Rolandas Vilkončius kelyje partrenkė laukinį gyvūną: ragina vairuotojus būti budriems

2020 m. rugsėjo 16 d. 13:01
Įpusėjus rugsėjui vairuotojams privalu būti kaip niekada budriems, kadangi prasidėjo laukinių gyvūnų migracija. Lietuvos keliuose dėl šios priežasties kasmet su laukiniais gyvūnais susiduria tūkstančiai transporto priemonių.
Daugiau nuotraukų (11)
Prie šios statistikos prisidėjo ir savaitės pradžioje netikėtai į kelią išbėgusį stirnos jauniklį parbloškęs TV laidų vedėjas Rolandas Vilkončius.
Žinią apie šį incidentą vyras pranešė socialiniame tinkle. Įrašu jis sutiko pasidalyti ir su lrytas.lt skaitytojais, norėdamas paraginti visus šalies žmones keliuose būti ypač atsargiems.
„Kai tu manai, kad tu valdai situaciją. Kai tu važiuoji keliu, kuriuo važiavai 1 K kartų ir užsimerkęs atsimeni kiekvieną posūkį. Kai tu aplink nematai nei vieno krūmo, tik plyną lauką, kuriame nei karto nuo vaikystės nesi matęs nei vieno gyvūno.
Kai tu ankstyvą rytą magistralėje prie pat Vilniaus pamatai tai ko nelinkėtum nei vienam vairuotojui ir vairuoji dar atsargiau.
Būtinai turi atsitikti tai – nuo ko negali apsaugoti nei naujos kartos žibintai, nei automobilio saugumo sistemos- RUDENINĖ GYVŪNŲ MIGRACIJA.
Man asmeniškai – tai vienas gražiausių gyvūnų ir nuoširdžiai gaila, kad vienu jų mažiau. Vienintelė paguoda, kad viena spėjo prabėgti, o kita bent išėjo per akimirką, be kančios.
Ačiū BPC ir Ukmergės policijai už nuoširdų rūpestį ir profesionalią pagalbą. Saugiai kelyje ir maldelė už vargšą gyvūną“, – apie įvykį feisbuke rašė vyras.
Istoriją TV laidų vedėjas iliustravo kadrais, kuriuose matyti akistatos su laukiniu gyvūnu apgadintas tamsiai vyšninės spalvos „Volkswagen Passat“ automobilis.
Specialistai vairuotojams primena būti itin atidžiais važiuojant miškingose teritorijose. Pasak jų, įspėjamasis kelio ženklas „Atsargiai žvėrys“ sugalvoti ne veltui – tose teritorijose išties didelė tikimybė, jog į kelią gali išbėgti gyvūnai.
„Miškingose teritorijose vairuotojai turėtų važiuoti kur kas lėčiau, ypač ten, kur sustatyti įspėjamieji ženklai. Vairuotojams tose vietose reikėtų būti kuo atidesniais. Esu matęs, kad kai kurie vairuotojai naudoja švilpukus žvėrims atbaidyti.
Aš pats juos naudoju važiuodamas motociklu, nes iki tol esu turėjęs įvairiausių nemalonių atvejų. Iš patirties galiu pasakyti, kad jų naudojimas jokiais būdais nereiškia, kad žvėrys nebėgs į kelią. Jie bėga, tačiau kitokia trajektorija – nuo garso jie stengiasi pabėgti ir mažiau blaškosi. Tačiau jei šalia kelio važiuoja važnyčiotojas – arkliai labai baidosi šio švilpuko, todėl į tai reikia atkreipti dėmesį“, – komentavo D. Kanapinskas.
Savo ruožtu gamtos fotografas Marius Čepulis tvirtina, kad žvėrys miškingose teritorijose juda nuolat, nepriklausomai nuo sezono.
„Vairuotojai turėtų atsiminti, kad žvėrys į kelius gali išbėgti, juos pereiti dažniau anksti ryte arba vėlai vakare, kada eina iš miško į mitybos vietas. Tuomet jie gali kirsti kelius ir būtent tas metas yra pats pavojingiausias – temstant ir švintant. Jei kelias yra jų teritorijoje, jie gali jį kirsti“, – paaiškino M. Čepulis.
Skaudžiausios pasekmės, pasak gamtos fotografo, yra susidurti su didžiausiais žvėrimis.
„Didžiausios nelaimės įvyksta susidūrus su briedžiais. Jie nežiūri į kelią. Stirnos prieš bėgdamos į kelią kartais sustoja, nors tikrai ne visuomet. Avarijos metu dažniausiai nelaimingai baigiasi stirnai, mašinos būna aplamdomos nesmarkiai, bet tai taip pat pavojinga.
Būna, kad vairuotojai kelyje numuša šerną, nors tai pasitaiko rečiau, taip pat yra tikimybė susidurti su stumbru. Tuo metu elniai vaikšto būriais, ne po vieną. Vairuotojams, važiuojantiems pro mišką ar šalia miško, svarbiausia įsikalti į galvą būti itin atidiems temstant ir švintant“, – patarė M. Čepulis.
Pašnekovo teigimu, jei vairuotojai vairuodami žiūri į kelią, o ne į mobilųjį telefoną – gali pamatyti žvėrį šalia kelio.
„Svarbiausia – nelėkti miškingose teritorijose. Pamačius šalia kelio einantį žvėrį reikia sustoti, nes dažniausiai po vieną jie nevaikšto ir iš paskos eina, bėga ir antras. Taigi pamačius blizgančias akis reikia nedelsiant pristabdyti ir stengtis išvengti susidūrimo. Kitų variantų nėra. Tuo metu signalizavimas ar mirksėjimas šviesomis žvėrį gali išgąsdinti ir jis kaip tik gali bėgti į kelią. Svarbiausia – atidžiai stebėti kelią ir važiuoti palengva“, – patarė M. Čepulis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.