Laimė mėgsta tylą.
Anot kriptovaliutų milijonieriaus 30-mečio P.Aršausko, tai labiausiai pasiteisinęs praėjusių metų posakis.
Visuose socialiniuose tinkluose paskyras turintis ir savo turtais bei nuotykiais mėgstantis girtis vilnietis Naujųjų metų išvakarėse kiek netikėtai parašė: „Verta džiaugtis ir mylėti tyliai.“
Tačiau tyla greitai baigėsi. Pirmadienį P.Aršausko pavardė vėl mirgėjo visuose socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose – jo mylimoji įvaizdžio ekspertė ir rašytoja 30-metė Andrė Marija Jonaitytė viešai pranešė patyrusi verslininko smurtą.
Viešina privačius įrašus
Moteris paviešino keletą nuotraukų nubrozdintu veidu ir rankomis. „Visas kūnas kaip iš kokio penkto aukšto iškritus“, – taip savo būseną apibūdino A.M.Jonaitytė.
„Lietuvos rytui“ moteris pasakojo, kad kraujosruvos ant jos kūno – tik lašas jūroje. Ji teigė nuolat patirianti ir psichologinį smurtą: „Savo socialiniame tinkle Paulius dalijasi mano privačiais vaizdo įrašais, bando mane visaip pažeminti, sumenkinti.“
Pasak A.M.Jonaitytės, konfliktas tarp jų kilo sekmadienio naktį. Pora apsistumdė, o P.Aršausko socialiniame tinkle atsirado įrašas, kur jis apie savo draugę kalbėjo ne itin maloniais žodžiais.
Įkėlęs jos nuotrauką vyras surengė apklausą: „Laisvo elgesio mergina, ar ne?“
Atsiprašymais nebetiki
A.M.Jonaitytė negalėjo paaiškinti konkrečių konflikto priežasčių: „Konkrečiai pasakyti, kodėl ir kaip, neįmanoma.
Tiesiog tai nepateisinamas ir nenuspėjamas žmogaus elgesys. Tai, kas nutiko, buvo paskutinis lašas. Atsikeli ryte, apsižiūri, o visas kūnas mėlynėmis nusėtas.“
Dėl patirto smurto moteris į policiją dar nesikreipė, bet neatmetė, kad imsis kokių nors veiksmų.
„Nežinau, ar jis atsiprašys, ar ne, čia jau jo reikalas. Bet kai atsiprašai ir toliau darai tą patį, ar tas atsiprašymas turi kokią nors vertę?“ – svarstė apie patirtą smurtą viešai prabilusi moteris.
P.Aršauskas ir A.M.Jonaitytė pažįstami nuo paauglystės, tačiau pora jie tapo visai neseniai.
Santuoka truko pusmetį
Praėjusių metų kovą P.Aršauskas išsiskyrė su Egle Malinauskaite, tačiau teismui dar nagrinėjant skyrybų bylą jauno turtuolio socialiniuose tinkluose atsirado mįslinga nuotrauka – merginos ranka su sužadėtuvių žiedu.
Skyrybų vos po pusmetį trukusios santuokos paprašė E.Malinauskaitė, teismui nurodžiusi, kad šeima byra dėl sutuoktinio kaltės.
Baltijos ir Amerikos kliniką įkūrusios verslininkės Ingos Malinauskienės dukra Eglė dėl patirto smurto taip pat kreipėsi į policiją.
Į jos ir P.Aršausko namus pareigūnai važiavo praėjus vos trims mėnesiams po vedybų. Tada neblaivų P.Aršauską policija išsivežė į areštinę.
Dėl šio įvykio P.Aršauskas aiškinosi viešai internete paskelbtame vaizdo įraše.
„Mano šeimoje smurto niekada nebuvo. Mano tėvai yra man pavyzdys ir to aš niekuomet nemačiau. Pats to netoleruoju ir tikrai esu prieš tai“, – tą kartą kalbėjo kriptomilijonieriumi save vadinantis vyras.
Magiški skaičiai nepadėjo
Iki vestuvių ne kartą viešai pykęsi ir taikęsi 2019 m. sausį P.Aršauskas su E.Malinauskaite surengė slaptą vestuvių ceremoniją, kurioje dalyvavo tik liudininkai.
Su didesne bičiulių kompanija pora santuokos pradžią paminėjo vėliau.
Su E.Malinauskaite, tuomet dar studente, P.Aršauskas susipažino 2018-ųjų liepą. Meilios jų nuotraukos socialiniuose tinkluose pasirodė tuomet, kai P.Aršauskas dar buvo vedęs savo vaikystės draugę Dianą Taraškevičiūtę.
Pora oficialiai išsiskyrė 2018 m. rugsėjį, po metų santuokos. Tuomet jie jau augino pusantrų metų dukrą. Šeimos neišgelbėjo ir jų pasirinkta magiška vestuvių data – pora susituokė 2017 m. liepos 7-ąją. Jaunavedžiai į Vilniaus Katedros aikštę tuomet įriedėjo automobiliu „Rolls-Royce“.
