E.Straleckaitė-Domarkienė pasakoja, kad Tenerifę pamilo prieš septynerius metus.
„Anksčiau Tenerifė nebuvo tokia populiari, mažiau lietuvių ten vyko atostogauti, lyginant su šiandiena. Atsimenu, kai pirmą kartą ten nukeliavau, negalėjau patikėti savomis akimis, kad yra tokio grožio sala, toks kampelis Atlanto vandenyne. Man tai paliko gilų įspūdį. Turbūt tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl ten esu dažnas svečias“, – sako E.Straleckaitė-Domarkienė.
Kontrastingos salos pusės
Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė sako, kad Tenerifė – viena iš populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Remiantis reprezentatyviu keliautojų nuomonės tyrimu, Tenerifė, kartu su Ispanija ir kitomis šalies salomis rikiuojasi geidžiamiausių atostogų krypčių trejetuke.
„Tenerifė dėl savo nuosaikaus klimato yra mėgstama turistų visais metų laikais. Čia visus metus džiugina maloni, apie 25 laipsnių oro temperatūra. Vėlyvą rudenį ir žiemą, kai Lietuvoje jau prasideda darganos ir žvarbūs orai, čia itin mėgsta pabėgti šeimos su mažamečiais vaikais dar pasilepinti saulės šiluma“, – sako I.Aukštuolytė.
E.Straleckaitė-Domarkienė sutinka, kad Tenerifė žavi savo įvairove, todėl kiekvienu metų laiku saloje galima rasti vis kitų veiklų.
„Vasarą galima atrasti Šiaurinę Tenerifės pusę, ji yra visiškai kitokia nei aš įsivaizdavau – ten yra daugybė žalumos, miškingų ir kalnuotų teritorijų, oras labai gaivus ir tyras. O žiemos mėnesiais pietinėje pusėje galima aplankyti išvystytus kurortus, plačius ir geriausius salos paplūdimius, restoranėlius ir kavines, esančias ant vandenyno kranto“, – dalijasi moteris.
Skirtingas atostogų tempas
Garsios šalies šokėjos šeima yra ištikimi Tenerifės gerbėjai, į salą jie skrenda ilsėtis du kartus per metus – pavasarį arba vasarą ir šaltuoju periodu.
„Visa šeima atostogauti skrendame tada, kai gali vyras – šiltuoju metų laiku. Tuo metu didžiojoje dalyje Europos būna labai karšta, todėl mes drąsiai keliaujame į Tenerifę ir praleidžiame laiką, nesislėpdami nuo saulės ir neperkaisdami. O atėjus šalčiams Lietuvoje, mes dar kartą skrendame į Tenerifę, tik jau su dukryte ir mano tėvais“, – sako šokėja.
Atostogų tempas, kuomet moteris atostogauja su tėvais ar su vyru, skiriasi kardinaliai.
„Kai keliaujame kartu su vyru, mes laiką leidžiame labai aktyviai ir stengiamės pamatyti tai, ko dar nematėme. Dažnai keliaujame į aukščiausius kalnus, važinėjamės serpentinais, vienu žodžiu – leidžiamės į nuotykius. Na, o su tėvais mes laiką leidžiame sėsliau, niekur neskubame, mėgaujamės salos teikiamu grožiu“, – dalijasi E.Straleckaitė-Domarkienė.
Ji sako, kad ilgesys salai atsiranda vos įsėdus į lėktuvą skrydžiui atgal. Skrisdami į Lietuvą jie jau galvoja, ką veiks atskridę kitą kartą.
Neužmirštamos patirtys
Tenerifėje galima pasisemti įvairių patirčių. Pašnekovei didelį įspūdį paliko San Miguel de Tajao – žvejų miestelis, esantis pietinėje Tenerifės pusėje. Čia galima išvysti valtis ir tinklus užmetusius vietinius žvejus. Jie pagautą laimikį pristato į vietinę kavinukę, todėl pasivaikščiojus jūros pakrante, galima prisėsti ir skaniai pavakarieniauti. Tai tikras šviežios žuvies ir jūros gėrybių rojus.
E.Straleckaitę-Domarkienę bei jos šeimą sužavėjo ir Garačhiko miestelis. Tai puiki vieta praleisti laiką mėgaujantis vandenyno reginiu. Šiame miestelyje yra įrengtos autentiškos kavinukės ir stebėjimo aikštelės, iš kurių atsiveria bangų mūša, neretai aptaškanti ne vieną turistą.
Įspūdį šokėjai paliko ir maudynės Atlanto vandenyno bangose. Tai buvo viena smagiausių patirčių, labai ją pralinksminusi.
„Atvykome į Playa Maria Jimenez paplūdimį išsimaudyti. Ant kranto buvo išmesta daug dumblo, o ir bangos buvo didelės, tačiau tai mūsų nesustabdė. Nusprendėme leistis į maudynes, o tos bangos mus taip išmaudė, taip panardino, kad mūsų tiek plaukuose, tiek maudymosi kostiumėliuose buvo pilna dumblių ir įvairiausių žolių. Neužteko nusiprausti viešuosiuose dušuose, teko praustis dar ilgai ir namuose, kol išsinarpliojom nuo visų žolynų. Tai buvo taip smagu, kad tikrai dar kartotume ir kartotume“, – šypsosi moteris.
Lėtas gyvenimo tempas
Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salų. Ji garsėja ne tik žymiu ugnikalniu – Teide, bet ir juodo smėlio paplūdimiais, kalnų viršūnėmis, nacionaliniais parkais, retų rūšių gyvūnija ir augalija.
„Tenerifė yra pati įvairiapusiškiausia Kanarų sala. Čia galima rasti visko pagal savo poreikius – pasimėgauti nuostabiais vaizdais, pažinti vietinę kultūrą, išbandyti aktyvias pramogas, pailsėti paplūdimiuose, leistis į gastronominę kelionę arba tiesiog atsipūsti su vietiniais jų „manjanos“ metu“, – sako „Tez Tour“ atstovė.
Žymi šokėja taip pat pastebi, kad vietiniai salos žmonės skiriasi nuo žemyninės Ispanijos.
„Vietiniai Tenerifės gyventojai nemėgsta skubėti, nuolat nukelia darbus ir prižada juos atlikti rytoj. Vieną sykį atvykome į prekybos centrą ir jau laukiame, kol galėsime atsiskaityti prie kasos. Stovėjo dvi pardavėjos, kalbėjosi, net nekreipė dėmesio, kad jų laukia klientas. Tik pabaigusios pokalbį jos mus aptarnavo. Gyvenimas saloje yra lėtesnis, niekas neskuba“, – pasakoja šokėja.