Dėl šių aplinkybių vilos nuomininkas – jaunasis virtuvės šefas Rokas Galvonas – buvo priverstas stabdyti įstaigos veiklą.
Kaip portalui Delfi teigė šiuo metu Dubajuje viešintis verslininkas, dėl įgriuvusios pastato dalies teko atsisakyti iš anksto suplanuotų renginių, privačių švenčių.
Nuostolius skaičiuojantis R.Galvonas tikisi, kad žala bus kompensuota.
Palangos miesto savivaldybei perduota ir kurorto valdžios dvejiems metams Vilniaus bendrovei „Roko virtuvė“ 2021-aisiais išnuomota „Auska“ veikė kaip 28 numerių viešbutis.
Žiniasklaidai paviešinus „Auskos“ vidaus nuotraukas su nudriskusiais tapetais, tuščiais kambariais be baldų, išgriautomis patalpomis, pelėsio pažeistomis sienomis, daugelis svečių prisipažino netikėję, kad šis viešbutis taip greitai galės atverti duris.
„Iššūkiai verčia sutelkti jėgas ir vilioja juos įveikti. Jei čia viskas būtų buvę tvarkinga ir iš karto paruošta tolimesnei veiklai, vargu ar šis objektas mane būtų sudominęs“, – anksčiau teigė šalyje 8 restoranus ir 2 viešbučius valdantis R.Galvonas.
Pasisakė ir meras
Reaguodamas į įvykius savo nuomonę išsakė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Kaip buvo skelbiama įraše socialiniuose tinkluose, viskas – ne taip baisu, kaip galėjo pasirodyti.
„Iš tikrųjų „Auska“ nei sugriuvo, nei įgriuvo. Tiesą sakant, net neįsivaizduoju, kokio galingumo turėtų būti uraganas, kad jis pajudintų tą gelžbetonio milžiną su visais jo požeminiais tuneliais. Ir apskritai audra čia niekuo dėta.
Dar sausio 3 d. dabartinis vilos nuomininkas pranešė mums apie tai, jog pažeista viršutinė laukinės fasado sienos dalis. Reaguojant į pranešimą, kaip to reikalauja įstatymas pastatą apžiūrėjo Savivaldybės administracijos direktorės įsakymu sudarytoji komisija, kurios sudėtyje buvo ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros Vakarų Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento specialistas.
Komisija neaptiko sugriuvimo ar įgriuvimo. Kalbant paprastai ir be visų tų statybinių terminų, ji užfiksavo, jog nuo pastato koridoriaus, kelių metrų aukštyje jungiančio kelis „Auskos“ korpusus, fasado nukrito dalis tinko. Saugumo sumetimais, numuštas buvo ir likęs praėjimo fasado tinkas.
Tai, kad vilos fasadas byra, niekam nėra paslaptis. Apie tai aš kalbėjau ir praėjusį pavasarį, kuomet Palangos savivaldybė perėmė „Auską“ savo žinion. Jau tuomet buvo aišku, kad turtą valdęs „Turto bankas“ visiškai nesidomėjo, kaip ankstesni nuomininkai, eksploatavę vilą dešimt metų, naudoja turtą, kiek investuoja į jo priežiūrą bei remontą ir ar apskritai tai daro. Mes pernai pavasarį „Auską“ perėmėme ne tik be tinko kai kuriose pastato fasado vietose, bet ir ganėtinai nusiaubtą viduje.
Naujasis vilos nuomininkas, prieš perimdamas turtą, matė realią situaciją, o ir sutartyje įsipareigojo jį prižiūrėti ir, esant reikalui, remontuoti. Vakar jis buvo informuotas apie pastatą apžiūrėjusios komisijos išvadas ir tai, kad, remiantis nuomos sutartimi, turi sutvarkyti įvykio vietą, utilizuoti susidariusias atliekas bei imtis priemonių ir užtikrinti, kad kitose pastato vietose pažeista fasado apdaila nekeltų pavojaus.
Nors vila gali būti ir toliau eksploatuojama be trukdžių, Savivaldybė geranoriškai nusprendė neimti nuomos mokesčio nuo sausio 3 d. iki sausio 20 d., tačiau negali, kaip to pageidautų nuomininkas, kompensuoti komunalinius mokesčius ar nustatyti ilgesnį terminą, kuomet nereikėtų mokėti nuomos.
Apie įvykį tiek Savivaldybė, tiek nuomininkas „Roko virtuvė“ pranešė pastatą apdraudusioms draudimo bendrovėms, kurios ir turėtų padengti remonto kaštus. Džiaugiuosi, kad miesto Taryba pernai apsisprendė dėl „Auskos“ panaudojimo ateityje. Dabar rengiamas teritorijos detalusis planas, o pastatas pavirs gydyklomis, netoliese atsiras ir globos namai mūsų senjorams.
Gero vakaro, būkite sveiki ir netikėkite, kad „Auska“ gali sugriūti. Vila Palangai tikrai dar reikalinga ir turės gražią ateitį“, – feisbuke skelbė jis.