„Projekto idėja kilo iš noro Vilniaus jubiliejų paminėti ne tik tarp Lietuvoje gyvenančių vilniečių, mažesnių Lietuvos miestelių gyventojų, bet ir sostinę lankančių, po visą platų pasaulį išsibarsčiusių Lietuvos pasaulio piliečių. Norisi, kad šventinį jausmą pajustų ir tie, kurie Vilniuje šiandien negyvena“,- apie projektą „Neriam į Vilnių“ pasakoja jo iniciatorė, Vilniaus mokytojų namų kultūrinės veiklos vadovė Lina Užkuraitytė.
Iniciatyva „Neriam į Vilnių“ bendradarbiaus su Pasaulio lietuvių jaunimo bei užsienio lietuvius vienijančiomis organizacijomis bei skleis žinią apie jauną bei švenčiantį Vilnių, burs kartu kurti tiek užsienio lietuvių jaunimą, tiek ir moksleivius iš mažesnių Lietuvos miestų, o projektas bus įgyvendinamas tiek virtualiai, tiek ir gyvai!
Dedikuoti eilėraščiai Vilniui, virtualiame eilėraščių konkurse „Eiliuotas Vilnius“
„Neriam į Vilnių“ projekto organizatoriai bendrauja su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvių namais bei švietimo organizacijomis Lietuvoje ir kviečia registruotis į virtualų eilėraščių konkursą „Eiliuotas Vilnius“. Visi užsiregistravę šio konkurso dalyviai gauna kvietimą kurti ir nuorodą, kurios pagalba gali virtualiai pakeliauti po Vilnių! Konkurso dalyviai bus kviečiami ir į kūrybinio rašymo virtualias dirbtuves kartu su rašytoja, dramaturge, kūrybinio rašymo lektore Gabriele Labanauskaite, kurių metu tikimasi, kad gims dar daugiau eilėraščių Vilniui! Iš gimusių eilėraščių, tokie muzikos atlikėjai kaip Raminta Naujanytė Bjelle, Baltasis Kiras bei Gytis Ambrazevičius projekto metu kurs dainas apie Vilnių ir spalio mėnesio pabaigoje visus pakvies į gyvo garso koncertą, Vilniaus mokytojų namuose! Šis koncertas bus filmuojamas, o jo įrašas pasklis po Pasaulio lietuvių bendruomenes, kurios turės progą išgirsti, kaip jų sukurti eilėraščiai tapo dainomis!
Jaunieji kūrėjai kviečiami į kino dirbtuves „Vilniaus akis“
Projektas „Neriam į Vilnių“ kvies ne tik kurti Vilniui eiles ir Lietuvos sostinę apdainuoti bardų sukurtomis dainomis, tačiau fiksuoti ir papasakoti savo autentišką miesto vaizdą kino pagalba! Jaunimas iš Lietuvos miestelių bei lietuvaičiai iš užsienio šalių, suvažiuos į 6 dienų kino kūrybines dirbtuves, Vilniaus mokytojų namuose. Čia 30 jaunų kūrėjų kartu su kino profesionalų pagalba kurs įvairaus žanro trumpuosius (2-5 min.) filmukus. Kino dirbtuvės „Vilniaus akis“ pasitelks dokumentinio, vaidybinio, animacinio bei eksperimentinio kino žanrus ir inspiruos jaunus žmones savitai matyti aplinką, ją fiksuoti ir kurti autentiškus pasakojimus apie Vilnių, jauną ir kūrybiška energija pulsuojantį miestą. Šias kino dirbtuves ves režisierius Andrius Blaževičius bei Maratas Sargsyan!
Edukacinis ir kūrybinis žaidimų turnyras „Vilnius – kietas riešutėlis“
Iniciatyva „Neriam į Vilnių“ kvies ir į edukacinį Vilniaus istorijos žinių žaidimo turnyrą! Turnyre dalyvių komandos rungsis tarpusavyje pasitelkdamos savo kūrybiškumą, reakciją ir žinias. Edukacinio – kūrybinio žaidimo užduotys sukonstruotos taip, kad be tiesioginių istorinių ir kultūrinių žinių apie Vilnių, moksleiviai bus įvedami į aplinkybes, kuriose jie bus skatinami išjungti savo „vidinį kritiką“, atsisakyti išankstinių nuostatų, kūrybiškai ir žaismingai suktis iš padėties ir pajausti darbo komandoje svarbą ir privalumus. Tai sukels pasitikėjimo savimi ir sukurs teigiamas asociacijas su pagrindiniu žaidimo objektu - Vilniumi.
Finalinis „Neriam į Vilnių“ renginys bei virtualios Vilniaus lauktuvės
Jau žinoma, kad spalio pabaigoje, Vilniaus mokytojų namuose įvyks ir finalinis projekto renginys! Jo metu visi vilniečiai bei miesto svečiai bus pakviesti stebėti projekto dalyvių sukurtus filmukus apie Vilnių, klausytis sukurtų dainų iš atsiųstų eilėraščių apie Vilnių bei palaikyti komandas finaliniame žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ etape! Visos projekto „Neriam į Vilnių“ iniciatyvos po šio projekto skirtingomis formomis: dainynėlis su natomis „Eiliuotas Vilnius“, kino stovyklos „Vilniaus akis“ filmai bei metodinės žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ gairės, keliaus į lietuvių bendruomenes užsienyje, kaip ir Vilniaus 700 metų gimtadienio šventinė dvasia!
„Tikimės, kad ir po projekto Lietuvių bendruomenės užsienyje kartu dainuos dainas apie Vilnių, žiūrės filmus bei dalyvaus protmūšyje. Kartu iš arčiau pamatys miestą, pasitikrins savo žinias bei užmegs dar stipresnius emocinius ryšius su pačiu Vilniumi!“,- pasakoja projekto iniciatorė Lina.