Į kasmetinį parodų ciklą konkurso būdu kuratoriai Milda Dainovskytė ir Vytenis Burokas atrinko penkis šiuolaikinio meno projektus. Iš kūrinių suformuota konceptuali ekspozicija, kurios architektūrą kūrė architektas Vladas Suncovas. Iš beveik 100 paraiškų į parodą pateko menininkai: Morta Jonynaitė, Anton Karyuk (UKR), Rokas Janušonis, „allsofeatherlightseven“ (Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas), „Paveldo institutas“ (Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė, Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė).
Tarptautinės komisijos sprendimu piniginė 4000 eurų premija bus skirta vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar menininkų kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą. Visos parodos veikimo laikotarpiu lankytojai taip pat galės balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį, kuriam bus įteiktas publikos simpatijų prizas. Pastarojo prizo, kaip ir pagrindinės premijos, laureatai bus paskelbti parodos pabaigoje, o pačią ekspoziciją nemokamai bus galima lankyti iki lapkričio 26 d.
Šiemet „JCDecaux premija“ ekspozicija persikėlė į Dailininkų sąjungos galerijos erdves, įsikūrusias Šiuolaikinio meno centro kaimynystėje. Ketvirtadienio vakarą kviestiniai verslo ir kultūros atstovai rinkosi į išankstinę parodos peržiūrą, kuri vėliau prasitęsė į šventinį vakarą Vilniaus rotušėje. Ten susirinkę svečiai klausėsi charizmatiškų atlikėjų Godo Yorke ir Rūtos Loop pasirodymų.
Šventinio vakaro metu „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova sakė, kad šis projektas tapo laukiama miesto kultūrinio gyvenimo tradicija. „Kartu su ŠMC komanda sukūrėme šį projektą siekdami padėti pradedantiesiems kūrėjams bei auginti dar didesnį šiuolaikinio meno gerbėjų ratą. Ši paroda kasmet stebina lankytojus, dovanoja naujų patirčių ir moko drąsos. Šiuolaikinis menas turi stiprią galią keisti mūsų požiūrį ir aplinkos suvokimą. Per meną mes atrandame naujų kampų dialoge su savimi. Todėl naujoje ir drąsioje ekspozicijoje turime puikią progą stiprinti savirefleksiją“, – sako Ž.Fomova, „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė.
Pasak ŠMC direktoriaus Kęstučio Kuizino, kasmet į konkursinę parodą iš maždaug šimto atsiųstų paraiškų itin kruopščiai atrenkami penki dar tik pradedantys, bet perspektyvūs menininkai. „Džiugina kasmet augantis susidomėjimas šiuo priziniu projektu. Daugeliu atvejų jauniesiems kūrėjams tai pirma svarbi pakopa jų profesiniame kelyje, skatinanti toliau vystyti savo sumanymus, tobulėti ir siekti platesnio pripažinimo Lietuvoje ir svetur“, – sakė K.Kuizinas.
Šių metų projekto parodoje, pavadinimu „Galimybių bangos“, menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas. Ekspoziciją aplankyti galima iki 2022 m. lapkričio 26 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) ekspozicijos veikimo metu: II–V 11–19 val., VI 11–16 val. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.