Garbių svečių gretose – Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdybos vadas brigados generolas Modestas Petrauskas, Lietuvos Šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis, Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vadas plk. Ričardas Dumbliauskas, istorikas prof. Alfredas Bumblauskas, psichoterapeutas prof. dr. Eugenijus Laurinaitis, prof. dr. Andrius Stasiukynas, sveikatos laidų vedėja Irena Pivoriūnienė, operos solistė Karolina Glinkskaitė ir kiti.
Vakaro metu svečiai klausėsi kamerinės muzikos – rinktinių lietuvių ir užsienio kompozitorių opusų, interpretuojamų operos solistų Monikos Pleškytės, Emilijos Finagėjevaitės, Ievos Vaivadaitės, Jono Sakalausko ir LGKŠA styginių kvarteto „Fermata“: pirmasis smuikas – Irma Belickaitė, antrasis smuikas – Ieva Daugirdaitė, altas – Dovilė Juozapaitienė, Violončelė – Roma Jaraminaitė.
Istorikas A.Bumblauskas savo sveikinimo kalboje kvietė žvelgti į Lietuvos istoriją, primindamas, kad tai ne tik tautinė, bet ir Europos istorija.
„Europos istorijoje vertybių stulpai yra senieji graikai su Sokratu ir Platonu, senoji Roma su karvedžiais filosofais Marku Aurelijumi ar Hadrianu, su Karolio Didžiojo feodu ir benediktinų skriptoriumais, su Renesanso Roma, Florencija ir Venecija, su Dante, Leonardu ar Mikelandželu, su naujosios istorijos sostinėmis Amsterdamu, Londonu ar Niujorku.
Palinkėkime, kad Europos istorija, Europos idėja taptų šiuolaikinės Lietuvos tapatybės dalimi“, – europietiškosios krypties svarbą pabrėžė A.Bumblauskas.
Generolas M.Petrauskas vakaro svečiams skaitė pranešimą „Lietuvos kariuomenė po Kovo 11-osios“, kuriame apžvelgė mūsų šalies kariuomenės kūrimąsi ir raidą.
Jo teigimu, šiandien svarbu stiprinti savo pajėgumus, suvokiant, kad nuo XV amžiaus Lietuvos pagrindinis oponentas nepasikeitė, todėl tai verčia mus būti atspariems ir rasti kelius ir būdus tą atsparumą išlaikyti, jį didinti.
„Paskutiniai įvykiai Ukrainoje dar labiau sustiprino įsitikinimą kokie buvome teisūs ir neklydome vertindami potencialų priešininką. Tačiau su plieniniu įsitikinimu ir teisumu priešo nenugalėsime.
Jei norime rimtai pasipriešinti, teks skirti resursus ir laiką, sukurti Lietuvos gynybos sistemą ir konkrečiai Lietuvos kariuomenę. Dabar yra pats laikas paversti savo ginkluotąsias pajėgas moderniomis ir gerai ginkluotomis, – teigė M.Petrauskas.
LGKŠA įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Jurandas Rusteika atkreipė dėmesį į susijungiančius kultūros, švietimo ir gynybos pasaulius.
„Kultūra yra tai, ką giname ir tai, kaip ginsime. Matome du pavyzdžius – bekultūrę Rusijos kariuomenę ir jos marodieriškus veiksmus Ukrainoje.
Ir Ukrainos kariuomenę, besistengiančią kovoti riteriškai ir išlaikančią aukštą etinį standartą, o svarbiausia – meilę ir pagarbą žmogui. Viena kariuomene šlykštisi, kita kariuomene žavisi visas pasaulis. Tokia yra kultūros galia“, – sakė J. Rusteika.
Vakaro metu buvo įteikti du LGKŠA 10-ųjų gyvavimo metinių proga įsteigti medaliai „Už pasižymėjimą“.
Jais buvo apdovanoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro stažuotoja sopranas Emilija Finagėjevaitė – už pasižymėjimą skleidžiant aukštąją kultūrą Lietuvos karininkijai ir LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos narys Domas Kardelis – už išskirtinį indėlį ir pasižymėjimą Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos veikloje.
Vakaro metu svečiams skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono, Giedriaus Kuprevičiaus, Aleksandro Kačanausko, Giacomo Puccini, Franzo Leharo, Antonino Dvoržako ir kitų ryškių Lietuvos ir pasaulio kompozitorių kūryba.