Nors iš pažiūros šioje šalyje moteris žydi, ji prisipažįsta, kad jai užsienyje, taip pat, kaip ir Lietuvoje, tenka susidurti su saugumo iššūkiais.
„Visoje Britanijoje šią savaitę ieškoma pradingusios 33 metų moters, kuri išejo iš draugės namo vakare pėsčiomis ir dingo pietų Londone. Netrukus buvo atsektas ir sulaikytas Metropolitan Police pareigūnas, įtariamas pagrobimu ir nužudymu, sustabdęs ją einančią gatve ir pakvietęs ją pasiaiškinti į savo automobilį, kodėl ji vaikšto gatvėmis, nesilaiko rėžimo.
Nuo to laiko moteris dingo ir artimieji krepėsi į policiją. Laimingo atsitiktinumo dėka toje gatvėje buvo galima atsekti pagal namų vaizdo kameras ir pravažiuojančio autobuso CCTV kameras pareigūno mašiną.
Jį sulaikė namuose Kente, pietvakarių Anglijoje. Tai sukėlė didžiulį šoką Britanijos moterų tarpe. Sekant hashtagus #ReclaimTheNight, #saraheverard moterys pradėjo dalintis savo baisomis patirtimis apie persekiojimus ne tik naktimis, bet ir dienos metu vyrų, agresyviai sekančių jas gatvėmis, kartais joms tenka patirti priekabiavimus, prievartavimus, nepadorius šūksnius, graibymus.
Aš galiu patvirtinti, jos nuo pat savo jaunystės esu tūkstančius kartų tai patyrusi. Nebuvo nei vieno vakaro mano gyvenime (kur begyvenčiau – Didžiojoje Britanijoje, Lietuvoje, kitose užsienio šalyse, kuriose teko gyventi, ypač jaunystėje – Kaukazo dvejose respublikose), kad eidama vakare tuščia gatve nelaikyčiau raktų kaip gynimosi priemonės kišenėse, nešiojausi ir atsuktuvus, ir balionėlius, buvau pasiruošus telefono numerį esant pavojui.
Buvau pasiruošusi staigiai nusiauti aukštakulnius, kad galėčiau apsiginti nuo užpuoliko išdurdama jam akį su kulniuku. Namų laiptinėse užsižiebdavau žiebtuvėlį, jei šviesa nedegė, kad iškart įvertinčiau, ar esu saugi.
Aš žinau, kad visos moterys yra tą patyrusios sunkesne, ar lengvesne forma. Savo dukroms įteikiau po aliarmo pultelius, jei eis vienos tuščia gatve vakare. Visada paskambinu dukroms, jei jos ilgiau užsilaiko mieste.
Mes susitarėm duoti atsakaitas kur, su kokia transporto priemone važiuoja, kada maždaug laukti namuose. Visada pasiūlau iškviesti „Uber“, jei jos grįžinėja naktį.
Moterys niekur pasaulyje nėra saugios: nei gatvėse, nei namuose su agresyviu sutuoktiniu. Reikia būti budrioms ir labai atsakingoms. Mes visada draugių tarpe po susitikimų laukiam patvirtinimo, kad saugiai grįžom namo.
Protingi ir garbingi vyrai eidami tuščia gatve ir matydami vieną moterį einančia gatve turėtų atsilikti arba pereiti į kitą pusę, kad jai netektų baimintis. Bet yra tokių, kurie agresyviai eina paskui koja kojon.
Policijos pareigūnai vyrai neturėtų kviestis į savo automobilį moterų, kurios yra vienos. Manau reikėtų uždrausti tokią praktiką, nebent moteris yra ne viena ir yra liudininkų.
Taip pat turėtų būti sukurta tokia sistema, kad jei žmogus skambina pagalbos, jo buvimo vieta būtų greitai nustatyta technologijų pagalba“, – socialiniame tinkle rašė ji.