To ji išmoko iš savo mamos – būtent ji buvo tas pavyzdys, pagal kurį formavosi aktorės moteriškumo samprata. Mama žinomą moterį mokė puoselėti ne tik savo išvaizdą, bet ir vidinį pasaulį.
„Moteriškumo etalonas man, Amžiną atilsį, buvo mano mama. Visų pirma todėl, kad ji labai mylėjo gyvenimą ir mokėjo juo džiaugtis – ją net žydinčios gėlės pripildydavo geros nuotaikos, žiūrėdama į besiskleidžiančius žiedus ji tiesiog nušvisdavo. Taip pat ji buvo labai rūpestinga – tiek savo vaikams, artimiesiems, tiek ir nepažįstamiems.
Be viso to jai buvo labai svarbi išvaizda – nors ir gyveno kukliai, ji tikrai mėgdavo puoštis. Mama net į darbą fabrike eidavo apsirengusi stilingai – su paltu, pirštinaitėmis, kurios derėdavo prie skrybėlės, rankinės ir aukštakulnių. Žinoma, ji taip pat lavino save – skaitė knygas, žurnalus, sekė madą. Todėl tas moteriškumo suvokimas man atėjo iš mamos, kuri skiepijo tai, jog visada su savimi reikia neštis šventę – nesvarbu, ar tu būtum namuose, ar svečiuose“, – pasakojo ji.
Turbūt kiekvienas, sutikęs V.Kochanskytę realiame gyvenime, pritartų, jog pozityvumo, energijos ir optimizmo jai tikrai netrūksta. „Jeigu nori, kad kitas žmogus su tavimi būtų malonus ir geranoriškas, tu turi būti toks pat“ – į klausimą, kokia yra ją visada lydinčios geros nuotaikos paslaptis, atsakė žinoma moteris.
Nuolatos būdama žmonių apsupty aktorė teigia, jog atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos jai padeda laikas su savimi: „Dirbant teatre labai daug tenka bendrauti su kitais žmonėmis – ar tai scenoje, ar už jos ribų. Tas dialogo momentas mane ne tik pakrauna, bet ir atima nemažai energijos, todėl tyla, buvimas su savimi man padeda atsipalaiduoti ir ją susigrąžinti.
Kai būnu namuose, man nereikia nei telefono, nei televizoriaus, nei radijo ar kompaktinės plokštelės. Man labai svarbus buvimo su savimi momentas, kai niekas iš išorės nedirgina ir viskas, kas yra manyje, gali pailsėti. Taip pat labai svarbu ir kokybiškas poilsis, todėl visada stengiuosi gerai išsimiegoti, atsikėlusi padaryti mankštą.
Atsipalaiduoti man taip pat padeda knygų skaitymas – tai, mano požiūriu, yra didžiulis asmenybės turtinimas. Visą vaikystę ir paauglystę aš augau Kauno priemiestyje, aplink mane nebuvo nei menininkų, nei kažkokių įdomių žmonių, todėl juos sutikti man pavykdavo knygose. Būtent jos atvedė mane į kūrybingų, išsilavinusių ir talentingų žmonių aplinką.“
Kalbėdama apie išorinį grožį, V.Kochanskytė teigia, jog svarbiausia jai – tvarkingi nagai ir prižiūrėta oda. Pastarajai, dėl kasdienio makiažo ir sunkaus grimo naudojimo, ji skiria itin daug dėmesio.
„Spektakliuose vaidinu 3–4 kartus per savaitę, todėl grimuoti veidą tenka dažnai. Tiesa, makiažas, kurį naudojame scenoje, yra daug sunkesnis nei kasdienis, todėl tai išties vargina odą. Man, visų pirma, labai svarbu po kiekvieno pasirodymo gerai nuplauti veidą. Mano oda nėra problematiška, tačiau linkusi į išsausėjimą, todėl nakčiai renkuosi riebesnius kremus, o ryte – gaivinančius. Taip pat lankausi pas kosmetologę, kuri man atlieka veido valymą ir masažą“, – dalijasi ji.
Paklausta, iš kur semiasi žinių apie veido odos priežiūrą, žinoma moteris teigia, jog dalį ritualų ji yra perėmusi iš mamos, tačiau taip pat dažnai konsultuojasi ir su profesionalais.