Praturtėjo iš kriptovaliutų
Vingiuotos ir skandalingos ne tiktai P.Aršausko meilės, bet ir jo verslo istorijos.
Pradinį kapitalą P.Aršauskas paveldėjo, bet, kaip yra sakęs jis pats, šie pinigai tapo gera starto aikštele didesniam turtui sukaupti. P.Aršauskas iš pradžių užsiėmė prekyba nekilnojamuoju turtu, vėliau įkūrė lažybų startuolį „Marginless“.
2016 metais jie kartu su verslo partneriu Arminu Gužausku ėmėsi kriptovaliutų verslo ir įkūrė bendrovę „Ramigna“. Didžiausią kriptovaliutų fermą Lietuvoje įkūręs P.Aršauskas keletą metų iš eilės pateko į turtingiausių šalies žmonių sąrašus.
Keliuose – lyg chuliganas
Turtais jis puikavosi ir gatvėse, ir internete. 2018 metais Vilniaus gatvėse pasirodė juodas „Lamborghini Huracan“.
Apie 250 tūkst. eurų kainavusį išskirtinį itališką automobilį P.Aršauskas vadino savo vaikystės svajone, kuriai pinigų užsidirbo per pusę metų.
„Lamborghini Huracan“ gatvėse neliko nepastebėtas ne tik dėl išskirtinės išvaizdos. Internete ėmė plisti nuotraukos, kuriose išskirtinis automobilis stovi užėmęs kelias neįgaliųjų vietas.
„Mano, na, ir ką“, – į viešus priekaištus atsakydavo P.Aršauskas.
Anksčiau panašiai jis statydavo ir savo automobilį BMW X6M.
Netrukus „Lamborghini Huracan“ patraukė ir kelių policijos dėmesį.
P.Aršausko socialiniame tinkle „Instagram“ atsirado įrašas, jog iš Klaipėdos į Vilnių galima nuvažiuoti per valandą, o prietaisų skydelyje švietė automobilio greitis – 236 km/val., bet milijonierius nepatvirtino, kad automobilį vairavo jis.
Kelių policijai jis buvo įkliuvęs ir dėl chuliganiško vairavimo, ir važiavimo be vairuotojo pažymėjimo. Tuomet P.Aršauskas sėdėjo jau prie raudono „Lamborghini Huracan“, papuošto išskirtiniais numeriais, vairo.
Vagių ieškojo internetu
Prabangų automobilį jis panaudojo ir keistai savo verslo reklamai. Verslininkas internete buvo pažadėjęs 2000 eurų premiją tam, kas nustatys asmenį, kuris ant Kaune palikto jo automobilio baltais dažais išpurškė užrašą „200.lt“.
Netrukus paaiškėjo, kad taip P.Aršauskas reklamavo internetinę parduotuvę, o užrašą jo prašymu užpurškė jo draugas.
Netrukus internete pasirodė dar vienas P.Aršausko pagalbos prašymas. 2018 metais iš jo tėvo sodybos Švenčionių rajone nusikaltėliai išnešė 40 200 JAV dolerių (32 659 eurus). Pinigai buvo laikomi pirtyje.
„Nuostoliai yra 40 200 dolerių, tačiau mano šeimai palyginti mažą sumą pavogę asmenys neįvertino, kad mūsų 10 hektarų sodybos valdose stovi daugybė vaizdo kamerų“, – tuomet rašė P.Aršauskas ir už vertingą informaciją pažadėjo 5 tūkstančius eurų.
Milijonai sukėlė įtarimų
Tais pačiais metais turtais besipuikuojančio veikėjo pinigais susidomėjo ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Pareigūnams kilo įtarimų, kad jis su partneriais slepia tikrąsias pajamas ir apgaudinėja valstybę.
Tąkart pareigūnai atliko daugiau kaip 15 kratų Vilniaus ir Kauno regionuose. Buvo tikrinamos Vilniuje, J.Savickio gatvėje, įsikūrusios bendrovės patalpos ir buvusiame baseine įrengtos kriptovaliutų kasimo salės.
Tuomet P.Aršauskas teigė, kad pareigūnai nieko nerado, o šios kratos tiktai puikiai parodė, kaip švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai.
Įkvėpė sukurti filmą
2019 metų rugpjūtį pasirodė informacija, kad antstoliai skelbia bendrovės „Ramigna“ turto varžytynes. Tuomet P.Aršauskas buvo išvykęs į užsienį, o grįžęs vėl viską bandė paaiškinti socialiniuose tinkluose: „Vienas ir vienintelis dalykas, kurį turi visi suprasti, – aš neturiu savojo turto kriptovaliutų fermoje, visas turtas priklauso žmonėms, kuris ir turi jiems likti.
Jau seniai esu pasitraukęs iš šio verslo ir viską palikęs savo buvusiems partneriams.“
Viešumą mėgstantis, bet kartu ir mįslingas turtuolis tapo įkvėpimu režisieriui Tadui Vidmantui – jis užpraeitais metais sukūrė filmą „Pats sau milijonierius“.
P.Aršauskas pats paprašė kvietimo į jo premjerą, bet kino salėje taip ir nepasirodė.