Nors Jurga daug kartų mylimą vyrą lydėjo į tolimus reisus, tačiau, kaip pati sakė, jai tai būdavo atostogos, o mylimajam – darbas.
Planuodami pirmąsias savo atostogos ir mąstant, kur galėtų nukeliauti, Egiptas buvo viena iš tų šalių, kuriai Jurga buvo ištarusi griežtą „ne“. Tad moteris juokėsi – buvo ilga kelionė iki pačios kelionės.
„Pats Šarm el Šeichas labai pasikeitęs. 2022-ųjų lapkritį įvyko klimato kaitos Jungtinių tautų konferencija. Buvo suvažiavę viso pasaulio vadovai. Tad, buvo mestos visos tautų pajėgos. Šiuo metu mieste yra marmuriniai šaligatviai, ko anksčiau toli gražu nebuvo. Be to, gražiai viskas apželdinta.
Man ten nepatikdavo žmonių mentalitetas. Juokaudavau, kad piramides ne žmones statė, nes protingiausi ten kupranugariai ir yra kitų šalių pasirinkimų.
Tačiau supratome, kad mums jų nėra – buvome įrėminti konkrečiame laike, derinomės prie Nerijaus darbo ir oro temperatūros. Buvo per trumpas laiko intervalas, kad pasirinkti tolimą šalį. Puikiai žinau, kai tolimose kelionėse dėl laiko skirtumo išsitrina kelios dienos.
Tad Egiptas buvo pasirinktas dėl tos pačios laiko zonos, datos ir šilumos“, – kalbėjo Jurga.
Fotomenininkė šioje šalyje yra atostogavusi penkis kartus. Paskutinį kartą čia prieš penkiolika metų atostogavusi Jurga, dabar, grįžusi iš kelionės tvirtai gali pasakyti: Šarm el Šeichas porą nustebino maloniais pokyčiais.
„Egiptiečiai turėjo daug, pavadininkime, etnokultūros elementų, kurie mums, lietuviams, nepriimtini. Dabar, jei aplink nebūtų rusų turistų ir tos kalbos, viskas būtų puiku.
Egiptiečiai patys supranta, kad anksčiau jie turėjo didelius turistų srautus, bet neturėjo serviso. O dabar tas požiūris pasikeitęs“, – sakė Jurga.
Nors pora planavo visą dėmesį skirti poilsiui ir patinginiavimui prie baseino, vis dėlto, abiejų aktyvumas paėmė viršų.
„Nerijus mus abu vadina svaigalais. Ir iš tikrųjų! Negalime visą laiką pragulėti pliaže. Jau esame ankstesnėse kelionėse plaukioję po Nilo upę, matę piramides, Lukosoro miestą, tad nebenorėjome tolimų kelionių ir sumąstėme kitų pramogų.
Po dykumas lakstėme su keturračiais, jodinėjome kupranugariais, plaukiojome jachta. Be to, pavyko rasti labai gerą viešbutį. Nerijus labai mėgsta nardyti, tad buvo nuostabu, kad iš kambario basomis kojomis galėjome nueiti prie Raudonosios jūros ir kokybiškai nardyti“, – pasidžiaugė Jurga.
Sakoma, kad per keliones, geriausiai pasitikrinami santykiai. Kaip jiems sekėsi sutarti dėl dienos plano atostogų metu?
„Jeigu aš su Nerijumi pusantro mėnesio, Šiaurėje, 2,5 metrų kabinoje pravažiavau ir nepabėgau, tai Egiptas tikrai nebuvo mums iššūkis. Kai su juo vykdavau į reisus, nebūdavo nei virtuvės, nei tualeto, nei vonios – tik mes dviese. Sakoma, jei nori patikrinti žmogų, ilgai praplauk su juo laivu, kajutėje. Tad tolimieji reisai panašiai.
Abu mėgstame panašų ritmą ir tempą. Žinoma, mes visada vienas kitą mokame nustebinti. Mūsų santykių žavesys yra tas, kad sąmoningai tą darome“, – šypsojosi J.Anusauskienė.
Dažnas poilsiautojas kelionėse neišvengia įvairių apsinuodijimų, kurie ne vienai dienai atostogas apkartina.
„Daugumoje šalių apsinuodijimai vyksta ne nuo maisto. Pirmiausia, mūsų pilvai streikuoja dėl aklimatizacijos: pasikeičia temperatūra ir klimatas, tad tai normali organizmo reakcija. Reikia būtinai įsidėti atitinkamų medikamentų.
Antras dalykas, – vanduo. Tame pačiame Egipte, nuo jo apsinuodijimai dažniausi. Jeigu mums aiškiai pasako, kad turime negerti vandens iš krano, o mes bare gurkšnojame kokteilius su ledukais, tad rezultate, apsinuodijame. Reikia galvoti apie tokius dalykus. Džiaugiuosi, kad mums to pavyko išvengti“, – kalbėjo ji.
Pora jau planuoja sekančias savo atostogos. Jurga prasitarė – jie abu nenustygstantys vietoje, tad nespėja įvykdyti visų galvoje kirbančių idėjų.
„Mes dėliojamės viską dviems metams į priekį. Abu tikrai vienas kitą labai papildome. Mūsų tiek daug – net gimtadienius skiria tik trys dienos, abu esame jautukai. Užtad turime daug bendrysčių. Nors netikiu horoskopais, bet charakterio savybės tikrai tą atspindi“, – juokėsi ji.