Ant laiptų į pastatą buvo padaryta scena ir joje koncertavo atlikėjas Romas Dambrauskas.
„Kur mūsų prezidentas? Jei jis neina pas mus, tai gal mes ateikime pas jį? Bet ne su malonės prašymu ar padėka už piršto pajudinimą, o su reikalavimu tvirtai stoti ir ginti konstitucines žmonių teises“, – pareiškė R.Dambrauskas.
Šia tema socialiniame tinkle pasisakė iš Etiopijos kilusi ir trylika metų mūsų šalyje gyvenanti verslininkė Eskedar Maštavičienė, dar praėjusių metų rugpjūčio 20 dieną davusi priesaiką Lietuvos Respublikai.
Priesaika buvo paskutinė oficiali procedūra, kurią E.Maštavičienė turėjo atlikti siekdama gauti Lietuvos pilietybę.
Užsieniečiai turi teisę prašyti Lietuvos pilietybės pragyvenę mūsų šalyje 10 metų ir išlaikę lietuvių kalbos bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus. E.Maštavičienė lietuvių kalbos egzaminą išlaikė čia pragyvenusi dvejus metus, o Konstitucijos pagrindų – prieš ketverius metus.
„Lietuvos pilietybė reiškia tam tikrą nuoseklumą gyvenime. Gal tai reiškia, kad atėjo rimtų ir pozityvių pokyčių metas. Džiaugiuosi, kad tas etapas prasidėjo su pilietybės gavimu“, – prieš metus lrytas.lt sakė E.Maštavičienė.
Įvykiai prie Dieveniškių sujaudino E.Mašavičienę, kuriai teko išgyventi panašų likimą. Ji atvyko susitikti su dieveniškiais ir prasitarė, kad šiems įvykiams būtinas dialogas.
„Grįžtu iš Dievieniškius.
Susitikau su žmonėmis kurie ten gyvena.
Manęs paklausė „kaip čia atvykote“
Sakau „su mašina iš Vilniaus“
Dar paklausė „kieno vardu kalbate?“
Sakau „Eskedar vardu, savo vardu“
Baimė yra natūralu, žmones bijo, kas nežinoma, naujovių.
Per tvorą visada bus sunku bendrauti. Aš buvau už tvoros ir bijojau.
Žmonės bijo budama abiejų tvoros puse.
Aš esu pabėgėlė, kuri tapo Lietuvos piliete, mum rekia dialogo, mums rekia sprendimo ir turime ta daryti vieningai“, – rašė ji.