„Skaičiau knygą apie šį nepaprastą žmogų ir mačiau filmą „Šuolis“. Neįtikėtino stiprumo bei giedro požiūrio į gyvenimą, išskirtinio humoro jausmo asmenybė. S. Kudirka simbolizuoja kartą, kuri nesusitaikė su sovietinio režimo primestomis taisyklėmis, nenorėjo vaidinti jam skirto visuomenės sraigtelio vaidmens ir demonstratyviai atsuko sistemai nugarą. Jis padrąsino ir kitus padaryti lygiai tą patį“, – rašoma G. Naudėdos užuojautoje.
Liūdesį savo „Facebook“ paskyroje viešai išreiškė ir knygos „Šuolis“, kuri pasakoja S.Kudirkos istoriją, autorė Giedrė Žickytė.
„Brangus Simai, mūsų herojau... Plyšta širdis, kad nebepasimatysime. Negaliu patikėti. Ačiū tau už tavo laisvės šuolį. Ilsėkis ramybėje...“, – rašė moteris.
Pasisakė ir socialinė aktyvistė bei reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė. Ji kvietė visus Valstybės atkūrimo dieną pagerbti Simą apsilankant G.Žičkytės filmo „Šuolis“ seanse.
„Simas Kudirka išėjo, kaip simboliška, kad aplink Nepriklausomybės dieną. Ačiū Giedruže, kad įamžinai Simo istoriją mums, mūsų vaikams ir toliau. Bičiuliai, pagerbkime Simą, nueidami į kiną vasario 16-ąją. Jis džiaugtųsi, esu tikra“, – ragino D.Filmanavičiūtė.
Su S.Kudirka atsisveikinti bus galima vasario 13 d., pirmadienį, 12 val. Griškabūdžio parapijos bažnyčioje vyksiančiose šv. Mišiose, o vėliau – po 13 val. Pilviškių (Šilelio) kapinėse. Mirusiojo valia, jis šarvojamas nebus.
S.Kudirka tapo Lietuvos kovos už nepriklausomybę simboliu, įrodymu, kad sovietų priespauda nepajėgi numarinti laisvės troškimo. Bet bėglys to nežinojo – surakintas antrankiais buvo plukdomas į Klaipėdą.