu atveju, itin svarbu, kuo skubiau atlikti tyrimus.
Policijoje veikiančios tvarkos
Liudytojų, nukentėjusiųjų bendradarbiavimas su policija yra labai svarbus, pasitaiko atvejų, kuomet asmuo po įvykio neatsiliepia pareigūnams, vengia bendrauti, nepateikia prašomos informacijos, ar prašo pranešimo nenagrinėti. Tai gali būti suprantama ir paaiškinama, jog šoko būsenoje galimas nukentėjęs ne visuomet susipranta.
Policijos generalinio komisaro įsakymu patvirtintas policijos veiksmų aprašas, kuriame numatyti veiksmai labiau orientuoti į pažeidėjų neblaivumo ar apsvaigimo nustatymą, tačiau iš esmės, nustačius, kad asmuo buvo tyčia apsvaigintas galimai narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, asmuo siunčiamas į medicinos įstaigą siekiant atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus apsvaigimui nustatyti. Tolimesni tyrimo veiksmai priklauso nuo įvykio aplinkybių.
Policija taip pat turi greituosius testus apsvaigimui nustatyti iš seilių mėginio, tačiau bet kokiu atveju, tokie testai negali identifikuoti visų medžiagų ir būtinas medicininis ištyrimas.
Policijos darbui didelės įtakos turi asmens parodymai, kadangi nesant tikslių duomenų ar trūkstant faktinių aplinkybių, sudėtinga rinkti kitus tyrimui reikšmingus duomenis (nustatyti galimus liudytojus, nusikalstamos veikos padarymo laiką, vietą, ieškoti vaizdo stebėjimo įrašų ir t.t.). Bet kokiu atveju asmens parodymai nėra vieninteliai duomenys, kurie yra renkami tyrimo metu, tačiau nuoseklus pasakojimas leidžia operatyviau ir tiksliau surinkti tyrimui reikšmingus duomenis ir nustatyti galimą įtariamąjį.
Atsakomybė
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimą svaiginant kitą asmenį be jo žinios priklausomai nuo paveikto asmens amžiaus, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė pagal LR baudžiamojo kodekso 264 str. (gali grėsti laisvės atėmimas iki 5 metų), LR baudžiamojo kodekso 260 str. (gali grėsti laisvės atėmimas iki 8 metų) arba LR baudžiamojo kodekso 261 str. (nepilnamečio atveju gali grėsti laisvės atėmimas iki 12 metų)
Patarimai
Tikslinga pabrėžti, kad klubuose ir baruose gyventojai turi būti atsargūs, prižiūrėti savo gėrimus, negerti gėrimų, kuriuos nupirko nepažįstami asmenys. Pasijautus blogai – perspėti savo draugus, klubo personalą, apsaugą, o nukentėjus – kreiptis į medikus ir policiją.
Ramūnas MatonisOpiumKlubas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.