30 metų scenoje mininti atlikėja Julija Ritčik: „Tai reikšminga proga, kurią reikia atšvęsti“

2024 m. spalio 25 d. 11:57
2007-aisiais metais Julijos Ritčik daina nuskambėjo plačiai per visą Europą, kuomet ji kartu su grupe „4Fun“ atstovavo Lietuvą „Eurovizijos“ dainų konkurse. Šiemet atlikėja minės savo trisdešimt metų scenoje, surengdama šventinį koncertą.
Daugiau nuotraukų (33)
„Mane pačią nustebino ši sukaktis“, – tikina moteris pripažindama, kad savų gimtadienių nelinkusi švęsti, tačiau gerbėjus nustebins ne tik planuojamu gyvo garso pasirodymu, bet ir išleistu nauju albumu.
Šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų pakvies įdomių istorijų ir netikėtų avantiūrų laida „Pirmi kartai“. Šios savaitės herojė – grupės „4Fun“ vokalistė, atlikėja, dainų autorė Julija Ritčik, šiemet lapkričio 7 dieną, Vaidilos teatre surengsianti šventinį 30-ies metų scenoje jubiliejui skirtą koncertą.
„Praeitų metų pabaigoje, galvodama dar tik apie ateinančius metus, prisiminiau kaip pradėjau 1994 metais, lapkritį ir staiga supratau, kad bus 30 metų. Ir mane pačią tai taip nustebino, nes esu abejinga savo asmeniniams gimtadieniams, o čia man pasirodė reikšminga, kad tai įvykis, kurį reikia atšvęsti.
Taip pat, tai buvo gera paskata išleisti ir albumą, kurį gerus kelis metus brandinau po vieną singlą, nors sumanytas gyvo garso koncertas, turbūt, yra didžiausias mano kada planuotas pasirodymas“, – laidoje pasakojo viešnia.
Julija pasakojo, jog per trisdešimt metų, jai sunkiausia būdavo atsakyti į klausimą kokį stilių ji groja, kad repertuare – ir bliuzas, ir rokenrolas, o dalyvavimas „Eurovizijoje“ nuvedė į pop muzikos formatą.
2007-aisiais metais jai kartu su grupe „4Fun“ atiteko garbė dainų konkurse atstovauti Lietuvą ir kaip sako pati dainininkė, ji pritaria tai minčiai, kad ši galimybė yra ir geriausia, ir blogiausia, kas gali nutikti atlikėjui.
„Kiek aš stebiu kitus atlikėjus, tai po „Eurovizijos“ kai kurie irgi nustojo koncertuoti, subyrėjo kolektyvai, nustojo rodytis viešumoje. Man tas renginys buvo svarbus, nes į sceną ėjau su savo kūrybos daina. Formaliai nesu dainininkė ar kompozitorė, esu anglų kalbos mokytoja ir muzika yra mano aistra, gyvenimo hobis.
Aišku, aš lankiau muzikos mokyklą ir svarsčiau apie šį kelią, bet viskas pasisuko kitaip. Tad tas momentas, kad ėjau su savo daina, buvo itin reikšmingas, nes su svetima niekuomet neičiau į tokį konkursą. Ypač kai tuo metu ant scenos minčių be galo daug, įsivaizduojant, kiek tavo tautiečių sėdi, stebi ir žiūri, ką tu padarysi, kaip tu atliksi, lauks rezultato.
Ir tuo pačiu turi susikoncentruoti, padainuoti savo kūrinį kaip gali geriausiai, nes jaudulys tikrai jaučiasi“, – prisiminimais dalinosi Julija.
Tačiau laida „Pirmi kartai“ išsiskiria ne tik įdomiais pokalbiais, bet ir unikaliomis patirtimis, kurios suteikia laidos herojams progą peržengti savo vidinius barjerus ir išbandyti ką nors naujo pirmą kartą gyvenime.
Šįkart laidos herojė Julija pasidalijo troškimu išmokti laipioti uolomis. Nors Lietuvoje nėra tikrų kalnų, laipiojimo centras „Bonobo climbing“ suteikia puikią galimybę išpildyti šį norą.
„Ne viskas, kas atrodo lengva, iš tiesų yra lengva. Tikrai yra ką veikti, net paprasčiausia trasa reikalauja ne tik fizinės veiklos, bet ir galvojimo, kur tą ranką dėt, kur koją. Adrenalinas gerai užsipumpuoja“, – įspūdžiais dalinosi laidos herojė.
Kitas laidos segmentas pristatys net tris žiūrovams įdomias aktualias. Pirmoji jų – spalio mėnesį prasidėję „Metų senjoro rinkimai“, kurie organizuojami jau ketvirtąjį kartą. Tai ne tik galimybė pagerbti aktyvius bei veiklius senjorus, tačiau ir jaunimui nusiųsti žinutę, kad senatvės nereikia bijoti.
„Rinkimai prasidėjo spalio 22 dieną ir jie tęsiasi mėnesį iki lapkričio 22 d. Tai visi, kurie pažįsta aktyvius senjorus, kviečiami juos registruoti. Šiemet renkame keturias nominacijas:
„Metų veikliausias“ – tai senjoras, kuris keliauja, sportuoja, vaikšto daug žingsnių;
„Metų tvariausias“ – senjoras, kuris iš antrinių žaliavų kuria kažkokius dirbinius;
„Metų inovatyviausias“ – senjoras, kuris mokosi kalbų, lanko kursus, gal pats yra mokytojas, mokinantis kitus ir „Socialiai atsakingas“, nes yra daug senjorų, kurie užsiima savanoryste.
