Oksana Pikul atvėrė širdį apie tamsius sėkmingo verslo užkulisius: „Buvo mėginta pakenkti“

2024 m. spalio 8 d. 14:22
Barbė devyndarbė – taip būtų galima apibūdinti Oksaną Pikul (40 m.) – moterį, kurios tikriausiai pristatinėti nereikia niekam.
Daugiau nuotraukų (13)
Koncertinė veikla, sėkmingas verslas, socialiniai tinklai, reklamos, o svarbiausia – buvimas mama – yra tai, kam Oksana atiduoda visą save.
Lyg per sviestą einančia veikla besididžiuojanti žinoma moteris kukli – savęs sėkminga ji kol kas dar nevadina, verčiau sau klijuoja „darboholikės“ apibūdinimą.
„Mano patarimas – jeigu liūdite dirbkite, nes vėliau rezultatai tikrai pradžiugins širdį“, – naujienų portalui Lrytas atsivėrė verslininkė.
Nesąžininga konkurencija, mėginimai pakenkti ir iššūkis derinti darbą su asmeniniu gyvenimu Oksanos nesustabdė. Dabar tvirta kaip niekad, ji ryžosi atskleisti, kelio į sėkmę užkulisius.
– Kaip prasidėjo Jūsų kelias į sėkmę? Kas Jus paskatino pradėti veiklą socialinių tinklų ir verslo srityse, įkurti grožio namus?
– Pati veikla – tiek sceninė, tiek grožio srityje prasidėjo prieš 20 metų – natūraliai ji įgavo žinomumą. Supratus verslo specifiką, suvokus, kad galima daug dirbti ir užsidirbti ir ne vienoje srityje, ėmiausi vykdyti ne tik grožio veiklą, bet ir naudojantis žinomumu užsiimti reklamomis, koncertine veikla.
Tokiu būdu gimė ne viena brandinta verslo idėja. Kai kurios idėjos galvoje sukosi ne vienerius metus – taip buvo ir su grožio namais.
20 metų dirbu šioje srityje, todėl sukaupusi visą patirtį, išmokusi grožio verslo taisykles ir suvokusi, kaip prisivilioti klientą, savo svajonę įgyvendinau ir prieš beveik penkerius metus atidariau grožio namus.
Darbo aplinką ir darbo vietą norėjau sukurti ne tik sau, bet ir būsimam kolektyvui, kurie sėkmingai dirbtų ir būtų patenkinti būnant komandoje.
Įvedus karantiną, natūraliai išaugo klientų poreikis įsigyti kosmetikos priemones, todėl palaipsniui suvokiau, kas yra elektroninė prekyba ir kiek stipriai ji man reikalinga. Būtent tuo laikotarpiu dėl patogumo dar gimė ir elektroninė parduotuvė.
Reklamine veikla socialiniuose tinkluose užsiėmiau jau bene prieš 10 metų, kuomet tai nebuvo taip populiaru. Tačiau jau tuomet darydavau reklamas paslaugoms ar produktams. Šiai dienai – tai normali veikla, už kurią mokame mokesčius ir kuri atneša atitinkamo pelno.
Tai veikla, kurią atlieku atidžiai. Man labai svarbi produkto ar paslaugos kokybė, todėl ji visada yra ta, kurią naudojuosi pati, kad būtų natūrali rekomendacija.
– Kaip apibrėžtumėte savo sėkmės paslaptį? Kokios savybės, vertybės ar įpročiai Jums labiausiai padėjo pasiekti šio etapo gyvenime?
– Dar nedrįsčiau save pavadinti sėkminga – gal labiau esu darbšti ir siekianti savo tikslų. Tačiau sakyčiau, kad sėkmės receptas gan paprastas – tai darbštumas ir galbūt net gi darboholizmas, negailėjimas savęs.
Dažnai gyvenime susiduriame būtent su tuo, jog pritrunkame laiko arba jo nenorime skirti darbams, o gal net neturime drąsos tai pradėti.
Šiuo atveju drąsos turėjau, darbštumo turėjau ir lygiai taip pat savęs negailėjau. Nors miego, poilsio trūko, visuomet save motyvuodavau, kad darbas yra malonumas.
– Kokie buvo didžiausi iššūkiai kelyje į sėkmę? Su kokiais sunkumais susidūrėte pradiniame verslo kūrimo etape? Kaip juos įveikėte?
– Kuriant verslą susidūriau tikrai ne su vienu iššūkiu. Pavyzdžiui, įsteigiant įmonę, atidarant grožio saloną, sudėtingiausia buvo pačiai susirasti visą informaciją ir pradėti verslą nuo nulio – šalia neturint patarėjo ar pagalbos, neturint informacijos ir jos ieškant interneto platybėse, klausiant patarimo esamų verslininkų.
Taip pat vienas didžiausių iššūkių yra rizikuoti, nebijoti kurti ir nebijoti savo sukurtą instrumentą taisyti ar papildyti, kaskart ieškant spragų ir sprendimo būdų.
Žinoma, iššūkį kėlė ir konkurencija. Asmeniškai man, konkurencingumas yra labai svarbus ir reikalingas dalykas, nes tai skatina mokytis, siekti ir daryti dar daugiau.
Visgi, teko patirti ir nesąžiningos konkurencijos principų, kai buvo mėginta pakenkti, atimti produktų licencijas, kad negaučiau prekybos. Buvo nešvarių žaidimų, kurie šiek tiek liūdino.
