Kauniečiai grožėjosi vidurvasario spalvų paroda

2022 m. liepos 14 d. 09:42
Jaukus tapybos ir interjero vakaras, vykęs netradicinėje erdvėje – Kauno kūrybiniame fabrike „Drobė“, sudomino ir žinomus kauniečius.
Daugiau nuotraukų (52)
Interjeristė ir tapytoja Angelija Eidukienė Kauno publikai pristatė savo tapybos darbų parodą „Vasaros akordai“.
Sumanymas surengti šia parodą kilo visai neseniai Kauno kūrybiniame fabrike duris atvėrusio baldų ir interjero salono, kuriame buriasi lietuvių gamintojai bei menininkai, įkūrėjams.
Šiame salone kaskart rengiamos parodos, besilaikant kocepcijos, kad paveikslai atspindėtų arba lietuvišką gamtą, jos augmeniją, kraštovaizdį, arba moterų-deivių tematiką.
„Laikas parodys, kaip seksis plėtoti šią koncepciją, – po renginio šypsodamiesi sakė salono įkūrėjai Kristina ir Giedrius Birgeliai. Su dailininke Angelija jiedu susipažino per bendrą pažįstamą, dėl to, kad visiems nuolatos pasakoja, jog ieško menininkų, kuriems patiktų jų įkurta erdvė, o jiedviems tiktų jų kūriniai pagal skandinavišką salono koncepciją. „Tad menininkai, galima sakyti, mūsų salone atsiranda savaime, bet juk nieko nėra atsitiktinio – tinkamus žmones sutinkame reikiamu laiku“, – įsitikinusi K.Birgelė.
Tapytoja A.Eidukienė sakė, jog, kai jai paskambino Kristina iš salono „Mano sofa“ ir pasiūlė surengti pas juos parodą, pamačiusi erdves ji nė kiek nedvejojusi, iškart sutikusi.
„Jų erdvės išskirtinės, jie eksponuoja lietuvių dizainerių darbus, unikalius interjero elementus. Pati aplinka ir jos atmosfera puikiai tinka tapybos darbams eksponuoti. Žiūrovas gali pamatyti, kaip konkretus tapybos darbas įsilieja į interjerą, jo aplinką“, – teigė Angelija.
Pasak parodos autorės, viskas užkoduota jau jos pavadinime – „Vasaros akordai‘‘. Tą byloja ir spalvų deriniai, vešinti augmenija, žiedų gausybė. Parodoje pristatomas autorės kūrybinis diapazonas nuo abstrakcijų iki peizažinių kompozicijų.
Tapytoja priklauso ir Lietuvos dendrologų draugijai. Dendrologija, tai, pasak pašnekovės, mokslas apie medžius, krūmus, bet ir ne vien apie tai.
„Keliaujant po įvairius botanikos sodus, parkus, kraštovaizdžio draustinius mane nuolat supa įvairių gėlių kompozicijos, žydinčių pievų gausa: visa tai ir įkvepia kurti, perteikti matytus vaizdinius drobėse. Bandau perprasti medžių kalbą, siunčiamą jų energetiką. Tapyba yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl medžiai įvairiomis išraiškos priemonėmis yra vaizduojama mano paveiksluose. Kartais jie ryškiai pateikiami, o kartais su lyrine stilizacija, lyg kokie debeseliai... Mėgstu spalvinius kontrastus, faktūrų ir tekstūrų įvairovę, manau, tai išryškina vaizduojamo peizažo charakteristiką. Kiekvienas mano darbas kuriamas su savita istorija“, – pasakojo A.Eidukienė.
Kurdama peizažus autorė fiksuoja kelionėse patirtus įspūdžius ir vaizdinius, mėgsta fragmentuoti, jai svarbu potėpio dinamika ir spalvinės dermės kontrastai.
Savo paveikslų dėka ji siunčia žmonėms žinutę apie medžius, augalus, gamtą apskritai – jos energetiką, grožį, dermę su mus supančia aplinka, jos išsaugojimą.
„Paveikslai tarsi meditacija, jie nepalieka žiūrovo abejingo: vieniems jie sukelia vienokias emocijas, kitiems kitokias. Man pačiai jie asocijuojasi su vaikystės pievų kvapu, drugelių gausa, žiogų skleidžiamais garsais, iškritusia rasa, medžių galybe ir didybe...“ – sakė A Eidukienė.
Angelija gyvenime ne tik tapo, bet jau ir eilę metų kuria privačius interjerus. Jos požiūriu, interjeras be meno kūrinių, paveikslų yra tarsi bedvasis.
„Meno kūrinys suteikia interjerui išskirtinumo, namai tampa jaukesni, šiltesni. Kiekvienas paveikslas gali rasti savo namus, nepriklausomai kokio stiliaus yra interjeras, svarbu, kad jis tartum pratęstų pasakojimą“, – vaizdingai kalbėjo menininkė.
Kaip pastebėjo interjero salono „Mano sofa“ įkūrėja K.Birgelė, jame esančios didelės apimties plytų sienos tarsi pačios kviečia, kad ant jų kas nors kabėtų: veidrodžiai, laikrodžiai, meno kūriniai, paveikslai.
Sutuoktiniams visado norėjosi, kad salonas būtų ne tik kaip parduotuvė, bet ir kaip erdvė įdomiems renginiams, susibūrimams, kad ši vieta tarnautų žmonėms platesne prasme, kviestų apsilankyti ne tik dėl praktinių sumetimų, bet ir pasisemti idėjų, įkvėpimo, kuriant namų interjerą, bei tuo pačiu pamatyti lietuvių autorių paveikslus ar susitarti dėl fotosesijos.
Įdomu tai, kad šviestuvai, puošiantys salono erdvę, taip pat yra tarsi meno kūriniai ir yra verti atskiros parodos: medžio lukšte išpjauti baltų kraštų etnologoniai raštai, kiekvienas turintis savo istoriją ir prasmę – tai Lino ir Rūtos Ambrasiūnų kūriniai, atspindintys visą prekės ženklo filosofiją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.