Šie rinkimai yra jaunimui žinutė, kad senatvės nereikia bijoti, kad ji bus tokia, kokią ją susikursi. Ir mes savo pavyzdžiais, rašydami apie senjorus bei jų istorijas, rodome, kad senatvė yra graži“, – pasakojo projekto sumanytoja Laura Balčiūtė.
Antrasis laidos siužetas kvies apsižvalgyti aplinkui ir suskaičiuoti, kiek nenaudojamų elektronikos įrenginių yra namuose. Kiekvienas jų turi savo galiojimo laiką, o jam pasibaigus, belieka sukti galvą, kur dėti seną šaldytuvą, viryklę ar kitą buitinį prietaisą.
Tokiais atvejais į pagalbą atvažiuoja „Atliekų taksi“ – elektronikos atliekų perdirbimo įmonės „EMP Recycling“ teikiama paslauga.
„Elektronikos surinkimas Lietuvoje yra tikrai labai patogus, nes turime savo atliekų taksi. Mes nemokamai atvažiuojame, galime net ir iš penkto aukšto išnešti, nieko žmogui nereikia daryti, viskas yra padaroma už jį. Taip pat visoje Lietuvoje turime devynias supirktuves, kur gali žmonės atnešti nebereikalingus elektronikos prietaisus ir jiems bus sumokėtas atlygis“, – pasakojo administracijos direktorė Dalia Jokubauskienė.
Įmonė vidutiniškai per metus perdirba 5 milijonus vienetų elektronikos prietaisų, o per dieną – net 500 vienetų šaldytuvų. Siekiant skatinti žmonių sąmoningumą, neseniai „EMP Recycling“ paskelbė konkursą „Senas daiktas – nauja istorija“, kuriame senjorai kviečiami portale Lrytas dalintis, kaip senus elektronikos prietaisus arba jų dalis prikėlė naujam gyvenimui.
„Mes dirbame edukacijos švietime ir su moksleiviais, ir studentais, tačiau dabar prijungėm ir senjorus. Europos Sąjungoj buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kiekvienas namų ūkis turi 72 elektronikos prietaisus namuose. Tai yra daug ir iš jų 11 – sugedę ar nenaudojami. Mūsų tikslas kelti sąmoningumą ir kad žmonės pamatytų, ką jie turi aplinkui, nes tos atliekos yra žaliavos, kurios gali būti panaudotos naujų dalykų gamybai“, – teigė laidos pašnekovė.
Trečioji laidos tema buvo apie aktorės Linos Brazau istoriją. Sunku patikėti, kad kažkada ji svėrė dvigubai daugiau nei dabar ir buvo pasiekusi net 120 kg ribą. Dėl antsvorio moteris patyrė ir psichologinių, ir sveikatos iššūkių, todėl nusprendė kuo greičiau tą antsvorį numesti. Jai pavyko, bet neapgalvoti drastiški metodai turėjo savo kainą.
„Aš valgiau daug, neturėjau tinkamo rėžimo, suvalgydavau po penkis balandėlius, šešis maltinius, beveik negerdavau vandens, dažniau gazuoti gėrimai, kurie nėra sveikas pasirinkimas. Nusprendus numesti svorio, lūkesčiai buvo tokie, kad numetusi svorio turėsiu daug jėgų, plaukai išliks tankūs, gražūs, aš išgražėsiu ir švytėsiu. Bet rezultate oda nustojo švytėti, dalis plaukų iškrito, turėjau tuštinimosi problemų“, – itin atvirai savo patirtį atskleidė Lina.
Tuomet jauna moteris iš pagrindų susirūpino savo sveikata. Ieškodama informacijos, ji atrado maisto papildus iš polifenolių-antioksidantų.
Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto mokslininkai, vadovaujami garsaus profesoriaus, onkologo Robert Thomas, atrinko daugiausiai polifenolių ir antioksidantų turinčius keturis superproduktus – brokolius, granatus, ciberžoles ir žaliąją arbatą, kuriuos patalpinę į kapsules, klinikiniais tyrimais nustatė jų priešvėžinį poveikį.
Yra žinoma, kad polifenoliai ir antioksidantai, mažina ne tik onkologinių ligų, bet ir daugelio kitų lėtinių ligų riziką, nes palaiko imuninę sistemą.
Atliktas nacionalinis klinikinis Pomi-T tyrimas pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai ir antioksidantai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir kitus organizmo uždegimo procesus, lemiančius įvairių lėtinių ligų atsiradimą bei vystymąsi.
„Aš manau, man tas veikia, atrodai jauniau, esi gyvybingesnis ir aš asmeniškai tai matau, jaučiu. Ilgaamžiškumas man svarbu, noriu ilgai gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Aš galvojau, kad galiu prisipirkti ir valgyti, visų reikalingų medžiagų gaunant iš vaisių ir daržovių, bet pačios tos naudingiausios medžiagos randasi tų daržovių žievėse ar koteliuose, kurių aš nemėgstu ir nėra malonumas valgyti“, – pasakojo aktorė.
Laida „Pirmi kartai“ – tai puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu ribų nėra! Laidos vedėjo Tomo Grigaičio kalbinami herojai, jų asmeninės istorijos bei pasiryžti pirmi kartai – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Julija RitčikprogaLrytas.lt
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.