„Pavyzdį, kaip reikia puoselėti odą, esu perėmusi iš mamos. Ji mėgdavo darytis šviežių agurkų kaukes, ant veido tepdavo kiaušinio baltymą, tad šias procedūras, norėdama pridrėkinti odą, darausi ir pati. Aišku, anuomet mama makiažo pagrindo nenaudodavo, todėl ir tos priežiūros jos oda reikalavo mažiau. Aš papildomai dar konsultuojuosi ir su savo kosmetologe, kuri visada pažiūri, kokią procedūrą reikia padaryti ar kokią priemonę naudoti pagal mano odos būklę. Taip pat ji pasidalija įvairiomis naujienomis, duoda patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis kremą, kadangi pasiūla yra išties didžiulė“, – dalijasi V.Kochanskytė.
Aktorės teigimu, gerai savijautai ir švytinčiai odai labai svarbus ir vitaminų bei įvairių papildų vartojimas, žalingų įpročių neturėjimas: „Mano mityba nėra labai sveikuoliška, tikrai nedėlioju lėkštėje įvairių daržovių ir žolelių, kurios suteiktų man tam tikrų vitaminų. Taip pat su amžiumi organizmas juos įsisavina lėčiau, todėl vartoju įvairius papildus bei mineralus, ypatingai rudenį, žiemą, kada imunitetas nusilpsta greičiau. Taip pat nerūkau, o tai, manau, tikrai prisideda prie to, kaip mano oda atrodo šiandien. Esu mačiusi, ką rūkymas yra padaręs mano draugių, kolegių odai...“
Pasiteiravus, koks gi jos požiūris į grožio chirurgiją, V.Kochanskytė atvira – pati to nepropaguoja ir kitoms moterims gultis po plastikos chirurgo skalpeliu nerekomenduoja. O jeigu vis tik yra noras pasitobulinti, tai daryti reikėtų taip, jog niekas nesuprastų.
„Atsimenu, viena aktorinio meistriškumo dėstytoja mums papasakojo italų aktorės Annos Magnani istoriją, kuomet fotografas apšvietimo pagalba bandė paslėpti jos raukšles. Tuomet aktorė pagrūmojo jam pirštu ir pasakė: „Ateik arčiau, man tos raukšlės per daug kainavo, kad aš jas slėpčiau“. Toks ir yra mano požiūris. Savo išore, žinoma, reikia rūpintis, bet reikia gerbti tiek save, tiek savo kūną. O kai persistengiama su įvairiomis injekcijomis ir kitomis grožio procedūromis, žmogus pasikeičia į neestetišką ir, netgi, neetišką pusę.
Arba, jeigu jau yra noras kažką darytis savo veidui, tuomet tai turi būti nepastebima. Pamatę žmogų, kuris yra pasikoregavęs savo išvaizdą, aplinkiniai turėtų sakyti: „Oho, kaip tu išgražėjai. Tavo oda tiesiog švyti, atrodai pailsėjusi. Kur buvai išvykusi atostogų?“. Net į galvą neturėtų ateiti mintis, kad visas šis vaizdas yra sukurtas skalpelio ir injekcijų pagalba, kurios tiesiog sustingdo mūsų veido išraišką. Juk žmogus gražus tada, kada juokiasi, verkia, liūdi, yra rūstus ir nepatenkintas... Tada, kai jo veidas yra gyvas“, – savo nuomone dalijasi žinoma moteris.
Anot jos, jaunystė – tai ne nugludinta veido oda ar skaičius pase. Tai yra rūpinimosi savimi bei savo vidiniu pasauliu visuma, noras mokytis, pažinti ir patirti kažką naujo.
„Toms, kurios bijo pasenti, reikėtų savęs paklausti – kas man yra jaunystė? Pavyzdžiui, man jaunystė yra troškimų, svajonių turėjimas, noras sužinoti, pažinti, patirti... Savo išore, žinoma, taip pat reikia rūpintis. Ji turi atliepti tą vidinį jaunatviškumą. Kaip sakė Čechovas, juk žmogų sutinkame pagal išorę, o palydim pagal vidų. Tad, manau, vidumi jaunatviškas žmogus niekada nebus senas“, – mąsto aktorė.