Šiemet mugė vyks kitaip nei įprasta.
Labdaros renginys iš Vilniaus miesto Rotušės dėl karantino perkeliamas į internetinę erdvę, ilgėja jo trukmė.
Šventinę nuotaiką kuriančias, Kalėdoms skirtas prekes bus galima įsigyti internetu gruodžio 1-22 dienomis.
Kaip teigia organizatoriai, minčių atidėti mugę kitiems metams nekilo, nes tradicijų tęstinumas šiuo neapibrėžtu laikotarpiu itin svarbus.
„Jau pirmosiose žmonių bendruomenėse tradicijos vaidino svarbų vaidmenį. Kartodami ritualus žmonės paprastai randa ramybę ir saugumą, nes tai tiksliai leidžia žinoti, kas mūsų laukia.
Tai mus per laiką netiesiogiai sujungia su tais, kurie kadaise galvojo apie ateitį, o kartu – ir su būsimomis kartomis. Tai mums suteikia stiprybės, kuri ypač svarbi krizių ir neįprastų situacijų, tokių kaip ir ši pandemija, metu“, – teigia Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos vadovė, renginio organizacinio komiteto pirmininkė ir Kroatijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Andrea Kedmenec.
Laikantis visų saugumo reikalavimų mugės atidaryme dalyvavo ribotas kiekis svečių, kurie aktyviai prisideda prie mugės gyvavimo: Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos vadovė ir Kalėdų mugės komiteto pirmininkė Andrea Kedmenec (Kroatijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona),
Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės Garbės globėja Birutė Vizgirdienė, mugės Geros valios ambasadoriai floristas Mantas Petruškevičius, Amerikos lietuvė, visuomenės veikėja Lidija Rasutis.
Renginio dalyvius nuotoliniu būdu pasveikino ir pirmoji šalies ponia, mugės globėja Diana Nausėdienė, kuri šiemet mugei dovanojo savo nupintą šventinį Kalėdų vainiką.
Renginio metu, padedant M. Petruškevičiui, buvo gaminamas šventinis ir simbolinę reikšmę turintis vainikas. Tai vainikas, simbolizuojantis Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos viziją – kurti stipresnę bendruomenę ir pasinaudojant savo stiprybėmis bei talentais padėti tiems, kuriems to reikia.
Šiemet sulaukta rekordinio skaičiaus paraiškų paramai – net šešis kartus daugiau nei įprastai. Kaip pastebi organizatoriai, iš aprašytų poreikių matyti, kad žmonės jaučia pandemijos pasekmes ir daugelis žmonių patiria nemenkų sunkumų.
„Šiemet labiau nei bet kada anksčiau jaučiame pareigą padėti pažeidžiamoms visuomenės grupėms, prisidėti pagerinant jų kasdienybę ir parodyti, kad jie nėra vieniši ir pamiršti“, – sako organizatoriai. Mugės metu surinktos lėšos tradiciškai bus paaukotos penkiolikai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove.
„Esame dėkingi visai komandai ir IWAV narėms už didžiulę pagalbą, kurios pasidalindamos savo patirtimi padėjo įveikti visus iššūkius ir perkelti labdaros mugę į virtualią erdvę. Tai dar kartą parodo, kad veikiant kartu galima įveikti visus kalnus“, – sako organizacinio komiteto vadovė.
Virtualioje mugėje savo šalių tradicijas pristato 18 valstybių, joje taip pat dalyvauja Tarptautinės mokyklos, Tarptautinė moterų asociacija.
„Tegul gyvenimas pamažu grįžta į įprastas vėžes, o bendravimo džiaugsmai vėl tampa kasdienio gyvenimo dalimi. Pabandykime praskaidrinti vienas kito kasdienybę dovanodami dovanas ir laimę vienas kitam. Nepamirškime ir tų, kuriems galite padėti pirkdami. Visos lėšos bus skirtos tik jiems“, – linki A. Kedmenec.
2019 metais mugės metu surinktų lėšų dėka 10 paremtų organizacijų sėkmingai įgyvendino projektus ir tokiu būdu pagerino vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerovę. Parama buvo skirta VA Caritas bendruomenei „Aš esu“,
Šv. Teresės Šeimynai, Molėtų rajono Alantos senelių globos namams, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namams-pagalbos centrui „Šeimos slėnis“, Krizių įveikimo centrui, Šv. Roko ligoninei, Visagino socialinių paslaugų centrui, Labdaros ir paramos fondui „Vilties Centras“, Išsėtinės sklerozės draugijai „Feniksai“, Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui.
Tarptautinė diplomatinė bendruomenė Lietuvoje kartu su Lietuvos veikliomis moterimis per 17 metų surinko daugiau nei 1,4 mln. eurų paramą ir parėmė daugiau nei 130 lietuviškų organizacijų, prisidėdama ir pagerindama sergančiųjų, nepasiturinčiųjų ir nuskriaustųjų gyvenimą.
Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.