Laiku suvokiau, kad tai yra verslas ir jei tau mėgina pakenkti, su tavim konkuruoja, vadinasi darai viską teisingai. Juolab, šioje srityje monopolistų nėra, produktų ir paslaugų pasiūla yra gan plati, todėl nenuleidau rankų ir ieškojau kitų tiekėjų, kitų produktų, kurie tenkintų mano ir mano klientų poreikius.
– Ar prisimenate momentą, kai pajutote, kad esate „savo vietoje“? Kada supratote, kad „man pasisekė sukurti tai, ko siekiau“?
– Dar būdama jauna mergina, kuomet studijavau teisę ir metusi studijas nenorėdama prarasti laiko, kol susivoksiu ir susidėliosiu, kokia sritis mane labiausiai domina, nuėjau mokytis kosmetologijos.
Kol tai studijavau, supratau savo pašaukimą, savo poreikį ir aišku hobį – dekoratyvią kosmetiką, kuri man buvo ne tik kaip malonumas širdžiai, bet ir papildoma veikla padėjusi užsidirbti pradines lėšas kurti verslą. Iš esmės, visa tai buvo nuo pat jaunystės.
Grožio srities nepalikau, net kai pasirinkau kitą universitetą susijusį su verslu, kur pasibaigiau bakalaurą ir magistrą. Pasinaudojusi verslo srities žiniomis, patirtimi, drįsau svajoti įkurti savo verslą.
– Kaip atrodo Jūsų darbo diena? Kokių įpročių laikotės, kad išliktumėte produktyvi ir susikoncentravusi?
– Darbo dienos yra labai įvairios. Gyvenu savo sūnaus ritmu – t. y. mokyklos ritmu – ankstyvi kėlimaisi, sūnaus vežimas į ugdymo įstaigą, o po to jau darbo diena.
O jos skirtingos. Būna dirbu grožio salone, būna dienos iš namų, kuomet turiu prisėsti prie dokumentų, sutvarkyti skambučius, apmokėti įvairiausias sąskaitas, susidėlioti rinkodaros planus ir visa kita, kas padeda vykdant pardavimus.
Nemažai dienų ir valandų naudoju reklaminiam filmavimams arba koncertinei veiklai.
Visgi, visuomet stengiuosi apsiriboti savo vaiko grafiku, kad sūnus visuomet matytų mamą ir dalyvaučiau jo gyvenime.
– Klausant susidaro įspūdis, jog jūsų gyvenimo temas išties didžiulis. Kaip susitvarkote su visa tai supančiu stresu?
– Asmeniškai, stresą man geriausiai nugali miegas. Jei yra stresinė situacija, kuri tikrai mane sujudino, esant galimybei stengiuosi bent 15 minučių nusnausti. Tuomet šviežia galva kimbu į darbus ir visuomet sau pasakau, kad nėra tokio dalyko, kuris laikui bėgant neišsispręstų.
– Ar yra buvę situacijų, kai kažkas darbuose nepasisekė taip, kaip buvo planuota? Kaip tokiose situacijose elgiatės ir kokias pamokas iš to išmokote?
– Žinoma, būna tokių situacijų, kai kažkoks klausimas, suplanuotas dalykas, ilgą laiką kuriamas verslo planas nepavyksta. Pasitaiko, jog užkliūvi už pristabdančių niuansų.
Bet versle taip yra. Pasiseka tam, kas iš pirmo karto šauna į viršų. Tačiau jei nepasisekė, niekuomet nenuleidžiu rankų ir jei ne iš pirmo, tai iš dešimto karto pasiseks.
– Kaip išlaikote balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo?
– Balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo man labai svarbus. Išmokau teisingai paskirstyti dienas, o tai padarius skirti laiko tiek sūnui, tiek darbams. Atidžiai skirstausi savo darbo valandas ir kitą veiklą.
Aišku, būna atvejų, kai turi išvykti, išskristi, palikti sūnų priežiūrai, bet grįžusi visą nebuvimą kompensuoju laiko leidimu kartu.
– Kaip atsipalaiduojate po įtemptų dienų? Ar turite mėgstamų veiklų, kurios padeda nurimti ir atsigauti?
– Geriausias atsipalaidavimas jau minėtas miegas arba geras laiko praleidimas namuose. Asmeniškai manau, kad kompensuoju savo nuovargį ar darbų perkrovą būnant namuose ir ilsintis su sūnumi.
– Kokios yra Jūsų asmeninės sėkmės paslaptys – galbūt turite ritualų, kurie padeda pasiruošti naujai dienai?
– Vis aš apie tą miegą, bet tai labai svarbu. Pailsėjęs žmogus – darbingas. Žinoma, būna įvairių dienų, tačiau save motyvuoju – nepasiduok, turi atidirbti su gera nuotaika ir viskas bus gerai, vėliau džiaugsiesi rezultatais.
Galų gale, bendravimas su klientais man teikia išties didelį malonumą – nelieka nuovargio, kai panyru į darbus. Darbas gydo nuo bet kokio negatyvaus mąstymo ar kažko liūdno, kas ateina su gyvenimu.
Todėl mano patarimas – jeigu liūdite, dirbkite, nes vėliau rezultatai tikrai pradžiugins širdį. Dirbant dauguma dalykų užsimiršta ir pasilieka praeityje.
Ir žinoma, labai svarbu tikėti tuo ką darai ir siekti savo užsibrėžtų tikslų. Nėra gėdingo ar blogo darbo – yra tingus arba prastas atlikėjas. Net paprasčiausio ar elementariausio darbo atlikėjas tikėdamas, darydamas ir kurdamas gali sukurti tikrai sėkmingą įmonę, imperiją ir tikrai gerai užsidirbti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.