Ritmą mušė bet kuo
Pašnekovė priduria – jos muzikinė karjera prasidėjo namuose prieš veidrodį: avint mamos batelius ir laikant plaukų šepetį vietoje mikrofono. Nuo pat vaikystės K. Radžiukynaitė svajojo būti scenoje, kurdavo eilėraščius ir įsimindavo visas mylimiausias dainas, kurias dainuodavo nuo ryto iki vakaro.
Apie muziką svajojo ir roko grupės „Bloom“ narės.
Vokalistė Lina pasakojo nuo mažiausių dienų labai mėgusi muziką. Mergina patikina troškusi eiti į specializuotą mokyklą, tačiau tėvai, dėl sunkios finansinės situacijos, negalėjo išpildyti to, ko ji siekė.
„Toliau dainavau choruose tiek mokykloje, tiek bažnyčioje. Visada svajojau kurti savo muziką, todėl būdama 14-os nusprendžiau išmokti groti gitara ir atlikti savo dainas. Gitara man atvėrė kelią į sunkiąją muziką. Supratau, kad noriu studijuoti profesionaliai ir 16-os įstojau į Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją Vilniuje, gitaros specialybę. Toliau mokiausi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dabar groju, koncertuoju ir keliauju su keturiomis skirtingomis grupėmis ir mėgaujuosi muzikinio kelio teikiamais džiaugsmais“, – pasakoja Lina.
Jos kolegė, būgnininkė Gabrielė vaikystėje su viliojančiu garsų pasauliu neturėjo nieko bendro.
„Tėvai nusprendė mane leisti į dailės mokyklą, o tik gerokai vėliau suprato, kad gal ne į tą išleido. Paauglystėje pomėgis klausytis muzikos vis didėjo, kiekvienas rytas prieš pamokas namie ir mokykloje koridoriuose būdavo su ausinėmis. Klausydavau sunkios trankios muzikos bei jaučiau vis didėjantį nesąmoningą norą mušti ritmą su bet kuo – kojomis, rankomis, stalo įrankiais. Galiausiai nuėjau į mokyklos gitaros būrelį, kuriame ne ką tesimokėme, bet gan greitai su kitais klasiokais jau pradėjome groti savo roko grupėje, o aš – prie mušamųjų“, – sako jauna muzikantė.
Meilę įžiebė skolintas daiktas
Gitaristės Ievos tėvai neabejojo, jog jų dukrai muzika patinka, todėl į specializuotą mokyklą išleido jau pirmoje klasėje.
„Tuomet aš net neįsivaizdavau, kad vieną dieną muzika taps mano gyvenimu. Pradėjau groti smuiku, pianinu. Bet tikra meilė muzikai prasidėjo, kai vasarai pasiskolinau klasikinę gitarą iš pusseserės. Būtent tada pradėjau groti dainas, kurios man patinka ir ne dėl to, kad reikėjo atsiskaityti mokykloje“, – patikina Ieva.
Bosine gitara grojanti Gustė kelią dabartiniam užsiėmimui pradėjo tiesti paauglystėje – ji skambinimo gitara paslapčių mokėsi savarankiškai.
„Paskui prisijungiau į gitarų būrelį. Ten vadovės tikslas buvo, kad kiekvienas vaikas atrastų savo instrumentą ir visi jungtųsi į grupes. Tada man į rankas davė bosą ir subūriau savo pirmą grupę. Užaugau, pirmos grupės jau senai nėra, bet instrumento neišaugau, juo groju grupėje“, – sako gitaristė.
Lapkričio 25 d. Birštone veikiančią vokalinę studiją „Crazy“ taip pat sveikinsiantis reperis, atlikėjas ir dainų autorius Gvidas Ropė-R Guido su muzika artimiau draugauti pradėjo dešimties, kai jį tėvai užrašė į keturmetę gitaros mokyklą.
„Po dviejų metų vienas mano draugas ėmė kurti repo dainas. Man tai pasirodė labai įdomu ir pabandžiau pats. Įsibėgėjus paauglystei pradėjau profesionaliau žiūrėti į muziką – mokiausi dainuoti žinomas dainas, lavinau balsą, tarimą, dikciją. Viso šito mokausi iki šios dienos, ieškau savo vietos muzikos industrijoje, semiuosi naujų patirčių“, – kalba 2021 m. televizinio projekto „X Faktorius“ trečios vietos laimėtojas.
Šlovę dovanoja atkaklumas
Giedriaus Balčiūno-Jumbo muzikinė patirtis prasidėjo nuo mažų dienų.
„Nors gimiau sovietmečiu, tačiau namuose per tėčio plokštelių grotuvą nuolat skambėjo įvairi vakarietiška muzika: nuo The Beatles iki Phil Collins ir pan. Mano tėtis taip pat muzikavo su radijo gamyklos orkestru, todėl mane, dar visai mažytį, pasiimdavo į gastroles. Pirmasis muzikos instrumentas ir buvo tėčio dovana – lūpinė armonikėlė“, – prisimena pašnekovas.
Jis jaunajai atlikėjų kartai sako norįs palinkėti nesiekti greito rezultato ir nesvajoti apie honorarus, šlovę, tačiau mokėti prisitaikyti įvairiose situacijose.
„Pabūti tikruoju, užsispyrusiu savimi – dar tikrai spėsite gyvenime, o greitai reaguoti į įvairias savo karjeros muzikines situacijas, yra puikus metodas siekiant aukštumų. Tikslingai ir nuoširdžiai darant tą patį dalyką ilgą laiką, sėkmė pati ateis“, – įsitikinęs G. Balčiūnas-Jumbo.
Tobulėja kartu
Vokalinė studija „Crazy“ Birštone gyvuoja jau dešimt metų. Ji yra viena iš vaikų ir jaunimo saviraiškos, kūrybiškumo, bendravimo bei bendradarbiavimo ugdymo formų.
Studijos vadovė, muzikinių projektų dalyvė Lijana Stakauskaitė, baigusi universitetą ir ieškodama darbo pagal specialybę, pradėjo dirbti muzikos mokytoja Birštono pradinėje mokykloje, kur vaikus mokė dainavimo bei muzikos instrumentų naudojimo pagrindų.
„Šioje mokykloje taip pat savyje atradau didelį norą ieškoti talentingų vaikų ir padėti jiems tobulėti muzikos srityje. Kartu su talentingiausiais vaikais, padedant jų tėveliams, įkūrėme vokalinę vaikų studiją „Crazy“. Pati augau ieškodama tinkamo repertuaro bei kurdama dainas vaikams. Tai man buvo visiškai naujos kelionės, kurios vis dar tęsiasi“, – sako „Crazy“ vadovė.
Šiuo metu studijoje susiformavę kelios grupės „Crazy“, „CrazyGirls“, „CrazyKids“, duetai ir solistai. Per dešimt metų studijos auklėtiniai dalyvavo įvairiuose muzikos festivaliuose, konkursuose, koncertuose, televizijos projektuose. Yra gavę daug apdovanojimų ir įvertinimų už savo pasirodymus. Taip pat yra išleista autorinė „Crazy“ dainelių knygelė, kuri papildo lietuviškų dainų vaikams repertuarą Lietuvoje.
Lapkričio 25 d. Birštono kultūros centre organizuojame renginyje išgirsime ir pamatysime geriausius „Crazy“ studijos narių pasirodymus, kuriuos papildys koncerto svečiai: aktorė ir atlikėja Kristina Radžiukynaitė-KaYra, reperis R. Guido, merginų grupė „Bloom“, gitaristas ir muzikantas Giedrius Balčiūnas-Jumbo.