Menininko Eigirdo Scinsko parodos atidaryme – žinomi veidai

2024 m. rugsėjo 11 d. 22:31
Lrytas.lt
„Tureti asmeninę galeriją mieste buvo viena iš mano didžiųjų svajonių, kai tik pradėjau tapyti. Taigi stebėti jos išsipildymą jausmas geras“, – atvirauja Lietuvoje ir už jos ribų žinomas menininkas Eigirdas Scinskas, visai neseniai savo paveikslus eksponavęs Ispanijoje ir atlikęs menininį tapybos performansą, kurio metu ant jūros buvo tapomas šešių metrų paveikslas.
Daugiau nuotraukų (50)
Sprendimas turėti savo asmeninę kūrybinę erdvę ir galeriją mieste kilo iš noro kurti didesnį ryšį su meno mylėtojais ir investuotojais į meną, kurių Lietuvoje daug. Menininkas džiaugiasi matydamas besiplėčiantį ratą žmonių, kurie supranta meno poveikį tiek namų interjere, tiek apskritai paveikslo ar bet kokio kūrinio turėjimas atveria naujus domėjimosi klodus.
Įvykęs asmeninės galerijos atidarymo vakaras, kurioje įkurtos ir kūrybinės dirbtuvės, sukvietė ir subūrė gausų būrį žmonių, kurie žavisi meninko Eigirdo Scinsko kūryba ir tuos, kurie jau turi įsigiję paveikslus. Jau dešimtmetį trunkantis jo kaip menininko abstraktaus meno tyrinėjimo procesas, kaip menininkas sako yra begalinis.
Naujausia meninė tema – Medūza, taip pat kinta, intuiciškai juda, provokuoja ir skatina nesustoti. Ši tema menininkui įdomi ir begalinė.
„Medūza simbolizuoja priėmimą ir pasidavimą bangoms be kovos ar emocinio skendimo, gebėjimą išlikti neatspariu sunkiomis sąlygomis, jų jautrumas vandens elementui atsispindi toje pačioje emocionalumo, kurią aš nešiojuosi.“
Menininkas naudoja tą pačią filosofiją savo gyvenime ir kūryboje. Medūzos yra vieni iš seniausių organizmų Žemėje, egzistuojantys daugiau nei 500 milijonų metų. Jų paprasta biologinė sandara ir išskirtinės savybės leidžia jas tyrinėti ne tik moksliniu, bet ir filosofiniu požiūriu, palyginant su žmogaus sąmoningumu. Tai sukelia įdomius filosofinius apmąstymus apie jausmus, sąmoningumą ir savęs suvokimą.
Ar emocijos ir mintys yra vieninteliai sąmonės rodikliai? Ar gali egzistuoti primityvesnė sąmonės forma, kaip tai yra medūzų atveju? Medūzos dėl savo paprastos biologijos ir įspūdingų savybių kelia esminius klausimus apie sąmonės prigimtį ir ribas. Nors jų biologinis sąmoningumo lygis yra minimalus, šie unikalūs organizmai primena mums apie sąmonės sudėtingumą ir skirtingas egzistavimo formas gamtoje.
Iš esmės, Scinsko „Medūza“ serija yra gili refleksija apie visų gyvybės formų tarpusavio ryšį, prisitaikymo grožį ir amžinus gamtos ritmus. Savo mene jis užfiksuoja ne tik fizinę šių būtybių formą, bet ir jų simbolinę reikšmę kaip sklandumo, transformacijos ir amžino egzistencijos šokio įkūnijimą.
Kaip Eigirdas Scinskas sako, domėtis menu galima pradėti bet kada. O užėjus į galeriją, parodą ar muziejų patariu praleisti daugiau laiko. Skirti laiko pabuvimui, pokalbiui su menininku jeigu yra galimybė ir tyrinėjimui savo emocijų, kurias sukelia paveikslai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.